Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

4 hours ago, ToniAdams said:

Ma radio je još puno toga, režirao u 4 sobe, pisao scenarij za romansu, režirao najgotivniji momenat u Sin Sitiju, onaj omaž Arđenteu kad Oven vozi pez Del Tora, režirao ako se ne varam deo vampira u gvadalahari. 

Iskreno sve to ja volim, ne volim samo kad se previše zaigra pa u svakom drugom kadru sam sebe citira, kao u bastrdsima.

Ma car sve u svemu.

 

Ovo je realno za novu temu, al ajde.

 

Onako iz glave najgotivnije scene ikad(sigurno ima još dobrih i boljih):

1 Ulični psi, kad objašnjava Madoninu pesmu

2 H8 kad zatvaraju vrata

3 Dedpruf kad pandur rekonstruiše u detalj Raselov zločin

4 pez Toro

5 putešestvije sata u PF

Link to comment
11 hours ago, ToniAdams said:

skoro ja smaro ortaka rezisera kako mi je to the thing sa kaubojima, a onda mi on rece podatak koji me odusevio, a to je da je muzika u filmu zapravo odbaceni saundtrak koji je morikone radio za the thing.

 

Mhm, QT je rekao da je film u celini izvestan omaz ili aluzija na The Thing. I muzika i angazovanje Morikonea se uklapa u to. Plus sto je vestern, naravno. 

Link to comment
5 hours ago, desboj said:

Ovo je realno za novu temu, al ajde.

 

Onako iz glave najgotivnije scene ikad(sigurno ima još dobrih i boljih):

1 Ulični psi, kad objašnjava Madoninu pesmu

2 H8 kad zatvaraju vrata

3 Dedpruf kad pandur rekonstruiše u detalj Raselov zločin

4 pez Toro

5 putešestvije sata u PF

Mene najbolje kad na žurci objašnjava p nekom liku zašto je Top Gun gej muvi. Neki bzvz film iz sredine devedesetih.

 

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
11 hours ago, J-♣ said:

 

 

inače, sviđa mi se kraj 'Hollywood'a, očekivao sam nešto slično po istinitom događaju, a na samom kraju je dao hepiend Dikaprijevom oblokavanju i šizenju tokom filma

Zato se i meni svidja kraj Holivuda i kraj Bastardsa, i zato jedva čekam da snimi film o Jugoslaviji devedesetih. Ono Ante Marković ih sve pozatvara, tokom noći ih brkati general sve postrelja, a mi sa po hiljadu maraka plate udjemo u EU, 1992 uzmemo evropsko a 1994 u finalu svetskog pobedimo Brazil u finalu, 3-0, Boban, Pančev i Pikse iz slobodnog.

Link to comment

Baš je dobar Hollywood!

 

Pored svega ostalog, posebno volim sve scene sa Margot Robbie. Baš mi je bila privlačna još od trejlera, a onda i preko onih pres konferencija i intervjua tokom perioda promocije filma, da bi se pokazalo da je rođena zvezda.

Ništa manje dobra nije ni Margaret Qualley kao Pussycat.

 

Segment filma koji mi je najbolji počinje baš negde kada Pussycat ustopira Cliffa i traje do onih famoznih scena kada se taj dan završava, suton je i svi se razilaze kućama. Tih 30ak minuta su kao san, kao poezija, sve klizi i baš sve je u na svom mestu.

 

Moram da kažem da mi je priča o Sharon Tate unapred stvorila nelagodu i koja me je napustila tek po završetku filma , kada me je Tarantino kupio razrešenjem.

 

 

Zna li se iz kog je filma kadar sa partizanima u osmom minutu, kada Švarc prepričava kako sedne sa ženom da gleda filmove Rika Daltona?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...