Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

14 minutes ago, samo_opusteno said:

Jos jedna sezona gde ce par ljudi smarati o Junioru, samo sto za razliku od prosle sada smaraju uprkos cinjenici da nas je sam uveo u EL.

 

Filip Covic nas sam uveo u EL? U kojem to naucno-fantasticnom filmu?

Link to comment

botovski komentar bi bilo nesto tipa "za te pare ne moze da se nadje bolje domace resenje, dobar je za svlacionicu, poznaje sistem.." ili tako nesto, ali kada se napise da nas je sam uveo u evroligu, to onda nije botovanje, to je... samo opusteno.

Link to comment
 
Filip Covic nas sam uveo u EL? U kojem to naucno-fantasticnom filmu?
Ne zajebavaj, igralo je jos 4 igraca sa njim u petorkama ali on je okrenuo prvu polufinala kad su se svi pogubili a posle preporodio i vodio tim sa 30 i nesto asistencija na 3 izgubljene lopte.
Ne vidim poentu da posle toga opet godinu dana gledamo izivljavanje ovakvih kao joe.d koje kosarka i Zvezda zanimaju samo kad se treba praviti pametan i iznad svega toga.
Link to comment
botovski komentar bi bilo nesto tipa "za te pare ne moze da se nadje bolje domace resenje, dobar je za svlacionicu, poznaje sistem.." ili tako nesto, ali kada se napise da nas je sam uveo u evroligu, to onda nije botovanje, to je... samo opusteno.

Ja sam to pricao (da nema mnogo bolje domace resenje) mnogo pre plej ofa kad je ovde nazivan rekreativcem. I ne to nije botovanje nego misljenje, botovanje je ono sto ti radis svaki put kada u pricu uvodis sns i kad treba i kad ne treba.

Posle je plej of meni dao za pravo ali vi nekako nalazite nacin da opet sebe predstavite pametnima i na tome vam treba odati priznanje. Naravno sada cete ostati dosledni sebi pa cete njegove dobre partije iskulirati, cekati lose i kenjati itd.

Ovde je pricano kako lose igramo jer saigraci ne zele da se cimaju pored Covica, sta dalje reci o vasim glupostima.

 

Link to comment
11 minutes ago, samo_opusteno said:

Ne zajebavaj, igralo je jos 4 igraca sa njim u petorkama ali on je okrenuo prvu polufinala kad su se svi pogubili a posle preporodio i vodio tim sa 30 i nesto asistencija na 3 izgubljene lopte.
Ne vidim poentu da posle toga opet godinu dana gledamo izivljavanje ovakvih kao joe.d koje kosarka i Zvezda zanimaju samo kad se treba praviti pametan i iznad svega toga.

 

Covic je u ABA ligi imao oko 6 poena i nesto manje od 6 asistencija po mecu. Od uticaja na PO serije imao je jednu sekvencu na prvoj utakmici protiv Partizana i to je sve. Na tih 6 poena i 6 asistencija, govorim o timu koji je sa jednim porazom zavrsio ligu, mozes komotno da uracunas najmanje izmedju 10-15 poena u proseku koliko smo primali jer je Covic igrac manje u odbrani i po sedam-osam prosecno po mecu uvaljenih koski saigracima u poslednjim sekundama napada, nakon sto je drkao loptu i besomucno radio zadnje promene u mestu po 20 sekundi, kako ne bi sebi kvario statistiku. Govoriti o tom proteziranom rekreativcu kao igracu koji je uopste bio nekakav faktor u sezoni, kamoli igrac koji "nas je sam uveo u EL", je eticki ozbiljan bezobrazluk prema drugim igracima, a po sadrzaju je dirigovana kampanja po medijima i drustvenim mrezama, s namerom da opravda ovaj odvratni potpis novog ugovora na dve godine.

 

Na stranu to sto je igranje Filipa u klubu ciji je vlasnik Nebojsa klasican primer nepotizma, kakav god da je Filip igrac, cinjenica je da on igra u Zvezdi iskljucivo zbog toga sto mu je tata predsednik kluba, jer je kroz celu karijeru, pa i u upravo zavrsenoj sezoni, vise puta dokazao da nigde drugo ne moze da igra. Cak ni u grckoj Drami, bezveznom grckom klubu u kojem je pokusavao, kamoli u evroligaskoj Zvezdi. Filip Covic je, ako izuzmemo ovo medijsko budalesanje, u celoj sezoni odigrao desetak minuta ozbiljne kosarke u prvoj utakmici protiv Partizana i to je bukvalno sve sto je odigrao. Pri cemu mu je skoro u potpunosti uklonjena konkurencija, zahvaljujuci povredi Reglenda dobar deo sezone smo odigrali bez klasicnog pleja da bi se njemu otvorio prostor. Sve vreme se pricaju gluposti da on igra jer klub nema para a onda nam se povredi prvi plej i mi ne dovodimo igraca na toj poziciji, nego kupujemo za ozbiljne pare KC Riversa, klasicnog beka sutera koji nema pojma sa organizacijom igre, da nam ulazi sa klupe i igra 15 minuta po utakmici. Bilo koji normalan igrac na Filipovom mestu bi imao duplo bolju statistiku u tim uslovima i s tolikim proteziranjem.

