Jump to content
IGNORED

Wimbeldon 2018


Cash

Recommended Posts

Sto samo 2-3?. Novak ima telo za bar jos 4 godine vrhunskog tenisa, a vrlo moguce i vise. 

 

Dok sa druge strane mislim da je Marej zavrsio ozbiljnu karijeru.  Za dedu sam izneo stav 10 puta.. Nadal na sljaci jedini ozbiljan protivnik. Sto naravno ne znači da će Novak uzimati sve turnire. Al ce svakako biti prvi favotit. 

Link to comment
13 minutes ago, nenad said:

ako mentalno bude na nivou, novakova karijera ce moci uspesno da traje bar koliko i federerova.

Da mi je samo znati na kakav mentalni nivo mislis? Covek je samo poceo ponovo da uzima zivotinjske proteine, za sada ribu, uprkos gospodji.

Link to comment
26 minutes ago, Timmy said:

Sto samo 2-3?. Novak ima telo za bar jos 4 godine vrhunskog tenisa, a vrlo moguce i vise. 

 

Dok sa druge strane mislim da je Marej zavrsio ozbiljnu karijeru.  Za dedu sam izneo stav 10 puta.. Nadal na sljaci jedini ozbiljan protivnik. Sto naravno ne znači da će Novak uzimati sve turnire. Al ce svakako biti prvi favotit. 

Bar 2-3 od sledecih 7.

Link to comment

 

3 minutes ago, fonTelefon said:

Da mi je samo znati na kakav mentalni nivo mislis? Covek je samo poceo ponovo da uzima zivotinjske proteine, za sada ribu, uprkos gospodji.

 

ako ne bude ozbiljnih povreda, novak ce sigurno fizicki moci da radi ovo sta sada radi federer, i njih dvojica su po tome jedinstveni (cak mislim da je novak u prednosti), samo je pitanje da li ce zeleti da igra toliko dugo i da li ce imati motiv da u kasnim tridesetim toliko trenira.

 

Link to comment

Bice najveselije kad se smori negde oko Nove godine a mi ostanemo ovde da racunamo koliko mu GSova treba da prestigne Nadal i skoro stigne Federera. Ne bi mu/nam bilo prvi put, ne?

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Bice najveselije kad se smori negde oko Nove godine a mi ostanemo ovde da racunamo koliko mu GSova treba da prestigne Nadal i skoro stigne Federera. Ne bi mu/nam bilo prvi put, ne?

 

Ne, zato se i ne usuđujem sa nekim prognozama. Ako nastavi da bude posvećen 100% radu i treninzima i imao miran porodični život, tj ako ne bude imao problema van terena, nema razloga da ne osvoji barem 1GS godišnje u narednih 3, 4, 5 godina i iskreno ja bih sa tim bio zadovoljan. Dakle, sve je u opticaju, pa i da opet uzme Grand Slam tj da drži sva 4 ali i da usledi neki novi ko zna čime prouzrokovani raspad. Zato korak po korak, samo da je konkurentan, posvećen i uporan kako ume i doći će titule.

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Bice najveselije kad se smori negde oko Nove godine a mi ostanemo ovde da racunamo koliko mu GSova treba da prestigne Nadal i skoro stigne Federera. Ne bi mu/nam bilo prvi put, ne?

 

Da. U ovom trenutku neka buduca Novakova dominacija je podjednako realna koliko i to da ovaj Vimbldon bude labudova pesma. Istina, ne bas podjednako jer znamo s kakvim igracem imamo posla ali ima on jos dosta da gilja da bi uspostavio kontinuitet. Jos pre mnogo godina, kad nije imao nijedan Vimbldon u dzepu, napisao sam da po mom misljenju njegova igra najbolje pasuje travi kao podlozi i ako negde bude dalje skupljao GS-ove najbolje sanse su mu upravo na ovom turniru. Stoga treba sacekati da se vidi kako ce se adaptirati na "beton" pre nego sto se poleti, izdanja na americkoj turneji dace mnogo odgovora o tome kako ce se njegova karijera dalje razvijati.

 

Ono sto je izvesno je da je izgleda blaga promena inace ekstremnog zapadnog gripa kojim je Novak do sada igrao, koja je verovatno usledila da bi se manje opterecivao lakat, ucinila da njegov TS forhend radi kao nikad. Nisam mogao da verujem dok sam gledao mec ako se ne varam protiv onog mladog Rusa koliko je taj forhend postao smrtonosan, precizan i komotan. Do poslednjeg gema u mecu Novak je sa forhend strane imao ukupno jednu gresku i nepreglednu gomilu vinera, tek u poslednjem gemu je napravio jos dve greske pokusavajuci da ubrza kraj rizicnim udarcima. Stvarno se ne secam da sam ikada video Novaka, for that matter niti bilo kojeg drugog igraca, da s tolikim odnosom vinera i gresaka komanduje jednim svojim udarcem sa osnovne linije. A vidjali smo velike forhende u poslednjih 30 godina, od Pita, preko Rodzera do Rafe. To su jako lose vesti za konkurenciju.

Link to comment

Da, taj meč protiv Kačanova je baš bio radikalan što se tiče Novakovog FH. Sećam se posle da su se Pralica i VIško zajebavali kako su mu doktori uz lakat operisali i FH. 

Link to comment
17 hours ago, harper said:

To su jako lose vesti za konkurenciju.

Ma ko(nj) ih hebe, ne?

Jedina mi je briga da li ce Federer da dodje da ga gleda kad bude igrao finale kad bude stigao na korak od izjednacenja danashnjeg (tadashnjeg??) RF rekorda.

Ili ako Nadal uzme jos toliko u Parizu... :)

 

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Jedina mi je briga da li ce Federer da dodje da ga gleda kad bude igrao finale kad bude stigao na korak od izjednacenja danashnjeg RF rekorda.

 

 

Nemoj da brigas, ja cu da ti kazem :D Nece doci da ga gleda, al ce svim srcem navijati protiv ispred malih ekrana :lol: 

Link to comment

Nemam nista protiv da svaki GS koji promakne Djokovicu uzme Nadal (makar i u direktnom duelu) - da ne bude deda sam na vrhu - to ne bi podneo na duge staze nikako. Ali nikako... Jos najbolje ako ga stigne pa obojica isto pa im posle jos 'dodje' i Djokovic... A h2h bolji protiv obojice™... :)

Link to comment
46 minutes ago, iDemo said:

Nemam nista protiv da svaki GS koji promakne Djokovicu uzme Nadal (makar i u direktnom duelu) - da ne bude deda sam na vrhu - to ne bi podneo na duge staze nikako. Ali nikako... Jos najbolje ako ga stigne pa obojica isto pa im posle jos 'dodje' i Djokovic... A h2h bolji protiv obojice™... :)

 

+1

Velika steta sto AO 2017 nije uzeo Nadal. Zapravo, samo prosli Vimbldon je baksuz morao da uzme, ova dva AO bas i nije 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...