Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Čuo sam da nemaju svi diskovi isti prag tolerancije - koliko možeš da overburnuješ.Ja sam uglavnom prekoračivao za 4-5MB na Verbatim i Maxell diskovima.Na kom si dvd-u probao?
Na Verbatimu. Resio sam problem tako sto sam preorganizovao disk (sto ce reci izbacio nesto sa njega, a dodao nesto manje velicine) i spustio se ispod magicne crte (u ovom slucaju je bila 4483MB). Jebiga, na diskovima pise da je kapacitet 4,7GB, opste je verovanje (da ne kazem urbana legenda) pa i moje bilo do sad, da je stvarni kapacitet 4,5GB, ali qrac, nije ni toliko. angry.gif
Link to comment

1024*1024*4483=4700766208 odnosno, tačno 4.7 (marketinških) GB... Čak su ti poklonili i 766208 bajtova... :)Sad, što kompjuter kilobajte i megabajte računa kao 210 i 220, a proizvođači kao 103 i 106 je stvar marketinga i domišlajtosti reklamnih stručnjaka... To što to nije tačno, nikog previše ne zanima...

Edited by radisa
Link to comment
Na Verbatimu. Resio sam problem tako sto sam preorganizovao disk (sto ce reci izbacio nesto sa njega, a dodao nesto manje velicine) i spustio se ispod magicne crte (u ovom slucaju je bila 4483MB). Jebiga, na diskovima pise da je kapacitet 4,7GB, opste je verovanje (da ne kazem urbana legenda) pa i moje bilo do sad, da je stvarni kapacitet 4,5GB, ali qrac, nije ni toliko. angry.gif
Baj d vej:Na Neru 9 mi daje 4483 limit za disk, a na Neru 7 - 4488MB.
Link to comment

nadam se da se neko razume u microsoft access. napravio sam jednostavnu bazu koja ima 3 tabele: firme, kontakti i posete i medjusobno ih povezao. zatim sam napravio form u kojem vidim podatke iz ove 3 tabele (npr. u form-u vidim jednu firmu, sve njene kontakte i sve posete). sada hocu da napravim report u kome se samo za jednu firmu vide sve posete. jer, kada pravim klasican report pomocu wizarda, u izvestaju vidim sve firme i sve posete. znaci, zeleo bih npr. da odstampam za samo jednu firmu sve posete. da li mozda treba da se napravi neki poseban macro ili mozda na neki drugi nacin, stvarno nemam pojma?!

Link to comment
nadam se da se neko razume u microsoft access. napravio sam jednostavnu bazu koja ima 3 tabele: firme, kontakti i posete i medjusobno ih povezao. zatim sam napravio form u kojem vidim podatke iz ove 3 tabele (npr. u form-u vidim jednu firmu, sve njene kontakte i sve posete). sada hocu da napravim report u kome se samo za jednu firmu vide sve posete. jer, kada pravim klasican report pomocu wizarda, u izvestaju vidim sve firme i sve posete. znaci, zeleo bih npr. da odstampam za samo jednu firmu sve posete. da li mozda treba da se napravi neki poseban macro ili mozda na neki drugi nacin, stvarno nemam pojma?!
Ne treba da napraviš macro nego query pa report da praviš iz njega, na primer.Ne mogu bliže da ti pomognem jer ne znam strukturu tabela i podatke koji treba da se vide u reportu.
Link to comment
nadam se da se neko razume u microsoft access. napravio sam jednostavnu bazu koja ima 3 tabele: firme, kontakti i posete i medjusobno ih povezao.
ako si uspostavio dobre relationships medju tabelama, ti iz njih mozes, koristeci queries, da vadis sta hoces, presecajuci ih - kako se to zargonski kaze - po horizontali i vertikali. mozes cak i da udruzujes podatke iz vise tabela (union queries).a sve sto si "filtrirao" query-jem sigurno mozes da predstavis kroz formu, ili kroz report.ja u radu sa access-om dosta koristim VBA kod. znam neke momke koji liniju koda napisali nisu, a prave odlicne baze.ako bi detaljnije izlozio sta hoces, ili mi poslao mejlom bazicu - mogu to da ti odradim za pola sata.
Link to comment

Kako da saznam koji sve HP stampaci koriste toner 15a?Imao sam HP 1200 koji je crko do nepopravljivosti, a ostalo mi 2 tonera za isti. Interesu je me da li jos neki stampac HP moze da koristi taj toner ili moram da nabavim isti.P.S. Prodaje li neko stampac HP 1200?

Link to comment
Toner HP 15A (C7115A) Black6,372.00 din Tehničke karakteristike:Tip TonerProizvođač HPModel 15A (C7115A)Boja BlackKapacitet crnog tonera oko 2500 stranaKompatibilan sa štampačima LaserJet 1000w, 1005w, 1200, 1220, 3300, 3310, 3320, 3330, 3380Garancija Nema
Link to comment

imam ovo telenor USB sranje sa ogranicenim downloadom04a17f72e82373.jpguvek kad hocu da skinem nesto sa rapidsharea ili megaupload-a kaze mi da je dostignut limit downloada sa moje ip adrese. verovatno svi koji su kupili ovo imaju istu adresu, pa zato ja ne mogu da skinem. jel zna neko kako ovo da zaobidjem? voleo bih step by step objasnjenje, ako moze?! :)

Link to comment

evo sta pise kada pokusam da skinem nestoYour IP address is already downloading a file. Please wait until the download is completedjel postoji nacin da se ovo resi?

Link to comment
evo sta pise kada pokusam da skinem nestoYour IP address is already downloading a file. Please wait until the download is completedjel postoji nacin da se ovo resi?
najverovatnije da je problem u tome sto saobracaj ide preko proxy-ja. postoji, premium account.
Link to comment
imam ovo telenor USB sranje sa ogranicenim downloadom04a17f72e82373.jpguvek kad hocu da skinem nesto sa rapidsharea ili megaupload-a kaze mi da je dostignut limit downloada sa moje ip adrese. verovatno svi koji su kupili ovo imaju istu adresu, pa zato ja ne mogu da skinem. jel zna neko kako ovo da zaobidjem? voleo bih step by step objasnjenje, ako moze?! :)
Probaj ovo resenje: http://www.mydigitallife.info/2006/06/01/d...ad-slots-limit/
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...