Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Nije. Samo maksimalno dozvoljeno je raditi 40 sati nedeljno i 8 sati prekovremo. I nikako više od 12 sati dnevno, plus obavezan jedan dan odmora nedeljno. 

 

Dvadeset dana plaćenog odmora, 65 posto plate dok si na bolovanju

Link to comment

I svakako postoji obaveza da se isplati osnovna plata bez obzira na target. 

 

Ukoliko se target ne ispuni ne sme odmah da se raskine ugovor o radu, nego mora da se da uputstvo kako da se popravi učinak i da primereno vreme da se popravi.

 

Ako zaposleni dobije dve jedinice, ne sme odmah da dobije otkaz, nego mora da mu se da upozorenje pred otkaz i 8 dana da odgovori na njega, pa tek onda može da mu se da otkaz. 

Link to comment
17 hours ago, nesha taxista said:

Zaposlen vozač mora ispunjavati iste uslove kao i preduzetnik, dakle položen ispit iz poznavanja grada, stručna sprema, 5 godina vozačkog iskustva i tako dalje. On isto nema radno vreme nego samo određuje kad će raditi. Prijavljen je normalno kao zaposleni vozač, dakle naziv ove firme mu stoji u radnoj knjižici, idu mu staž i socijalno itd. Firmi daje naknadu za korišćenje vozila, ostalo je njegovo. 

Ima i firmi u kojima su isključivo zaposleni vozači. 

SKANDAL 1! U TAKSI UDRUZENJU ZAKIDAJU DRZAVI POREZ! BAHATI TAKSISTI RADE KOLIKO HOCE, A PRIJAVLJENI SU NA JEDAN IZNOS NA KOJI SE PLACA POREZ I DOPRINOSI! KO ZNA KOLIKU STETU TRPI BUDZET

ili

SKANDAL  2: GAZDE MAFIJASI PRIMORAVAJU SIROTE ZAPOSLENE TAKSKISTE DA RADE ZA SUMANUTE TAREGETE, CAK OSAM SATI DNEVNO. VOZE DOK IM NE ISPADNU OCI, A BAHATE GAZDE IM NAPLACUJU OGROMNE CLANARINE I ZAKUP AUTA!

 

Sta ti se vise svidja, po cemu da jasem? Zbog cega bi trebalo gradjani da protestuju?

Link to comment
9 hours ago, Hamlet Strašni said:

I svakako postoji obaveza da se isplati osnovna plata bez obzira na target. 

 

Ukoliko se target ne ispuni ne sme odmah da se raskine ugovor o radu, nego mora da se da uputstvo kako da se popravi učinak i da primereno vreme da se popravi.

 

Ako zaposleni dobije dve jedinice, ne sme odmah da dobije otkaz, nego mora da mu se da upozorenje pred otkaz i 8 dana da odgovori na njega, pa tek onda može da mu se da otkaz. 

To bi tako bilo kad bi oni tamo bili zvanično zaposleni, međutim nisu. Nema ugovora o radu, nema zvaničnog otkaza, samo par klikova i nema te. 

Link to comment
7 hours ago, Grunf said:

SKANDAL 1! U TAKSI UDRUZENJU ZAKIDAJU DRZAVI POREZ! BAHATI TAKSISTI RADE KOLIKO HOCE, A PRIJAVLJENI SU NA JEDAN IZNOS NA KOJI SE PLACA POREZ I DOPRINOSI! KO ZNA KOLIKU STETU TRPI BUDZET

ili

SKANDAL  2: GAZDE MAFIJASI PRIMORAVAJU SIROTE ZAPOSLENE TAKSKISTE DA RADE ZA SUMANUTE TAREGETE, CAK OSAM SATI DNEVNO. VOZE DOK IM NE ISPADNU OCI, A BAHATE GAZDE IM NAPLACUJU OGROMNE CLANARINE I ZAKUP AUTA!

 

Sta ti se vise svidja, po cemu da jasem? Zbog cega bi trebalo gradjani da protestuju?

1. Kao što kažeš prijavljeni su i teče im staž, imaju socijalno i tako dalje, U Car go mogu o tome samo da maštaju.

2. Nema radnog vremena, nema targeta, to si opet pomešao s Car go.

 

Građani mogu da protestuju zbog čega hoće, to je valjda ustavom zagarantovano pravo. 

 

Link to comment
12 minutes ago, nesha taxista said:

To bi tako bilo kad bi oni tamo bili zvanično zaposleni, međutim nisu. Nema ugovora o radu, nema zvaničnog otkaza, samo par klikova i nema te. 

