Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Ako ćemo pošteno Cassell ima 100% pobeda 😁

Pregoreo mi je danas detektor za ironiju i sarkazam pa ne znam jesi li ozbiljan ili me navlacis na raspravu...

U svakom slučaju Nash mi ne deluje kao da je all in kad je posao trenera u pitanju ali treba neko tamo i da balansira između dokazano komplikovanih likova kao što su Kyrie i Durant.

 Vaughn je odličan posao radio nakon restarta i mislim da je on trebalo da dobije šansu da vodi tim sledeće sezone.

Link to comment
29 minutes ago, cartman said:

Ako ćemo pošteno Cassell ima 100% pobeda 😁

Pregoreo mi je danas detektor za ironiju i sarkazam pa ne znam jesi li ozbiljan ili me navlacis na raspravu...

U svakom slučaju Nash mi ne deluje kao da je all in kad je posao trenera u pitanju ali treba neko tamo i da balansira između dokazano komplikovanih likova kao što su Kyrie i Durant.

 Vaughn je odličan posao radio nakon restarta i mislim da je on trebalo da dobije šansu da vodi tim sledeće sezone.

nije to sarkazam nego ti napišeš svašta, a verovatno nisi potrošio ni 5 sekudni da se udubiš u suštinu problema.

Lue je nasledio super team bio marioneta dobrih igrača, a npr Kerr nije nasledio isto to? I to baš od tog Marka Jacksona kojeg isto spominješ. I gde sad trenira taj Jackson?

sistem je nariktan tako da bude malo crnih HCs, pa će logično, biti i malo uspešnih crnih HCs, a onda će biti i "jakih" argumenata da crni treneri i nisu bogznašta jer nisu ni ništa značajno postigli i tako se napravi beskonačna petlja.

ja ne pratim NBA toliko pa ne mogu da nabacujem primere, ali odlično znam kako to ide u NFL, s tom razlikom da je NBA dosta, da tako kažem, crnja liga od NFL i onda je cela ta situacija još apsurdnija.

 

80% igrača, 15% trenera, 10% GMs i 3% ownera...interesantna piramida. To sigurno tako i treba da bude jer...win% je keva :fantom:

nećemo se zajebavati, kad si beo imaš bar 5 puta veću šansu da ti ponude taj posao. A to je white privilage, po definiciji.

I to svako, pa i taj dosadni A Smith, treba da spomene svaki put kad sledeći belac dobije posao. Pa čak i kad je u pitanju Steve Nash, koji će od Netsa napraviti tim koji će dosegnuti kultni status među svim ljubiteljima fantasya

 

btw, moje way too early projekcije za sledeću sezonu: 

Durant 50-90 %s, 4 3-pts, 35 pts, 10 reb, 10 ast, 1.4 st, 1 blk, 2 to,

Allen 65-70 %s, 0 3-pts, 20 pts, 12 reb, 3 ast, 1 st, 3.2 blk, 1 to

Dinwiddie  45-83 %s, 3 3-pts, 23 pts, 4 reb, 8 ast, 1 st, 0.5 blk, 3 to

 

:fantom:

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

nije to sarkazam nego ti napišeš svašta, a verovatno nisi potrošio ni 5 sekudni da se udubiš u suštinu problema.

Lue je nasledio super team bio marioneta dobrih igrača, a npr Kerr nije nasledio isto to? I to baš od tog Marka Jacksona kojeg isto spominješ. I gde sad trenira taj Jackson?

sistem je nariktan tako da bude malo crnih HCs, pa će logično, biti i malo uspešnih crnih HCs, a onda će biti i "jakih" argumenata da crni treneri i nisu bogznašta jer nisu ni ništa značajno postigli i tako se napravi beskonačna petlja.

ja ne pratim NBA toliko pa ne mogu da nabacujem primere, ali odlično znam kako to ide u NFL, s tom razlikom da je NBA dosta, da tako kažem, crnja liga od NFL i onda je cela ta situacija još apsurdnija.

