Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

51 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ma gde su skinuli :lolol:

 

Kaže mi vozač juče za ovo "Taxi" što se pojavilo u aplikaciji, da je u pitanju u stvari završetak pregovora sa taksistima iz nekih udruženja (ne zna tačno kojih, ali više njih) da preko CarGo aplikacije možeš da pozoveš i "običan" taksi...

 

Edit: takođe kaže da su svi putnici automatski osigurani, apropo one priče o osiguranju ranije...

On može da kaže šta hoće, a činjenica je da ne mora, a i ne može da se reguliše kao osiguranje u javnom saobraćaju kad oni stalno tvrde da to nisu. 

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Na šta tačno misliš kada napišeš "ugrožavaju bezbednost saobraćaja"?


tako što ljute švercere koji su umislili da su bogom dani da imaju monopol nad prevozom putnika “kvalitetnim taksijem” i onda moraju da prebijaju ljude, lupaju im auta i to ugrožava bezbednost saobraćaja.

Link to comment
18 hours ago, Tale said:

Na šta tačno misliš kada napišeš "ugrožavaju bezbednost saobraćaja"?

Na nesrazmerno veliki broj saobraćajnih nezgoda koji je posledica toga što prevoz uglavnom vrše neiskusni i premoreni vozači. To je slučaj kod svih kompanija ove vrste u svetu jer je to svuda bedno plaćen posao zbog depresiranih cena koji je ljudima uglavnom privremen, kad izgube jedan posao dok ne nađu drugi. Tu malo ko ostaje duže od godinu dana. Zato se dešavaju ovakve stvari:

https://www.telegraf.rs/sport/rusija-2018/vesti-rusija-2018/2967437-taksi-uleteo-medju-ljude-u-centru-moskve-8-osoba-povredjeno

https://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/hrvatska/taksist-na-sezonskom-radu-zaspao-sam-i-skoro-ubio-troje-ljudi?fbclid=IwAR2f9Qd5cVGQ_hPixU7n-E5IjWvfuRV_rbkwSDeCWPBmpoKPJhHR53V7A_s

 

U Beogradu je lik za vreme policijskog časa na praznom bulevaru uspeo da slupa Tojotu. A to kako su oni uopšte mogli da rade dok je legalnim taksistima bilo zabranjeno i svi smo bili zatvoreni po kućama bolje da ne pitamo. 

 

  • Haha 1
Link to comment
On 29.9.2020. at 17:11, nesha taxista said:

Na nesrazmerno veliki broj saobraćajnih nezgoda koji je posledica toga što prevoz uglavnom vrše neiskusni i premoreni vozači. To je slučaj kod svih kompanija ove vrste u svetu jer je to svuda bedno plaćen posao zbog depresiranih cena koji je ljudima uglavnom privremen, kad izgube jedan posao dok ne nađu drugi. Tu malo ko ostaje duže od godinu dana. Zato se dešavaju ovakve stvari:

https://www.telegraf.rs/sport/rusija-2018/vesti-rusija-2018/2967437-taksi-uleteo-medju-ljude-u-centru-moskve-8-osoba-povredjeno

https://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/hrvatska/taksist-na-sezonskom-radu-zaspao-sam-i-skoro-ubio-troje-ljudi?fbclid=IwAR2f9Qd5cVGQ_hPixU7n-E5IjWvfuRV_rbkwSDeCWPBmpoKPJhHR53V7A_s

 

U Beogradu je lik za vreme policijskog časa na praznom bulevaru uspeo da slupa Tojotu. A to kako su oni uopšte mogli da rade dok je legalnim taksistima bilo zabranjeno i svi smo bili zatvoreni po kućama bolje da ne pitamo. 

 

Molim te, na osnovu kojih konkretnih podataka navodiš da je broj saobraćajnih nezgoda "nesrazmerno" veliki?

Link to comment

 

On 28.9.2020. at 22:14, Skyhighatrist said:

Jel' ima još mini klase i koliko, kad si već na izvoru informacija?

Najviše me zanima zato što mini vozi kućne ljubimce, ako sam dobro skontao...

 

Suočila sam se sa ovim problemom pre par meseci. Ispostavilo se da vozila mini klase ne postoje, ali vozači mogu prihvatiti vožnju po ceni za mini klasu, što znači da je tehnički u svaki automobil zabranjeno uvesti kućne ljubimce jer nije ni jedan automobil zapravo mini. Pisala sam čak i HR-u da pitam o čemu se radi i pozivali su se na nekakav pravilnik za koji, kad sam tražila da linkuju ili pošalju, samo nisu nikad odgovorili.

 

Moje rešenje je bilo da kad dobijem vožnju, pozovem vozača i pitam može li životinja u transporteru.

Link to comment

Postoje vozila koja su samo mini klasa i to su ovi automobili sto je Aleksandar naveo. Ubacuju jos vozila za mini, mislim da su Clio ili tako nesto, ali mini klasa je vec pojacana i bice jos.

Link to comment

OK, da se ogradim - to za vozila je (očito netačna) informacija koju su mi rekla dva različita vozača negde u aprilu, a to za pravilnik je info koji sam dobila preko njihovog helpdesk maila.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...