Jump to content
IGNORED

Teroristički napad na Novom Zelandu


dragance

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    14

  • Tsai

    13

  • ToniAdams

    10

  • dragance

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Joe D Kad lokalni gazda u ruci drži političare i šerifa, a glasove broji po Kobinom principu, situacija je malo komplikovanija od proste policijske brutalnosti, složićeš se? Ipak, priznajem da pored ovog i možda primera Koreanaca u LA riot-ima, USofA baš i nije uzorak za posmatranje, specifično okruženje, jbg. Zanimljivije su mi ovih par evropskih zemalja gde nekako sve funkcioniše normalno. O šansama naoružanog naroda protiv ugnjetavačke vlasti bolje bi verovatno mogao namenski, ja znam za Bure.

 

@precog ...

Link to comment

mislim, ok je to da se naoruzaju gradjani da bi se odbranili u slucaju da drzava poludi i krene da ih terorise.

 

gradjani treba da se organizuju i zbace vlast oruzjem i rasture zlu drzavu. onda preuzmu vlast i svoje sporove resavaju oruzjem. shvate naknadno da to nije bas najsjajnije i odluce da naprave dogovore da se ne bi medjusobno istrebili. te dogovore odluce da nazovu zakoni, a teritoriju na kojoj vaze nazovu drzava. shvate da je bolje da delegiraju upotrebu sile odredjenim izabranim gradjanima koji ce da sprovode zakone. te ljude bi mogli da nazovu recimo policija.

 

u sledecem broju otkrice vojske, izvrsne i zakonodavne vlasti, izbora i slicno.

Link to comment

kao libijci ili sirijci npr

- ok bez strane pomoći te revolucije bi propale, a opet bez široke pobune u narodu ne bi ni bilo te strane intervencije i pukovnik gadafi bi i danas vladao iz svog čadora

- da ne idemo dalje u prošlost, sve dok "revolucionari" uspeju da izdrže par nedelja u sukobima sa regularnom vojskom imaju kakvu takvu šansu da je isprovociraju da napravi zločine koji možda izazovu reakciju velikog brata i njegovu toljagu sa neba koja će doneti prevagu i uspeh pobunjenika...

Link to comment

ljudi koji se naoruzavaju za borbu protiv diktatora sigurno nisu povadili dozvole za nosenje poluautomatskog oruzja i kupili ga na lokalnom kiosku. 

Link to comment

abitno, opet su u veoma asimetričnoj borbi protivu režima koji je imao i avijaciju i oklope i tešku artiljeriju na svojoj strani uspeli da izboksuju pobedu

- da je režim uspeo da uguši pobunu za 48h i dalje bi vladao a što bi se idesilo da je narod bio naoružan samo motkama...

Link to comment

nije abitno u kontestu ove rasprave, zato sto to nisu neki obicni gradjani koji su iskoristili svoje zakonski garantovano pravo da nose oruzje, povadili ga i podruma i izborili njime slobodu, vec trenirana i naourazana vojska. nisu oni konsultovali zakon za svoju akciju, niti su legalnim putevima dosli do oruzja, pa da kazes da im je zakonsko pravo da nose oruzje donelo slobodu.

 

ta americka ideja da oruzje stoji kao brana izmedju slobodnog gradjanina i krvozednih unjetaca jednostavno ne pije vodu. narocito ne u 21. veku. a narocito ne u drzavi koja je svetski sampion u nepotrebnoj policijskoj brutalnosti, gde bi na pomisao da bi mogao da iskoristis svoje ustavno pravo i zastitis se oruzjem od toga sebi automatski potpisao smrtnu presudu, dok lik sa znackom moze da te ubije samo zato sto mu je los dan i dobije za to kaznu dve nedelje bolovanja. 

 

na kraju, zemlje koje se odluce da ukinu oruzje ne postaju podloznije tome da postanu diktature. nece ni novi zeland ni amerika to postati ako se rese civilnog naoruzanja, kao ni bilo koja demokratski uredjena drzava. 

Link to comment

NZ je veoma specifična država sa dosta oružja, ali velikom većinom zbog lova i kontrole štetočina. Flora i fauna ovde je veoma drugačija, predatora nema (ni vukova, ni medveda, ni zmija, ništa) osim nekoliko štetočina koje su evropljani uvezli pri prvim dolascima, slučajno ili namerno (zečevi, posumi, i sl) koje uništavaju sve pred sobom i narušavaju ono malo harmonije među autohtonim vrstama. Ono što je odmah zabranjeno je poluautomatsko oružje (vojnog stila AR15 i slično) i “duge cevi” sa spoljnim šaržerom kapaciteta većeg od 5 metaka.

 

sve iznad toga (5 komada) je beskorisno u lovu, i to zna svako.

 

Što se tiče zaštite, ja bih radije da me ovakva cica brani

9A8D41E0-8A60-4716-B2B9-6BE28056806C.thumb.jpeg.88f8230deeae2fa2f467f70799d5d2fb.jpeg

 

Da malo unesem vedrine, ona da brani, ja da je hranim.

 

inace ovo je od juče, ispred groblja gde su se održavale sahrane, a dosta žena je nosilo hidzab iz solidarnosti. 

Link to comment

Meni ovo što radi premijerka u početku bilo kao i simpa, sad mi malo degutantno. Ono, ovih dana je izgleda ušla u "ja sam muslimanka" mod, što je fora Maje Gojković, samo što je povod takav kakav je, pa nije dobila ono što je dobila Maja Gojković, ali je isto tako bljak. Ono, hidžab, selam alejkum i te fore, citiranje Kurana, za takvo ponašanje bi joj u pravoj muslimanskoj državi kao ćafiru letjela glava, na stranu što ne bi mogla prići dženazi. Pretjeruje. Iskaži poštovanje, ali nemoj mašiti fudbal potpuno. Sam islam, ako već hoće da ga poštuje, ne poznaje instituciju muslimana na 5 dana. Čak bih rekao da ovo djeluje uvredljivo za prave muslimane.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...