Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

On 20.9.2019. at 19:41, Jimmy Kowalski said:

Za ubacivanje Stoletovih Partizana, Tarantino je zaradio bar 9.. :fantom:

 

Eh, dok ja kopiram kvot, ti izguglao.

 

Inace, taj film je Quentin gledao zbod Roda Taylora, posto he naravno gledao sve njegove filmove..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
On 20.9.2019. at 11:31, Calavera said:

meni je ovo bila solidna sedmica, sto je za tarantina ipak razocaranje. ne zbog kraja (koji je citava poenta filma), nego zbog besciljne strukture. dva glavna narativa nemaju skoro nikakvih dodirnih tacaka, scene su preduge, flesbekovi i naracija upadaju u oci, a scenario za moje pare™ ne uspeva to da pokrpi. plus, cela ta ideja o dva dana u zivotu glavnih likova nema mnogo smisla ako izmedju tih dana ima sest meseci razlike :dry:

 

s druge strane, vecina likova je fino prikazana. za dvojicu glavnih baja je lako navijati, a lepo je i sto lee najzad nije prikazan kao svetac, vec covek od krvi i mesa.

puls

 

Da kažem, lako gleda, dvodimenzionalno je lijep film, ali provejava utisak da je previše kapilarnih scena, zaoštrenih u zanatskom smislu, ali bez svrhe za priču.

 

Moj aaaaa vidi šta je ubacio momenat je bilo potpisivanje i pojavljivanje predivne Mišel Filips dok pored bazena đuska sa koleginicom sa kojom je otpjevala najbolji folk rock song ikad. Promaklo mi je kada je California Dreamin sviralo u filmu, a vidim sad da je odabrana neka kaver verzija. Ali u nastavku nema Mišel; Mekvin je dobio barem nekoliko rečenica, ali hipi princeza ništa - dakle što si nam je prikazao?   itd

Link to comment
23 minutes ago, autsajder said:

Mekvin je dobio barem nekoliko rečenica, ali hipi princeza ništa - dakle što si nam je prikazao?   itd

Zato sto je hipi princeza pevacica. Ovo je film o glumcima. Moze da statira, kao i hefnerove zecice, ali nema da prica. 

Link to comment

Da je to što kažeš, to bi bio negativni pik, a nije, sigurno je tribjut, samo nejasan, zbog onog potpisivanja imena. Da ih je samo ostavio onako u kadru pored bazena, bile bi prepoznate, onako kontrastne u pojavama

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Pustio ovu stvar i bacio malo pogled na komentare ispod. Iznenadio se koliko ljudi je prvi put videlo Tarantinov film u bioskopu i svideo im se.

 

Ima nade za generaciju Z..

 

Spoiler
Once Upon A Time in Hollywood will forever hold a special place in my heart, as it is the first Tarantino movie I’ve seen in theaters
 

741

 
 
 

34

 
 
 

26

 
 
 
I watched it yesterday with the girl i like. What a great goddamn movie.
 

30

 
 
 
Same.. and I recently saw it for the second time. Besides Apollo 11 (2019), which is truly stunning and 10/10, this is the only movie I've ever seen twice in a theater so far :)
 

5

 
 
 

1

 
 
 
scarceghost Me too! I only turned 18 after The h8ful 8 came out so i got to see this one in theatres! Such a great experience!
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 
Me too. It's actually my firs Tarantion movie ever! :-)
 

 
 
 
my dad took me to see hateful eight when i was 12 lol. both films are special to me.
 

3

 
 
 
My Name Jeff Hateful Eight doesn’t get enough love
 

2

 
 
 

 
 
 

 
 
 
It was the first Tarentino and R-rated movie I saw in theaters
 

2

 
 
 

 
 
 

 
 
 
@vale KRRNZ so is everyone okay Well the fucking hippies aren't that's for God damn sure.
 

4

 
 
 
@Gregory Davis that flamethrower knows what you're talking about
 

1

 
 
 

 
 
 

3

 
 
 
@Melancholic Spook thx but nah that did not happen. Great time anyways
 

1

 
 
 
@Gregory Davis IKR that scene was insane
 

1

 
 
 
Same. I first watched the movie on 35mm film at Arclight Pasadena and then 70mm film at Cinerama Dome.
 

1

 
 
 

 
 
 
my first was hateful eight. instantly became a fan.
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 
Goddamn fucking kids lol. Welcome to the club.
 

2

 
 
 
scarceghost Same.
 

1

 
 
 

1

 
 
 

1

 
 
 
wow, exactly same with me!!!
 

1

 
 
 
scarceghost Same here pal! Fucking amazing stuff!
 

1

 
 
 
Same here mate!!! I loved very second of it!
 

1

 
 
 
As the credits rolled & the tone shifted into a melancholy mood, I took one last drag on my cigarette & collected my coat, hat and hailed a cab. The streets in California were darker than usual with something more than the night .
 

5

 
 
 
Mine was Django but this film was special!
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 
Wow. It was mine too.
 

 
 
 
scarceghost there’s django unchained too
 

 
 
 

 
 
 
scarceghost Same here
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 

 

Link to comment

Film je zabavan na QT nacin - dobra muzika, vrhunska fotografija (sto neko rece kao Sorentino), brdo poznatih glumaca, ali radnje/price nigde.

Te scene kad osetis "frku" u vazduhu su vec vidjene u svakom filmu, meni postaje "providno" tj. lako se naziru.  

 

Volim QT i vise puta sam gledao vecinu njegovih filmova, ali valjda nisam dovoljno upucen u Sharon Tate pricu, kao ni u desavanja u Holivudu krajem 60tih. Mozda i zato nisam toliko uzivao. Mislim da je @Weenie Pooh to pomenu, ali moze i neko drugi da mi napise nesto o tome.

Link to comment

Priča o Šeron Tejt, Mensonu i tim događajima potpuno je nebitna za doživljaj filma, odnosno bitna je samo na najpovršnijem nivou, kao opšte mesto.

Nekako je stvorena atmosfera da je to centralna tema i kada sam ga gledao pola filma mi je prošlo u iščekivanju da se nešto na tu temu zaista i dogodi - a nije i to na svu sreću!

 

Takođe, ne smatram da je poznavanje i prepoznavanje brojnih referenci ključno za razumevanje. I to ne samo kada je QT u pitanju, pa to ogromna većina autora radi. Ono što prepoznaš - povezuje te, ono što ne znaš sada - možda ćeš saznati kasnije, ukoliko te nešto motiviše da dalje istražuješ - odlično!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...