Molim te, objasni mi razliku u radnom odnosu izmedju taksiste I cargo vozaca u Beogradu. Oba su PR clanovi udruzenja.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
12 minutes ago, nesha taxista said:

1. Kao što kažeš prijavljeni su i teče im staž, imaju socijalno i tako dalje, U Car go mogu o tome samo da maštaju.

2. Nema radnog vremena, nema targeta, to si opet pomešao s Car go.

 

Građani mogu da protestuju zbog čega hoće, to je valjda ustavom zagarantovano pravo. 

 

ti bas dijagonalno citas postove? nisi primetio sta sam pitao hamleta u prethodnim poslovima? takvo zaposlenje za koje ti tvrdis da ga imaju u tvom udruzenju nije zakonito. ne moze da se ima radni odnos i da se radi koliko hoce. kad cesa da prijavis nadleznima da se krsi zakon u tvom udruzenju? posto znam koliko ti je bitna pravna drzava

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Molim te, objasni mi razliku u radnom odnosu izmedju taksiste I cargo vozaca u Beogradu. Oba su PR clanovi udruzenja.

Apsolutno netačno je ovo. Taksista je preduzetnik i samozaposlen je. Udruženje mu nije poslodavac
 

Za car go ne znam. Ili je član udruženja i onda nije zaposlen ili mu je kargo poslodavac. 

Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno netačno je ovo. Taksista je preduzetnik i samozaposlen je. Udruženje mu nije poslodavac
 

Za car go ne znam. Ili je član udruženja i onda nije zaposlen ili mu je kargo poslodavac. 

Pa to i ja kažem, samozaposlen je i plaća nekoliko hiljada rsd udruženju Pink Taxi kako bi mogao da se javlja na pozive. Pri tome, Pink može da ga suspenduje na nekoliko sati ako ne ispoštuje nešto što su oni propisalo (može da radi dalje samo na kvaku). Ne kontam gde se ne slažemo. Taksista nema nikakvu zaštitu od pink taxija, a pitanje je ko je odgovoran za eventualnu nesreću. 

To je sve ono što nesha (verovatno sa pravom) zamera i cargo, ali u suštini taxi ni u tom delu nije bolji. 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Pa to i ja kažem, samozaposlen je i plaća nekoliko hiljada rsd udruženju Pink Taxi kako bi mogao da se javlja na pozive. Pri tome, Pink može da ga suspenduje na nekoliko sati ako ne ispoštuje nešto što su oni propisalo (može da radi dalje samo na kvaku). Ne kontam gde se ne slažemo. Taksista nema nikakvu zaštitu od pink taxija, a pitanje je ko je odgovoran za eventualnu nesreću. 

To je sve ono što nesha (verovatno sa pravom) zamera i cargo, ali u suštini taxi ni u tom delu nije bolji. 

 

mislim da je u saobracajkama taksi isti kao i bilo koje drugo vozilo, osim sto vozac ne sme da ima nista alkohola u krvi.

 

za nesrecu je odgovoran vozac koji ju je skrivio, udruzenje nema bas nista s tim. kad je mene pre par godina udario taksista, naplatio sam stetu od njegovog osiguranja, ne od udruzenja. nisam siguran, ali mislim da i obavezno osiguranje putnika (koje i car:go ima) nema veze sa udruzenjem.

 

sustinski, nema prevelike razlike u odnosu izmedju taksi udruzenja sa taksistima clanovima i car:go i njegovih clanova - u oba slucaja taksi udruzenje/car:go posreduje izmedju trazioca i pruzaoca usluge i za to uzima naknadu. samo taksi udruzenja osim aplikacije imaju i telefon na raspolaganju. i radi sa privilegovanom kategorijom gradjana.

Edited by Grunf
Link to comment
On 23.2.2020. at 17:29, Grunf said:

ti bas dijagonalno citas postove? nisi primetio sta sam pitao hamleta u prethodnim poslovima? takvo zaposlenje za koje ti tvrdis da ga imaju u tvom udruzenju nije zakonito. ne moze da se ima radni odnos i da se radi koliko hoce. kad cesa da prijavis nadleznima da se krsi zakon u tvom udruzenju? posto znam koliko ti je bitna pravna drzava

Ne krši se zakon, vozač je uredno prijavljen, plaćaju se doprinosi, u radnoj knjižici mu piše naziv firme u kojoj radi ... samo što ono što mi po navici zovemo udruženje je zapravo d.o.o. 

Već više od 15 godina udruženje građana ne može da se bavi poslovnom delatnošću prevoza.

Car go nema nikog da je zvanično zaposlen, nema dozvolu za vršenje prevoza, pojedinci koji za njega rade takođe, tako da je sve kompletno varijanta prevoza na crno, odnosno divlji taksi. To je činjenica, a simpatije može da ima ko kakve hoće. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...