Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

2 hours ago, samo_opusteno said:

Samo da izrazim simpatije prema plasmanu Vukova u evropu. Imaju odredjen evro pedigre, jedno evropsko finale i nekoliko lepih skalpova. Bice zanimljivo ispratiti ih. 

 

Jel im i dalje Milijas najbolji stranac u istoriji kluba?

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Meazza said:

Pre FFP-a niko nikada nije postavljao pitanje od cijih para su kupljeni fudbaleri i od kojih para dobijaju platu. Uvek je ovako bilo. Dodje Berluskoni/Tapi/Abramovic/seik i napravi tim, naosvaja se trofeja. Sad to odjedanput kao problem.

Сантијаго Бернабеу је директно поткупио судије против југоса у првом КЕШ-у, отео је Ди Стефана Барселони, и тако је све почело. Но, ипак је то други ниво у односу на робовласнике из Катара и УАЕ. Њихов је сваки цент крвав.

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

Nisam pomenuo taj Real jer je to bila druga prica, drzavna, ali poenta naravno stoji.

И у случају Катара и УЕА, па и Баварске и Каталоније ради се о државним парама. Само што као што рекох, ове арапске су баш крваве.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

S druge strane taj pravilnik je naterao recimo Romu da proda Salaha za mnogo manje nego sto bi mogla da dobije.

 

Deder ovo elaboriraj. Koji to pravilnik primorava klub da spusti cenu ispod tržišne, i koja bi to naknadna pamet pomogla da neko plati mnogo više od 40 miliona za Salaha pre dve godine?

Link to comment
50 minutes ago, goofs said:

E pa lepo si sumirao sustinu u drugom pasusu :) ja mislim da je Roma dosta daleko od pomenute Parme i da je nije trebalo prisiljavati na bilo sta. Los je sistem, suma sumarum. Ako je los sistem ili ga treba popraviti ili ukinuti, bar ja tako mislim.

 

И Салаха, али поготову Пјанића. Ако су тачне гласине малтене смо молили Јувентус да му активира клаузулу јер су нам паре требале пре неког одређеног датума иначе бисмо заглибили са новчаном казном која би нас терала на још продаја.

Не знам за вас, али ја некако имам утисак да је овај притисак на Сити и Псж само увртање руку да би подебеле коверте отишле у неке џепове. Да се правила примењују дословно не знам да ли би Уефи остао ико сем Енглеза и пар немачких клубова. Фудбал је препун свињарија, могу ова два клуба да буду разапнута због ффп-а очас посла, али гомила других је радила много одвратније ствари па ником ништа.

Link to comment

Pa pravilink koji te primorava da do 30og juna prodas igrace u vrednosti od xy miliona da bi zadovoljio FFP naklapanja. Jbg Roma u takvoj situaciji nije mogla puno da bira a i Liverpul je to znao, pa se prelomilo na ceni na kojoj se prelomilo. 

Da je situacija bila drugacija i da kupujes igraca kog klub ne mora nuzno da proda morao bi da ga deblje preplatis.

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Deder ovo elaboriraj. Koji to pravilnik primorava klub da spusti cenu ispod tržišne, i koja bi to naknadna pamet pomogla da neko plati mnogo više od 40 miliona za Salaha pre dve godine?

 

Како то да нам очајнички требају паре пре одрећеног датума није хендикеп у преговорима?

Ситуација са Салахом није најгора која нас је задесила, чак нисам био ни незадовољан колико је изашло на крају. Али је свакако могло више.

Link to comment
11 hours ago, crtamOrasi said:

Али је свакако могло више.

 

daj ne zezaj. sa one distance, dobili ste i vise nego fer cenu za salaha.

za golmana ste nam vec skinuli kozu s ledja. 

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

Deder ovo elaboriraj. Koji to pravilnik primorava klub da spusti cenu ispod tržišne, i koja bi to naknadna pamet pomogla da neko plati mnogo više od 40 miliona za Salaha pre dve godine?

 

Koliko se ja sjećam, knjige su morale biti uredne sa 30.06. određene godine da bi se ispoštovao FFP. Roma je tu morala prodati Salaha da bi namakla tu cifru.

