Jump to content
IGNORED

Teroristički napad na Novom Zelandu


dragance

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    14

  • Tsai

    13

  • ToniAdams

    10

  • dragance

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spoiler

5.jpg

 

Bilo bi dobro kada bi neki specijalizovani timovi mogli da otprilike izvuku koji su to faktori od Brejvika i ovog degenerika napravili finalni proizvod, opremljen i psihofizički sposoban da ide okolo i ubija/overava ljude i decu kao da bere visibabe. Javlja mi se da je internet odigrao prilično bitnu ulogu, mislim lik je psiho pa je psiho, ali postoje razlike između običnog psihopate i onog ko se godinama metodično priprema, obučava i indoktrinira da uradi ovako nešto.

 

Takođe mi je zanimljivo koliko se u Srbiji malo zna a još manje piše o ovim internet uporištima opičenih nacista koji Srbe uzimaju kao uzor za nešto. Nego je bitno da neko slučajno ne okrpi predsednika na fejsu.

Link to comment
8 hours ago, nautilus said:

Da se ne lazemo, i ja bih rado agitirao Josipi, a voleo bih da cujem nekog, ma i forumskog majcinog sina koji je bi... :D 

 

 

Josipa-Rimac.jpg

Edited by namenski
Josipa Rimac
Link to comment
15 minutes ago, Redoran said:
  Hide contents

5.jpg

 

Bilo bi dobro kada bi neki specijalizovani timovi mogli da otprilike izvuku koji su to faktori od Brejvika i ovog degenerika napravili finalni proizvod, opremljen i psihofizički sposoban da ide okolo i ubija/overava ljude i decu kao da bere visibabe. Javlja mi se da je internet odigrao prilično bitnu ulogu, mislim lik je psiho pa je psiho, ali postoje razlike između običnog psihopate i onog ko se godinama metodično priprema, obučava i indoktrinira da uradi ovako nešto.

 

Takođe mi je zanimljivo koliko se u Srbiji malo zna a još manje piše o ovim internet uporištima opičenih nacista koji Srbe uzimaju kao uzor za nešto. Nego je bitno da neko slučajno ne okrpi predsednika na fejsu.

Previse je takvih potencijalnih brejvika, upitanju su citave online zajednice. Cesljaju se povrsno profili, i oni koji se interesuju ili prolaze takve obuke, ali su te zajednice izgradile visok nivo paranoje i stalno uce kako da izbegnu takve provere, sto je posebno primetno kod onih koji se stvarno odluce na ovakav teroristicki napad. Sam si primetio koliko je to metodicno i koliko posveceno svom @cilju@
Znaju neki od nas :fantom:  sluzba takodje drzi oko na istima, ali to nije zanimljivo domacoj javnosti niti bi neko platio takve analize i istrazivanja, pa nam ostaje tek poneki ozbiljni forum kao mesto za pisanje i temu koja se bavi upravo tim fenomenom

Edited by kurjak92
Link to comment
22 minutes ago, Redoran said:
  Hide contents

5.jpg

 

Bilo bi dobro kada bi neki specijalizovani timovi mogli da otprilike izvuku koji su to faktori od Brejvika i ovog degenerika napravili finalni proizvod, opremljen i psihofizički sposoban da ide okolo i ubija/overava ljude i decu kao da bere visibabe. Javlja mi se da je internet odigrao prilično bitnu ulogu, mislim lik je psiho pa je psiho, ali postoje razlike između običnog psihopate i onog ko se godinama metodično priprema, obučava i indoktrinira da uradi ovako nešto.

 

Takođe mi je zanimljivo koliko se u Srbiji malo zna a još manje piše o ovim internet uporištima opičenih nacista koji Srbe uzimaju kao uzor za nešto. Nego je bitno da neko slučajno ne okrpi predsednika na fejsu.

sad zvucis ko anduril, i to kad nije bas nasjajniji plamen zapada. 

ne uzimaju nacisti srbe kao uzor, nego nekoliko konkretnih srba, zbog tamo neke srebrenice. a srbija je tu jedino (veoma) kriva sto nikad zapravo nije napravila konkretan i jasan otklon od tih dogodovstina. 

Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

srbija je tu jedino (veoma) kriva sto nikad zapravo nije napravila konkretan i jasan otklon od tih dogodovstina. 