 

80% igrača, 15% trenera, 10% GMs i 3% ownera...interesantna piramida. To sigurno tako i treba da bude jer...win% je keva :fantom:

nećemo se zajebavati, kad si beo imaš bar 5 puta veću šansu da ti ponude taj posao. A to je white privilage, po definiciji.

I to svako, pa i taj dosadni A Smith, treba da spomene svaki put kad sledeći belac dobije posao. Pa čak i kad je u pitanju Steve Nash, koji će od Netsa napraviti tim koji će dosegnuti kultni status među svim ljubiteljima fantasya

 

btw, moje way too early projekcije za sledeću sezonu: 

Durant 50-90 %s, 4 3-pts, 35 pts, 10 reb, 10 ast, 1.4 st, 1 blk, 2 to,

Allen 65-70 %s, 0 3-pts, 20 pts, 12 reb, 3 ast, 1 st, 3.2 blk, 1 to

Dinwiddie  45-83 %s, 3 3-pts, 23 pts, 4 reb, 8 ast, 1 st, 0.5 blk, 3 to

 

:fantom:

Slazem se sa tim da je Kerr nasledio dobar tim... ali ga je podigao na novi nivo sto je donekle i posledica sazrevanja igraca i finog podesavanja sistema (dobro ni Durant nije zanemarljiv faktor :P )

Slazem i sa tim da je jako malo crnih HCs u odnosu na to koliki je procenat afroamerickih igraca u ligi. Ali se ne slazem  da je to posledica rasizma i "nariktanog sistema" (nabroj mi 3 igraca iz Nesove generacije za koje mislis da bi bili bolji treneri od njega ... ono cisto subjektivni osecaj nista cold hard facts)

 

Stephen A. Smith je pajac i ovakav nacin hvatanja u kostac sa problemom nema nikakvog smisla ... Peca u buretu jer zna da ce mu ovo doneti gomilu pluseva kod afroamerickih pratilaca na twitteru... milione RT i lajkova... medijsku paznju ..

 

A na boldovano cu ti dati kontra primer... kad si crn imas mnogo vecu sansu da dobijes sportsku skolarinu u NCAA i na kraju krajeva da igras neki nivo profi kosarke. Opet sa druge strane kad si beo imas druge privilegije (mnogo sire i mnogo vece od trenutka kad se rodis)

 

Poenta je u tome da se ne vrti sve oko boje kože i da Nash nije dobio posao zato sto je beo nego zato sto je Steve jebeni Nash - 2x MVP i jedan od najboljih plejmejkera u istoriji ove igre.

Link to comment

Nisam pametan da li zrtvovati noc i san zbog Jokica. Nije da su im sanse sjajne generalno u seriji, a pogotovo u game1 - pre svega zbog umora i emotivnog praznjenja iz game7 sa Jutom. Opet, Jokara je cudna zverka, zna da iznenadi kad mu se ne nadas i apsulutno izdominira kada mu se igra. Nije nemoguce da mu proradi malo prkos i ego a samim tim i zelja da dokaze da je najbolji igrac u timu. Uz masivni rispect za Dzamala i ono sto je isporucio protiv Jute, Denver je i dalje Jokicev tim.

Link to comment
9 minutes ago, Mos said:

Gledati, nego šta. Sad nema šta da se izgubi, gleda se opusteno i nada čupanju jedne ili dve pobede.

Ako je nada u igri, onda idemo na prolaz :)

Link to comment

Lepa vest, konacno ima za koga da se navija na istoku.. ne volem bas durantulu kao personu, ali sad bih ga mogao i zavoleti :)

 

da, a kad vidis Nasha prva pomisao je - on je beo, a ne on je majstor nad majstorima ove prelepe igre. tu glupost od izjave je degutantno i komentarisati.

Edited by ZSNj
Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...