 

Salah je bio jedan od rijetkih igrača sa double-double učinkom u Petici u svojoj posljednjoj sezoni u Romi, onog istog ljeta kad su se istovarali kamioni para za, ispostaviće se, kamione govana upakovane u Moratu i Lukakua.

 

Arsenal je isto tako morao sa 31.08.2017.godine da zadnjih dana vrši "garage sale" gdje se tjeralo iz kluba bar na posudbu igrače tipa Lucas Perez (plaćen 17 miliona, prodan u West Ham za čitava 4) kako bi se ispoštovao short term wage control FP koji ima Premier League.

 

 

Drugim riječima, ko poštuje FFP i troši samo ono što je zaradio, dobro se zajebao ako Naftni Plastičnjaci™ ne popiju neko izbacivanje iz Evrope (mislim administrativnim putem) uz minus bodove. UEFA to, naravno, neće nikad izvesti jer oni za par dolara više pošalju finale Evropske lige u jebeni Azerbejdžan gdje armenski fudbaler ne može otići.

Link to comment
11 minutes ago, cvrlle said:

 

daj ne zezaj. sa one distance, dobili ste i vise nego fer cenu za salaha.

za golmana ste nam vec skinuli kozu s ledja. 

 

Добро, и јесте мало накнадна памет око Салаха, боли нас његових 70 голова, али како сте плаћали у годинама пре њега могло је још комотно.

Алисон је у Роми био можда и најбољи голман света, није било никакве дилеме да ли ће бити добра куопвина, а то кошта јбг.

Link to comment
18 minutes ago, ArleKino said:

Koliko se ja sjećam, knjige su morale biti uredne sa 30.06. određene godine da bi se ispoštovao FFP. Roma je tu morala prodati Salaha da bi namakla tu cifru.

 

Salah je bio jedan od rijetkih igrača sa double-double učinkom u Petici u svojoj posljednjoj sezoni u Romi, onog istog ljeta kad su se istovarali kamioni para za, ispostaviće se, kamione govana upakovane u Moratu i Lukakua.

 

Pa po toj "ispostaviće se" logici, za Salaha su mogli da traže 100 miliona i dobiju penis, on im otalja ostatak ugovora, ode za džabe u tamo neki Marseilles, i više niko nikad ne čuje za njega. 

 

To što je neko uvalio Moratu ili Lukakua za ogromne pare ne znači da je svaki klub mogao da uvali svakoga svakome za ogromne pare.

 

Dakle Salah je kupljen za club record sumu, niko živi nije smatrao da je Roma bila pokradena tog leta, svakako ne zato što im se žurilo zbog FFP. Igrač se prodaje kad može dobro da se zaradi na njemu, a ne na osnovu naknadne pameti i procene stanja na tržištu dve godine u budućnosti.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@Weenie Pooh

Vidi se da ne pikas FM, tamo sve lepo objasnjenjo.

Ja sam pricao da je kupovina Salaha "oruzana pljacka" (zato sto pratim Romu), al ajde sad. Sto rece Cvrle mozda je to kompenzovano visokom cenom za Alisona.

 

 

Nego otkad je Ruxin poceo da pridaje znacaj kupovima koje je do juce zvao Micky Mouse Kup?!

Link to comment

Pa možda je jedino iz vaše™ bogatunske perspektive oružana pljačka, s obzirom da vi™ obarate™ rekorde po visini transfera iz roka u rok. Hrabri, mali, radnički Liverpul (prihodovao skromnih 424 miliona prošle godine) teško može da se poredi sa jednim dekadentnim, posrnulim gigantom razmera crvenog Mančestera (prihodovao apsurdnih 676 miliona prošle godine).

 

Dakle, mogao je pre dve godine tu oružanju pljačku da predupredi Mourinho, ali zašto nije ja stvarno ne znam. Verovatno mu nisu dali mrski Glejzeri.

Link to comment

johne jedan je jedini miki maus kup, i taj je uvek i bio proslavljen kako dolikuje

 

pior6fu.png

 

bio bi i ove godine da nisam bio opravdano odsutan sa foruma. mada stoji da sad ima specifičnu težinu pošto je doneo prvu kvadruplu u engleskom fudbalu.

a fa kup je uvek bio ozbiljna institucija vredna poštovanja, nećeš naći moj post koji tvrdi suprotno. ;)

 

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...