Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

Da li je recimo "NFL salary cap" praktično neprimenjiva?
Kapiram da je ovde mnogo veći broj "elemenata" u igri, ali mislim da li je to uopšte moguće?
Naravno, to bi zahtevalo "zatvoreno takmičenje"..



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
38 minutes ago, Frank Pembleton said:

Da li je recimo "NFL salary cap" praktično neprimenjiva?
Kapiram da je ovde mnogo veći broj "elemenata" u igri, ali mislim da li je to uopšte moguće?
Naravno, to bi zahtevalo "zatvoreno takmičenje"..



... Shiit has hit the fan...
 

U evropi nisu problem plate, nego transfer politika i muljanje sa tim...

 

Ideja je bila (ako sam to sve dobro shvatio, a možda i nisam :)) da se ne dozvoli scenario Rangers, gde se ekipe iz nerealnih izvora zadužuju i preplaćuju igrače, da bi na kraju otišli u bankrot... U suštini, ovo nije uvedeno zbog bogatih, nego zbog siromašnih, koji bi da na brzinu postanu konkurentni, što često feiluje ( Luton, Portsmouth, mislim da je i Southampton bio žrtva sličnih stvari, to je ono što mi pada na pamet, ovako)... No, kod bogatih je to očiglednije...

 

Drugi aspekt, je u stvari, pranje para kroz naduvane transfere, gde bi UEFU trebalo da bole dupe, ali mislim, da vlade članica UEFE, baš ne boli, pa da su probali koz ovo na mala vrata da uvedu kontrolu...

 

Naravno, ovo se sve može legalno zaobići kod bogatih klubova kroz sponzorske ugovore i slične zejebancije, primera ima onoliko, no su Šeici bahati i nevični legalnom muvanju, ispali magarci...

 

U suštini, my 2 cents, ako je kapitalizam, nek muva ko kako hoće dokle god se drži finsijskih propisa, ali onda kad je stečej, stečaj je, i nema natrag, pa makar to bio i neki višestruki osvajač evropskih trofeja...

Link to comment

Ovdje se postavlja pitanje hipotetičke situacije:

 

-Man City prvak Evrope,

-Wolvesi osvajači EL završe van Top 5,

-Man United završi peti.

 

Ban za Man C ne znači i ban za ligu što znači da bi četiri najbolja ligaška mjesta išla u Ligu prvaka + osvajač EL. Problem je u onom dijelu koji kaže da ako osvajač CL i osvajač EL nisu izborili plasman u CL kroz ligu, izvisi ono zadnje CL mjesto u ligi (četvrtoplasirani u normalnim, petoplasirani u ovoj sezoni).

 

Liverpool, Leicester, Chelsea, Man U, Wolves ili bez Man U?

Link to comment

U tom slučaju bez Man U.

Wolves uskaču umesto Man U,a mesto osvajača LŠ se ne prenosi na ligu. Bar ja tako tumačim.

 

Mada, niti će City osvojiti LŠ, niti Wolves LE

Link to comment
15 hours ago, Meazza said:

Koje sranje ovo za Siti.

+1

 

jedna ozbiljna ekipa manje u ls. i ovako nije toliko zanimljivo. gledacemo neki shakhtar umesto njih u osmini finala.

3 hours ago, John Coltrane said:

 

@189-

 

Ti si beše kačio one linkove sa Špigla o muljanju sa arapskim novcima, na kom topiku je to?!

ne secam se, mozda na kupusari. ali evo zluard postavio link.

 

1 hour ago, Godfrey said:

FFP je ozbiljna glupost.

Neka troše ljudi koliko hoće.

+1

 

 

prica se i da im je moguce i oduzimanje bodova u pl.

Link to comment



City je napuhao sponzorske ugovore kako bi opravdao upumpavanje love u klub od strane vlasnika.


Meni ovo nije bas jasno.
Sta je tu prekrsaj?
Predstavili su sponzorski ugovor veci nego sto jeste da bi uradili sta? Ubacili jos novca u klub?
Pa sto nisu taj novac ubacili jednostavno kroz taj ugovor?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...