 

To su sve gole cinjenice u koje je mogao da se uveri svako ko je gledao Zvezdu ove godine. Sve drugo je prazna prica. Mi smo titulu osvojili ne zahvaljujuci Filipu Covicu vec uprkos njemu i njegovom proteziranju. Desetak minuta  ozbiljne kosarke protiv defanzivne gromade Markusa Pejdza ne mogu da promene taj zakljucak.

Link to comment

dobro kakve veze ima regularni deo, ako smo u plejofu ostali bez jedinog pleja, kao što se ovde i najavljivalo, da će karma doći na naplatu kada se bude odlučivalo o trofejima i o plasmanu u EL. i sa time da je u odlučujućim utakmicama debeli isporučivao više od 6 asistencija i manje od 1 TO po utakmici

Link to comment
2 minutes ago, levi said:

dobro kakve veze ima regularni deo, ako smo u plejofu ostali bez jedinog pleja, kao što se ovde i najavljivalo, da će karma doći na naplatu kada se bude odlučivalo o trofejima i o plasmanu u EL. i sa time da je u odlučujućim utakmicama debeli isporučivao više od 6 asistencija i manje od 1 TO po utakmici

 

Ima veze s tim sto nisi imao drugog pleja cele sezone da bi se ovom rekreativcu otvorio prostor. Nije Covic ni u PO imao mnogo bolju statistiku (10 poena 8 asistencija) u odnosu na regularni deo sezone, samo je imao vecu minutazu jer je bio jedini plej. Sto se gresaka tice, i te izgubljene lopte su oni njegovi trademark prodori posle kojih zavrsi u trecem redu publike, jer Filip nije kosarkas ali nije ni glup, pogledaj samo koliko puta se dogodilo da ne moze da postavi napad i onda uvali saigracu loptu sekund ili dve pre kraja napada. Klasicna alibi prica. A onda na 30 razlike i kad protivnik prestane da igra gadja alley-oop-ove i dodavanja bez gledanja.

 

Ne vredi se vise baviti time, tako je kako je i tu nema pomoci, samo mi ide na kurac ta suplja prica o nekakvom uticaju Covica na rezultate u finalima koja ide do sumanutog nivoa da nas je "sam uveo u EL", sto smo imali prilike da procitamo i na ovom topiku. Filip Covic nije dobio nijednu utakmicu u tim serijama, imao je odredjeni uticaj na stizanje Partizana u prvoj utakmici polufinala ABA lige ali ko je god gledao derbije mogao je da vidi da se te utakmice najcesce igraju u serijama, tako da i to moze biti sticaj okolnosti. Tesne utakmice smo ili gubili ili su ih dobijali Beron ili Davidovac, po jednom su sutevima prelomili Dobric i Rivers. Zato je veliki Uvodilac u Evroligu  & Odlucujuci Faktor na poslednjoj utakmici KSL sutnuo deset puta za tri poena a ubacio dva suta. To nasi najbolji suteri da pokusaju da urade Tomic bi ih oterao ne na klupu nego u svlacionicu.

Link to comment

nije nas sam uveo, ali nas je uveo, zajedno sa ostalima. pošto je povreda Reglanda po svemu morala da znači i kraj bilo kakve ozbiljne Zvezdine košarke u plejofu, ali to se nije dogodilo

Link to comment

vidim da se pominje jovara kao moguce pojacanje. taman da se raspadne tokom sezone, pa da nas filip opet sam uvede u el.

Edited by Nikodije
Link to comment
10 minutes ago, levi said:

nije nas sam uveo, ali nas je uveo, zajedno sa ostalima. pošto je povreda Reglanda po svemu morala da znači i kraj bilo kakve ozbiljne Zvezdine košarke u plejofu, ali to se nije dogodilo

 

Jeste, slazem se. I Marko Keselj nas je uveo zajedno sa ostalima. Tim dobija, tim gubi.

Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

vidim da se pominje jovara kao moguce pojacanje. taman da se raspadne tokom sezone, pa da nas filip opet sam uvede u el.

za hjuston.. nece on kod nas svakako, hoce ga i bayern i makabi i jos mnogi neki, a ni nema nesto zelju da se u ovom momentu vraca kod nas:fantom:

Link to comment



 
Mi smo titulu osvojili ne zahvaljujuci Filipu Covicu vec uprkos njemu i njegovom proteziranju.




sto se tice prasenceta, najgori igrac u zvezdi ikad, nismo mi osvojili abu zbog njega, nego smo je osvojili uprkos njemu:fantom:




:hail:[emoji23] Post sezone, lagano. 


Pravda za harpera!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment

To što se Čovkins nije pokazao u Drami ne mora necessarily da bude pokazatelj bilo čega. Uvek je na ovim prostorima bilo igrača domaćica koji jednostavno nisu hteli preko grane, ili se nisu snašli tamo, a lepo im išlo u domaćim klubovima, i cepali fino Evroligu. Recimo Božić, Kecman, Lazić mi prvi padaju napamet, a od trenera naravno Dulo. Ne kažem da nema nepotizma u slučaju Čovkins, samo, eto, možda ne treba praviti preveliku Dramu oko njegovih (ne)uspeha van majčice.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...