Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Ne možeš zabraniti drugima da se parkiraju. Ono što možeš je da uvedeš naplatu parkiranja. Kod mene je neka sumanuta situacija u kojoj su postavili znake za crvenu zonu u dvorištu zgrade, ali postoji neki svojinski problem zbog kojeg ne mogu da naplaćuju parking. Ljudi su to provalili i onda naravno da se svi koji dođu u grad, na posao i sl. parkiraju u jedino dvorište u centru kojem ne postoji naplata parkiranja. Razmišljao sam o postavljanju rampe ali ako oni ne mogu da naplaćuju parking možda ni ja ne smem da postavim rampu.

Link to comment

Da ne bude da teoretišemo u prazno, evo već tri nedelje elektro biciklom idem na posao, pa da opišem prva iskustva.

Koristim bici stazu u Bulevaru oslobođenja. U međuvremenu sam otkrio i divnu stazu kroz banjičku šumu, kad ne žurim. Stepenice na Autokomandi su rešene nekim gvozdenim armaturama po kojima se bajs gura, to dosta pomaže.

Stižem približno u isto vreme kao kolima kad idem nizbrdo, uzbrdo dobrih petnaest minuta kasnije. Nizbrdo vozim 25-35 na sat, uzbrdo 15-20. Lično, slažem se da se brzina biciklista i trotineta ograniči na 25 na sat, to je dovoljno, a i bezbedno. Pre neki dan sam vozio 35, a drugi biciklista je pored mene proleteo kao da stojim.

Ljudi koji ne mogu da obezbede siguran parking za bajs dok su na poslu, bolje da se ne upuštaju. Ja imam svoje mesto gde ga ostavljam i da prenoći ako padne kiša ili sneg. U firmi držim jedan auto koji iskoristim ako nije dobro vreme, a imam i kredit za car go kao rezervu. Drugi auto vozi skvo za kućne potrebe, tako sam uglavnom pokrio situacije.

Biciklisti kod nas nisu bahati kao u Beču, prosto jer se za svaku grešku leti na glavu. U početku nisam stajao na crveno, sad već poštujem, ako ništa drugo, jednostavnije je. Najčešće vozim po kolovozu.

Nemam još, ali je neophodno imati levo ogledalo, to bih uveo kao obavezno, jer je pogibeljno da se sa 30 na sat vrtiš unazad da vidiš da li smeš da skreneš.

Ako se još nečeg setim, pišem. Možda nekom bude korisno.

Sent from fav toy

Link to comment
Pa vidi sa kucnim savetom da postavite stubice i lanac. To su odradili u bloku 45 npr
Gde tačno u bloku 45?
Pošto su recimo u 70-om ovi soliteri blizu kineza krenuli da stavljaju lance sa katancime na ulazu u parking da spreče ovim sa kombijima da im se parkiraju , ovi zvali komunalnu i morali su da uklone, kao, ne sme to tako.
A opet ispred jedne dvospratnice pored nasipa su uspeli da dobiju dozvolu za rampu, po informacijama imali su kombinu u sekr. za saobraćaj...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Druze... 
"30 godina zivim ovde, vi dodjosi ste mi uveli parking..." 
Lepe se plakati po kraju protiv zone
U subotu sastanak zabrinutih stanara
Osniva se kontra udruzenje gradjana... 
 
Strasne stvari
Ako si u toj grupi aktivan ili admin i stalo ti je da opstane, brišite govor mržnje ali pre toga skrinšot.
Kažem ti iz iskustva, bema potrebe da rizikujete eskalaciju, ako treba prijavite VTK.
Nadam se da neće doći do toga.
Ovo ti lažem iz iskustva...
Ako treba nešto oko toga cimaj...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Gde tačno u bloku 45?
Pošto su recimo u 70-om ovi soliteri blizu kineza krenuli da stavljaju lance sa katancime na ulazu u parking da spreče ovim sa kombijima da im se parkiraju , ovi zvali komunalnu i morali su da uklone, kao, ne sme to tako.
A opet ispred jedne dvospratnice pored nasipa su uspeli da dobiju dozvolu za rampu, po informacijama imali su kombinu u sekr. za saobraćaj...



... Shiit has hit the fan...
 

Te dvospratnice uz nasip mislim

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Pošto su recimo u 70-om ovi soliteri blizu kineza krenuli da stavljaju lance sa katancime na ulazu u parking da spreče ovim sa kombijima da im se parkiraju , ovi zvali komunalnu i morali su da uklone, kao, ne sme to tako.

 

Naravno da ne sme tako ako je javna površina.

Link to comment
Te dvospratnice uz nasip mislim
To je onda verovatno ova u 70-om kod okretnice ka 70a. Kažem, oni su na kraju i dobili ćagu od sekretarijata. Ali to je baš neka ozbiljna "veza" radila...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Iz ovog zaista ne vidim da se može platiti samo sat vremena ili ceo dan, kako na kraju zaključuje novinar.

može ceo dan... tako što će poslati 13 pojedinačnih poruka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...