Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

18 hours ago, peralozac said:

 

Sve volem od Tarantineta, ali da mi sutra postane lični rob, prvo bi ga naterao još jedan ratni iz drugog svetskog. 

Jab’  jedan o raspadu Jugoslavije, alternativna istorija. Uma Thurman da glumi Miru Marković.

Link to comment
16 hours ago, steins said:

Da se i ja upišem. 

Film je poprilično tanak. Da zlo bude veće, na TVu je odmah posle gledanja krenuo Bastards, pa mi je u direktnoj komparaciji još slabiji. 

Ovo mu je, po meni, posle Death Proof-a /koji sam i potisnuo iz secanja/, najslabiji film. 

Mnogo je svega ubacio pa pola nije razradio. Brus Dern i farma, Polanski i Tejt, Al Pacino.....sve je to ostalo da visi negde.....

Plus onaj katastrofalni rez od 6 meseci. :isuse: koliko je tek ono glupo

 

+1000

 

Ogromno razočaranje. :unsure:

Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

Jab’  jedan o raspadu Jugoslavije, alternativna istorija. Uma Thurman da glumi Miru Marković.

 

Kill Bill 1 i 2 by čObi, gde Mira redom ubija zle Deadly Viper predsednike republika i pokrajina da bi na kraju spasila Mariju i Marka zatočeništva u Beloj kući, prethodno raznevši srce Klintonu legendarnim five-point-palm udarcem što ju je učio lično Tito "Pai Mei" Mrtvi?

 

Možeš samo da sanjaš jer bi bio sramno ponižen u nadmetanju na pijaci robova, svi znaju da su Aussie plutokrate najmoćni voćni.

 

 

Link to comment

Mislim da je ObiW na dobrom tragu kada predlaže temu o raspadu Yu, a predložio bih ipak 8. sedmicu za temu. To bi mogao da bude film u skučenom prostoru, sa relativno malim brojem učesnika i prepun obrta, nalik na RDogs, čime bi krug bio zatvoren. Zika narodnjak, al ništa turbo: Lepa, Šaban, Tozovac, Cune i Dragoslava Genčić:

 

 

Link to comment
21 hours ago, steins said:

 Da zlo bude veće, na TVu je odmah posle gledanja krenuo Bastards, pa mi je u direktnoj komparaciji još slabiji. 
 

 

ja nekako propustih gledanje H8. i bas u vreme premijere holivuda na nekom cinestaru pustise H8. odgledah ga 2 puta u tri dana.

 

da li mi se holivud, iz biskisa, jos nije slegao ali H8 mi je bas prijao.odem posle do imdb da bacim pogled, boze kakvih sam se gluposti od komentara nacitao?!?... tamo, uglavnom, svo pljuvanje filma moze da se svede na ko ce meni da vrati tri i kusur sata mog dragocenog vremena? pa, jbt, da li milenijalsi mogu da posvete svoje dragoceno vreme nekom formatu duzem od spota?

 

meni H8>holivuda ali za sad je upisano obicnom olovkom da bi moglo da se promeni. holivud trazi jos najmanje 1 gledanje. pa kada kamerni film sto H8 jeste (osim samog pocetka dok ne stignu do brvnare) ti na drugo gledanje otkrije neke stvari koje promaknu na prvo gledanje mogu samo da pretpostavim sta cu sve videti u onom sarenisu od holivuda na drugo ili trece gledanje sto prvi put nisam.

Link to comment

Ja bih i H8 (koji je kao što kažeš, kamerniji) gledao opet (a odgledao sam ga dvaput), i to bez nekog velikog udubljivanja u priču (pogotovo kad znaš kvaku, tvist) već bih samo insistirao na što boljoj rezoluciji, gledao one prelijepe kadrove, one boje, uživao u glumi...

 

A ni Holivud mi nije loš, djeluje mi da ima replay value, a odgledao sam ga u bioskopu, a mnogo mi je žao što sam H8 promašio u bioskopu, kakav grijeh. 

 

Nekad se treba prepustiti čulima, a Tarantino je majstor toga, samo upotreba muzike opravdava uživanje u njegovim filmovima. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Kakva budalaština, pa baš zbog toga bih volio da izbaci neku extended verziju od 6 sati koja će ponovo da krene po bioskopima. Prelijepost od filma, jedan od najljepše usnimljenih filmova u posljednjih 30 godina. 

Link to comment

znas kada te nesto uzasno nervira, a ti to citas/gledas i ne mozes da prestane. kao omadjijan? e tako sam ja citao reakcije ljudi na imdb o H8. meni to licilo kao botovanje na nasoj politickoj sceni ali ko se time bavi na filmskoj web strani? on je njima uzeo 3 sata zivota, on je snimao na 70mm (kao da su mu oni placali traku od poreza) i tako jos gomila gluposti.

mislim da se time vise necu baviti (komentarima na imdb), to je bacenih 3-4 sata mojeg vremena :D

Edited by foto
Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

Kakva budalaština, pa baš zbog toga bih volio da izbaci neku extended verziju od 6 sati koja će ponovo da krene po bioskopima. Prelijepost od filma, jedan od najljepše usnimljenih filmova u posljednjih 30 godina. 

nenene... treba da prvo napravi film prequel, pa onda seriju  sequel od 16 sati, pa onda da napise knjigu koja ce da popuni praznine i objasni nedorecene scene.  

Link to comment

Meni žao što sam samo jednom gledao H8 u bioskopu smile.png Na Netflixu ima H8, Basterds, Django, Pulp Fiction i Reservoir Dogs... bukvalno svaki dan gledam bar scenu ili dve nekog od njih. Veliki je Tarantino majstor. Inače, Blu Ray Once Upon izlazi 10. Decembra...

 

Edit: umalo da zaboravim, američki Netflix ima The Hateful Eight: Extended Version, miniseriju od 4 epizode :)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, foto said:

znas kada te nesto uzasno nervira, a ti to citas/gledas i ne mozes da prestane. kao omadjijan? e tako sam ja citao reakcije ljudi na imdb o H8. meni to licilo kao botovanje na nasoj politickoj sceni ali ko se time bavi na filmskoj web strani? on je njima uzeo 3 sata zivota, on je snimao na 70mm (kao da su mu oni placali traku od poreza) i tako jos gomila gluposti.

mislim da se time vise necu baviti (komentarima na imdb), to je bacenih 3-4 sata mojeg vremena :D

 

Ih, pa to je konstanta kod QT hejtera, jos od Kill Billova pa naovamo. Stalno ponavljaju da su mu filmovi predugacki, spori, kao to su sve njegove besmislene fantazije, kao rani Tarantino je valjao, posle KB sve buckurisi i tako..

 

To za duzinu i Scorseseu isto masovno zameraju, evo i sada za Irishmana. Dobar film kao i dobra knjiga, ne moze da bude predugacak, samo moze da ti bude zao kad zavrsis. Oni su medju retkim autorima koji prave filmove koje ne treba propustati u bioskopu. Zato mi i krivo sto Irishmana necu gledati na velikom platnu, ali izgleda doslo vreme da za Martyja tamo vise nema mesta..

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...