Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

10 hours ago, halloween said:

Je l' se meni čini ili su Di Kaprio i Pit našminkani tako da su još naboraniji tj. stariji (namerno)  nego u stvarnosti? Pokidali, razvalili, oduvali sve, pa i Tarantina.

 

 

45 i 55?

 

Pogotovo ovaj drugi.

Link to comment

meni je ovo bila solidna sedmica, sto je za tarantina ipak razocaranje. ne zbog kraja (koji je citava poenta filma), nego zbog besciljne strukture. dva glavna narativa nemaju skoro nikakvih dodirnih tacaka, scene su preduge, flesbekovi i naracija upadaju u oci, a scenario za moje pare™ ne uspeva to da pokrpi. plus, cela ta ideja o dva dana u zivotu glavnih likova nema mnogo smisla ako izmedju tih dana ima sest meseci razlike :dry:

 

s druge strane, vecina likova je fino prikazana. za dvojicu glavnih baja je lako navijati, a lepo je i sto lee najzad nije prikazan kao svetac, vec covek od krvi i mesa.

Edited by Calavera
Link to comment

Tarantino :hail: Remek delo u svakom pogledu, obavezno odgledati više puta :) Scena kad Klif But ulazi u kuću da poseti Džordža Spana na čijem ranču boravi familija... napetost možeš nožem seći. Inače, Spana je trebao da glumi pokojni Bart Rejnolds...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 26.10.2019. at 3:43, ObiW said:

za par nedelja dolazi u americke bioskope diretor's cut verzija sa onih 10 minuta sto fali

 

:D evo da se složimo oko nečega, isto sam pomislio. Mislim, director's cut my ass, već je radio šta je hteo bez ikakvih ograničenja, a sada će da proda i preostalih 10 minuta restlova što ih je sam izbacio. A kada se samo setim Pitera Džeksona kako je mukica morao da divljački kreše LOTRove za bioskope pa kad posle izbaci extended verzije pola sata duže, bukvalno drugi filmovi.

 

Edit: što naravno ne znači da sam nezainteresovan, jedva čekam tih dodatnih 10 minuta!

Edited by peralozac
Link to comment
  • 1 month later...

Da, uz premotavanja i stajanja (posebno na filmskim posterima) potrajalo drugo gledanje ohoho.

 

Sve volem od Tarantineta, ali da mi sutra postane lični rob, prvo bi ga naterao još jedan ratni iz drugog svetskog. Neka mi oproste Zvezdane staze koje bi bile odmah sledeće, ipak je ubijanje Švaba prva ljubav iz detinjstva što zaborava nema, svemir je došao malo kasnije. 

Link to comment

Da se i ja upišem. 

Film je poprilično tanak. Da zlo bude veće, na TVu je odmah posle gledanja krenuo Bastards, pa mi je u direktnoj komparaciji još slabiji. 

Ovo mu je, po meni, posle Death Proof-a /koji sam i potisnuo iz secanja/, najslabiji film. 

Mnogo je svega ubacio pa pola nije razradio. Brus Dern i farma, Polanski i Tejt, Al Pacino.....sve je to ostalo da visi negde.....

Plus onaj katastrofalni rez od 6 meseci. :isuse: koliko je tek ono glupo

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...