Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

3 minutes ago, LeBron said:

To apsolutno nije tacno ako mislis na CarGo.

Kad udjes u auto i kad vozac zapocne voznju mozes da ides bukvalno gde hoces i koliko god cekanja, nezavisno od upisane destinacije.

 

Ja ti pričam kako je bilo, a ti kako god.

Link to comment
1 minute ago, keitel said:

 

Ja ti pričam kako je bilo, a ti kako god.

Ti kao klijent kad udjes u auto mozes da trazis od vozaca da te vozi bilo gde, i da te ceka ako ti hoces koliko god. Ja ti kazem kako je u praksi i kako to funkcionise.

Link to comment

Moje zadnje iskustvo sa CarGo oko "nastavka vožnje" jeste bilo da mi je vozač koji je shvatio da se možda ne zadržavam, već samo ostavljam stvari, ponudio da me sačeka.
Al to je bilo pre metar dana.

E da, shvatam da je to softversko ograničenje, no u firmi u kojoj sam radio susretali smo se sa jednom "cakom".
Bio je neki razvoz gde je trebalo više kola, ali zapravo koliko sam ukapirao to nije moguće, ne možeš da tražiš novu vožnju dok ovaj prvi ne završi svoju. Tako mi kolega rekao.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 5 months later...

Poslednjih par dana sam se , posle dužeg vremena, malo više vozio taksijem i cargoom i stekao sam utisak da je situaciju obrnuta u odnosu na ranije. Prvo, čini mi se da je cargo skuplji od taksija u prvoj tarifi. A sa druge strane, taksisti su malo pozaboravljali gde je koja ulica i imaju tablete koji nonstop tandrču i opasno ometaju vozača. Ono što su cargoovci gledali putanju na telefonu je mala maca pre prema vozačima pink taxija -  ne samo što se vožnje objavljuju, nego i idu informacije gde ima zastoja i policije, pa vozač nonstop gleda ka tom sokoćalu.

Link to comment

To sve zavisi kako je gde organizovano. Kod mene ako i neko javi za policiju ili zastoje to je isključivo preko radio stanice. Na tabletu se to nikad ne objavljuje, samo vožnje. Takođe u aplikaciji koju imam mogu da ograničim do kolike daljine će mi izlaziti licitacija, tako da mi to smanjuje zvrndanje nekoliko puta. 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Car:Go poslao mejl da od danas poskupljuje 15%. Sa PDV-om i tim poskupljenjem je sada u najjeftinijoj klasi skuplji nego redovan taksi u drugoj tarifi nakon povećanja cena. Odmah sam deinstalirao aplikaciju, preorijentisaću sa na Yandex i aplikacije taksi udruženja.

  • +1 1
Link to comment

Iskreno, lakše i brže sam dobijao vozilo preko aplikacije Pink taksija u poslednje vreme, nego preko Car:Go-a. Nema veze samo sa cenom.

 

Inače, Yandex aplikcaija je potpuna kaubojština, desilo mi se više puta da javi da dolazi taksi, a da mi se pojavi neki lik koji veze nema sa tim vozilom. Izgleda da se taksisti tamo registruju, a onda iznajmljuju aplikaciju kome god. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Ayatollah said:

Iskreno, lakše i brže sam dobijao vozilo preko aplikacije Pink taksija u poslednje vreme, nego preko Car:Go-a. Nema veze samo sa cenom.

 

Inače, Yandex aplikcaija je potpuna kaubojština, desilo mi se više puta da javi da dolazi taksi, a da mi se pojavi neki lik koji veze nema sa tim vozilom. Izgleda da se taksisti tamo registruju, a onda iznajmljuju aplikaciju kome god. 

Meni se to drugo desilo dva puta. Jednom mi je lik objasnio da mu je auto na servisu. Ne znam ni da li je tačno ili ne. Samo prenosim. 

Link to comment

U Beograd svracam par puta godisnje (ako i toliko) od pocetka Covida i bas je primetno otezano dobiti Taxi/CarGo/whatever...

 

Silom prilika dosta koristimo taxi usluge i ranije sam uglavnom koristila Naxis app, CarGo ili prosto zvala telefonom i ubode se nesto posle 10ak min max... Sad u aprilu mi se desilo gotovo svakog dana ili vise puta dnevno da ni jedna taxi sluzba nema vozilo, da ga ne mozes naci ni na ulici i da potrosim preko pola h na zvanje taxija ili cekanje da neko stane na ulici! I tako svaki dan...

 

sta je u pitanju? 

nedovoljan broj vozila? Jeftina usluga?

 

Kako se vi sa tim nosite tu u Bg, jel ste primetili ovo sto i ja sa strane ili imate neko bolje resenje?

Nisam taj Yandex nikad isprobala...

Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Ja sam cargo odavno prestao da koristim jer vozila u spicu i nocu vikendom jednostavno nema. A da me voze u 11 prepodne nemam potrebu


+1

 

Poslednja tri puta kad su mi trebali nisam uspeo da dobijem voznju, od toga jednom sam bio dodeljen nekom baji koji me onda zove na telefon i kaze “crko auto, cekam servis, otkazite voznju”. U prevodu, mrzelo ga da se cima, moze i on da otkaze voznju.

 

Hvala lepo i zbogom, nikad više.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...