Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

ma dzabe sve kalkulacije, kad je volina ostala u timu..

bez njega a sa dzenkinsem, kuzom i jovicolikim na ovaj tim, lagano bi se posibali za top8, ovako ce biti borba da ne zavrsimo kao 18-i:fantom:

Link to comment
Just now, FPLS said:

Ne znam dal nece, ali nije bas da Braun ne moze nista da odbrani... 

 

 

Ako potpisemo Kuzmica i nekog Jovicolikog pleja, sto pokusavamo, verujem da ce to biti ok i defanzivno.

 

Ma, ko zna otkad je taj skauting report. Imaju razni igraci razne karakteristike da odigraju ovo ili ono ali karakteristike su samo preduslov i nista vise od toga. Meni je Braun jedan od najgotivnijih igraca Evrolige godinama, gledao sam ga kad god sam mogao, odbranu nije igrao ni kad je u Lokomotivi spaljivao parkete po Evropi. Postoje mnogi ominous signali da smo se njim malo zaleteli, postoji i nada da ce kod nas pronaci svoju igru od pre par godina. Covek je igrao sve ove godine za pare, mozda ga bude motivisalo da malo oznoji dupe za poneki trofej, da ne ode u penziju kao klasican money-hunter. Videcemo. Ako je do simpatija prema igracu ja sam odusevljen ovim potpisom, Braun je jedan od onih kosarkasa koje volis da gledas kako plesu kad su u zoni. U prajmu je bio NBA level napadac, bukvalno je davao koseve kad god je hteo. Sta je od svega toga ostalo pokazace se u Evroligi.

 

Tomic ocigledno zeli da ponovi recept iz prosle sezone, kada je na domacu osnovu i par stranaca koji se jos uvek dokazuju kao cherry on top ugradjivao igrace koji se smatraju izduvanim za najvisi nivo evropske kosarke ali su bili pojam dok su bili na vrhuncu. Rizik sa Stratosom se isplatio, sa Kejsijem manje-vise (mada ja mislim da se i sa njim isplatio), sada cemo pokusati da ponovimo isto i sa Braunom. Po mom misljenjju, kljuc za Derika Brauna je to koliko uspemo da ga motivisemo i nalozimo da se posveti timu. Ukoliko nam to uspe, dobili smo igraca koji maltene sam moze da dobije utakmicu. U ABA ligi njega nema ko da cuva, izmislice kos kad god primi loptu.

Link to comment
41 minutes ago, harper said:

 

Nije on mogao da zaboravi da igra kosarku, ono sto mene mnogo vise brine je to sto smo vec potpisali dva igraca za prvu petorku koji ne mogu da odbrane nista. Pri cemu Braun ne samo sto ne moze nego i nece. Bice da useremo ponekog kad nas krene sut ali i da slavimo kad god primimo manje od 80 poena.

 

Misliš na Barona i Brauna? Ne bih se složio. Jedine dve defanzivne rupe u trenutnom rosteru su JR Chox i Odžo, ovi ostali su ok.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

Misliš na Barona i Brauna? Ne bih se složio. Jedine dve defanzivne rupe u trenutnom rosteru su JR Chox i Odžo, ovi ostali su ok.

 

Mislim na celu ekipu ali da, kad sam pisao taj post mislio sam na njih dvojicu. Filip i Odzo ionako uglavnom nece biti na parketu kad bude gusto pa njihova odbrana nije toliko bitna. Beron je uzasan defanzivac, igrao je lose odbranu i u ovim finalnim serijama koje je pokidao u napadu i dobio MVP nagradu. Mada, Tomicu odbrana ocigledno i nije toliki fokus koliko je bila, na primer, Radonjicu, curilo je na tom delu terena prilicno i ove godine.

Link to comment
31 minutes ago, harper said:

Inace, jedna trivija. U njegovoj najboljoj sezoni u Evropi Braunu je saigrac bio Bilijev stariji brat.:D

a uz brauna nekako ide i dilejni, kojem se i onako svidja atmosfera na nasim tekmama:fantom:

Link to comment

Dilejni je više puta rekao da mora da misli na novac za penziju, i to je ok

 

Bolje neka ostane KC ako može

 

 

Edited by levi
Link to comment
32 minutes ago, Shaq said:

kc je ponudjen ugovor na 2 godine 300+400, al i on misli na penziju, tako da bumo vidli:fantom:

 

On vrlo lako moze da ostane sada kad je potpisan Braun i od njega se nece ocekivati da uzme loptu i resava iz driblinga. KC je jako zadovoljan u Beogradu a i u klubu su zadovoljni njime i misle da bi mogao da bude onaj stari u drugacijem timu i u kompletnoj sezoni. Problem je stari, dobri, to da li ce i kakve ponude imati s drugih strana. No, uopste me ne bi zacudilo da ostane, tesko da se u poslednje vreme kandidovao da dobije neku opaku cifru od nekog prebogatog kluba.

 

Ako je istina da smo sve vec odavno dogovorili sa Kuzmicem, ostaje da kvalitetno resimo poziciju pleja i to je to za ovu sezonu. Ne verujem da ce Covic senior ici na dva pleja i zatvoriti vrata svom sincicu da djuska "jer moramo da odmorimo prvog pleja ponekad, zaboga".

 

Dakle

 

Plej, Davidovac, Covic

Beron, KC Rivers,

Stratos, Dobric, Lazic

Braun, Simanic

Kuzmic, Odzo

 

je meta. Da li ostaje Starac Mo ili Starina Ristic i ko ce biti pomocno osoblje iz FMP-a da popuni do 15 igraca bi bile preostale dileme. Rekao bih posle potpisa Brauna da je Mo, na zalost, zavrsio sa nama, jer ne vidim ko bi od ovih 12 mogao da ostane van rostera, a on sigurno nece ostati da bi bio trinaesto prase, niti mi imamo para za takvo planinarenje da nam stranac bude 13. igrac.

Link to comment
25 minutes ago, MiddleClass said:

Sta je sa Djenkom? Ima li sanse da dodje?

 

Jedino ako smanji duplo primanja koje moze da dobije negde drugo, pa ti sam vidi koliko je realno.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...