Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

dostavljačima kuririma tolerišem kad kretenski stanu, oni su posebna priča. razvaljeni su gomilom isporuka i ovako, još kad bi svaki put kružili da nađu mesto da se pravilno parkiraju, ne bi nikad završili

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Tale said:

Crveno svetlo na semaforu i kolona. Prvi u koloni skreće levo, sa uključenim migavcem ili češće bez, drugi u koloni skreće desno.

Pali se zeleno a taj prvi uđe u raskrsnicu tek toliko da ovaj drugi ne može desno. Kreće trubljenje jer prvi prosto ne shvata da je trebalo da uđe do linije koja razdvaja trake i da tu čeka, ne shvata da je ponovo zaustavio kolonu.

To, kako se ulazi u raskrsnicu, se uči u auto školi.

Dugo sam razmišljao zašto se to sve češće dešava pa sam zaključio da je u pitanju lenjost da se volan okrene više od pola kruga. 

Ti vozači su valjda isti oni koji skreću desno kao da voze FAP.

Ali sta bi bilo da je situacija da iza tog koji skrece ulevo imaju jos jedna kola koja skrecu ulevo? Ili jos jedna posle tih? Skretanje u desno bi bilo ponovo blokirano. Nije do vozaca nego do raskrsnice.

Link to comment
44 minutes ago, namenski said:

 

I nikada ne palim sva 4, trose se struja i hardver...:fantom:

nikad pravi srbin od tebe :fantom:

38 minutes ago, Valkyrie said:

@pbg12345 to o čemu ti pišeš zaista nisam imala prilike da vidim, ne tvrdim da nije postalo trend. Ako ćemo da generalizujemo, za sad sam snimila dva ekstremna tipa žena vozača 

- jako plašljiva, preoprezna, gase joj se kola, pogubi se u tenzičnim situacijama itd

- manjak manira, pristojnosti i umeća za volanom nadomešćuje masivnom karoserijom SUV-a kojeg po pravilu vozi ko po livadi a ne ulici na kojoj ima i drugih. 

ovo bi onda valjda upalo u tu drugu grupu

 

e, da; moram jos malo :D

kad je gomila automobila parkirana dupetom od ulice, a prednji kraj ka ulici, a samo jedan ili dva u masi kontra, dupetom ka ulici, obicno su u pitanju zene vozaci manji gradski nautomobili :fantom:

 

mada, to definitivno ne spada u bahacenje, vec se bira laksi nacin za parkiranje(valjda), bez razmisljanja kako se posle isparkirati

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

nikad pravi srbin od tebe :fantom:

To znam... :cry:

 

5 minutes ago, pbg12345 said:

dupetom ka ulici

Uvek, ali uvek parkiram dupetom ka ulici, naprosto me mrzi da se udenjujem i maltretiram, narocito ako do parkiranja dodje posle poduzeg trazenja mesta...

A popizdim kada moram da cekam nekog fandja koji je krenuo da se uparkirava, udenjuje licem prema ulici....

Link to comment

ima ulica gde je bas jebeno posle isparkirati ako se tako okrenes

 

npr pada mi na pamet deo iznad zvezdarske bolnice gore ka okretnici trola, pa one zgrade sa desne strane

cesto se tu parkiram

ulica ima pad i krivinu, ama bas nikakvu preglednost nemas ako se okrenes dupetom ka ulici

a umeju fino da zalete tuda, pogotovo trola/bus odozgo kad krene sa okretnice nizbrdo

Link to comment

zašto maltretiranje, lakše je u rikverc.  možeš u retrovizoru da vidiš tačno u milimetar, a naped ne vidiš svoje krajeve, nikad ne možeš da budeš precizan kao u rikverc.  a i unazad treba manje prostora za manevrisanje ako kasno vidiš slobodno mesto, ne treba da se vraćaš da zauzimaš poziciju  :sleep:

 

ali novi vozači prvo nauče od napred i posle dignu ruke  obadve

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

jel tako i "paralelno parkiras"? :fantom:

Jedino o cemu vodim racuna je da komsije, i ja naravno, ali tim redom, mozemo da uredno i bez (prevelikog) maltretiranja udjemo/izadjemo iz auta...

 

Sta znaci 'paralelno parkiranje'?

Link to comment

ovi snimci parkiranja su oddly satisfying što kažu na tw, jedva sam se skinuo sa toga, da mi ih yt više ne proporučuje :dry:

 

ali zato na ulici kad vidim da se neko lepo parkira ili sa prozora, moram da odgledam do kraja. kreten

 

 

 

Edited by levi
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

- jako plašljiva, preoprezna, gase joj se kola, pogubi se u tenzičnim situacijama itd

 

Ovo manje više u vožnji, ali zar treba da popasem kaznu za crveno zato što se lutkici ispred mene gasi auto u sred raskrsnice, dovoljno dugo da prođu dva zelena signala... šta da radim, da joj sviram, pa da doživi nervni slom ćupe? True story.

 

Ma uplašene manje više, nekako se uvek sažalim, ali moram biti taj odvratni starac i reći - dolaze čitave generacije vozača koji bazično ne umeju. Propisi, vožnja - boli koliko je očigledna njihova nespremnost za učestvovanje u saobraćaju. Još je zanimljivo - dobar broj njih su moji ispisnici, a ne postoji šansa da su u poslednjih 20+ godina bili tu, osim ako me nisu vešto zaobilazili. Tragično je koliko su izgubljeni, a pretplaćeni na sva prava ovog sveta, ništa odgovornost. Doživeo da se viče na mene jer se nisam dezintegrisao pri njenom pokušaju da iseče raskrsnicu. Da nisam bio izrazito defanzivan i zakočio gde uobičajeno nema potrebe, bio bi udarac ćošak o ćošak. Sve im pripada i sami su na svetu. Ako se ljudi ponašaju u životu kao u saobraćaju, ijao si nama.

Edited by zorglub
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, pbg12345 said:

ima ulica gde je bas jebeno posle isparkirati ako se tako okrenes

 

npr pada mi na pamet deo iznad zvezdarske bolnice gore ka okretnici trola, pa one zgrade sa desne strane

cesto se tu parkiram

ulica ima pad i krivinu, ama bas nikakvu preglednost nemas ako se okrenes dupetom ka ulici

a umeju fino da zalete tuda, pogotovo trola/bus odozgo kad krene sa okretnice nizbrdo

I ja tu cesto navratim, posedim kod dobrovoljacke cesme, aman pa zar je problem pogledati levo, desno, sacekati...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...