Mala, ne budi mi zamereno, ispravka, tacnije dopuna: nije Srbija kriva, krive si njene takozvane elite, sve do jedne, koje se - svaka iz svojih, uglavnom nacionalistickih i politikantskih razloga - nisu jasno opredelile glede otklona koji pominjes…

 

Link to comment
6 minutes ago, ToniAdams said:

sad zvucis ko anduril, i to kad nije bas nasjajniji plamen zapada. 

ne uzimaju nacisti srbe kao uzor, nego nekoliko konkretnih srba, zbog tamo neke srebrenice. a srbija je tu jedino (veoma) kriva sto nikad zapravo nije napravila konkretan i jasan otklon od tih dogodovstina. 

 

Mrzelo me da sad pravim tačnu specifikaciju, viđao sam i neke kojima su Srbi onako generalno uzor a to naravno ne govori bilo šta o Srbima. Ne radi se čak ni o otklonu, mogla je Srbija sto puta da se otkloni od svega toga ali subjekti tog otklona bi opet bili heroji-mučenici u očima ovih retarda i njihovih online zajednica.

 

Možda mi nešto promiče ali ovaj lik nije iskopao Baju Pivljanina tako što je proveo mesece i mesece u biblioteci, proučavajući različitu istorijsku građu, nego je to pokupio od nekog sebi sličnog majmuna sa ovih prostora. Plan za studijsko putovanje po Bugarskoj verovatno nije sam osmislio nego mu je pomogao neki tamošnji majmun. U tom smislu bi bilo zanimljivo prostudirati šta sve ti majmuni komuniciraju u svojim virtuelnim bazama i živim susretima ako na kraju svega toga jedan od njih kaže: "OK. odoh sad da ovo naše baljezganje primenim u praksi".

Link to comment

Neverovatno je kako mediji promovisu ovog ludaka - umesto da informisu i da se fokusiraju na zrtve, reklamira se najmracniji deo ljudskog dustva globalno.

A sve zato jer su mediji prvenstveno razonoda i profit, a tek mnogo kasnije institucije za informisanje.

Kod ovakvih stvari zato uredno iskljucujem TV i ne citam bombasticne breaking news vesti. 

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Mrzelo me da sad pravim tačnu specifikaciju, viđao sam i neke kojima su Srbi onako generalno uzor a to naravno ne govori bilo šta o Srbima. Ne radi se čak ni o otklonu, mogla je Srbija sto puta da se otkloni od svega toga ali subjekti tog otklona bi opet bili heroji-mučenici u očima ovih retarda i njihovih online zajednica.

 

Možda mi nešto promiče ali ovaj lik nije iskopao Baju Pivljanina tako što je proveo mesece i mesece u biblioteci, proučavajući različitu istorijsku građu, nego je to pokupio od nekog sebi sličnog majmuna sa ovih prostora. Plan za studijsko putovanje po Bugarskoj verovatno nije sam osmislio nego mu je pomogao neki tamošnji majmun. U tom smislu bi bilo zanimljivo prostudirati šta sve ti majmuni komuniciraju u svojim virtuelnim bazama i živim susretima ako na kraju svega toga jedan od njih kaže: "OK. odoh sad da ovo naše baljezganje primenim u praksi".

ako se dobro secam, bilo je na oruzju i imena drugih baja pivljanina sa drugih prostora.

kapiram da stvarno nije problem naci forume koji su jos desniji od ovog ovde i tamo razmenjivati ideje sa degenima iz svih delova sveta.

a posto su u pitanju teroristi, morali su da ustroje nekakvu ideologiju, i nadju idole koji su se, po njihovom suludom misljenju, borili protiv istog neprijatelja. 

a takvi moroni svako malo gostuju kod nas, bio je onaj mise vacica drugar zbog kog je djuka pretio mariniki, ogranci kojekakvih hells angelsa, onda onaj festival nacista sto se redovno odrzava na tasu, pa onda one putinove pedercine motoristi. pun kurac toga visi non stop kod nas. u vezi sa tim bi bilo jako zgodno da drzava reaguje, sto ce, naravno biti nikad.

elem, neko je kacio delove tog manifesta, i izgleda da se istovremeno prilicno loze i na komunizam, sto mi sve skupa dosta sizofreno zvuci.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...