Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kada se Hiren's Boot 9.9 startuje, u meniju nije prikazano dosta opcija, pored ostalog i antivirusni programi.Ima li jos neko slican problem ili jos bolje resenje za problem?

Link to comment

Razmišljam o promeni email klijenta.Preporučuju mi The Bat "zato što je bolji".Ima li neko iskustva s njim i može li u par rečenica da mi kaže koje to još dodatne funkcije/olakšice/gedžete/fore ima, a O.nema?

Link to comment
Ima li neko ideju kako da resetujem password na hotmail nalogu, ako ne mogu da se setim sta sam napisao kako dedino zanimanje?edit: i ne, na tom nalogu nemam 'alternative email address'
Onda nema nacina, osim ako se naprasno ne setis tog zanimanja. Nemas neki papir na kojem pises sve te passworde, kodove i gluposti? :P
Link to comment
Probala da narezem ponovo- receno mi je da je pravilo jedno narezivanje particije D po kompjuteru, sto sam ja uradila cim sam ga kupila- dakle nis od toga.Au D mi ne da ni da udjem- na pocetku mi kaze ne menjaj nista ovde inace ces umreti i samo me otkaci. (u sustini ga ne krivim :lol:)Inace, sve mi je na C-u, ali su se uzbunili neki drajveri (valjda) pa mi ni narezivanje ne fercera. Mogu eventualno da bekapujem na spoljni hard disk... valjda.
Acronis True Image. On će se već snaći sa bekapima. Šta god da preduzimaš, napravi bekap obe particije prethodno.
Link to comment

iskace mi ona govnjiva poruka da imam malo ostalo na C, realno nemam nista posebno instalirano na kompu od programa i ne znam sta to moze da mi jede taj prostor na C-u. any ideas ?

Link to comment
iskace mi ona govnjiva poruka da imam malo ostalo na C, realno nemam nista posebno instalirano na kompu od programa i ne znam sta to moze da mi jede taj prostor na C-u. any ideas ?
Google desktop search ? On jede, a da ni ne shvatiš...Pogledaj koliki ti je my documents... Nekada naraste preko svake mere, ako ne paziš...Uostalom, skini ovaj programčić, pa pogledaj...
Link to comment
iskace mi ona govnjiva poruka da imam malo ostalo na C, realno nemam nista posebno instalirano na kompu od programa i ne znam sta to moze da mi jede taj prostor na C-u. any ideas ?
Nisu samo programi, ako imas puno fotografija, onda ode prostor.Ako ne, onda je verovatno Swap space too low, mada bi onda i poruka bila vise indikativna - na primer "swap space on C: too low" ili tako nesto.Swap space je deo C: diska koji sluzi da se iz memorije izbace programi i/ili njihovi podaci kada se ne koriste. Ako je to malo, onda moze da dodje ta poruka. To se konfigurise kod instalacije Win, moze da se promeni, poveca, kasnije.Google i slicni obilato koriste memoriju i rade swap sve vreme.
Link to comment
Google desktop search ? On jede, a da ni ne shvatiš...Pogledaj koliki ti je my documents... Nekada naraste preko svake mere, ako ne paziš...Uostalom, skini ovaj programčić, pa pogledaj...
ne cuvam nista u my documents.nikada.a u tempu imam 0.jedino ako ne gledam dobro.i ne daje mi swap space poruku.doduse, stvarno mi je mali C, jedva 8 giga.skinuh ovaj tvoj programcic i instalirah ali ne radi.da li treba da restartujem komp prvo ? Edited by Allegra
Link to comment

Isključi hibernate, restore points i windows backup files.Instaliraj Tune up utility (mora da se kupi) pa će ti on pokazati šta ti zauzima najviše prostora na disku i koji su ''unnecessary files''.evo kako je kod mene upravo to odradilo posao:

step1.jpgstep2.jpgstep3.jpgstep4.jpg

Edited by Valkyrie
Link to comment
ne cuvam nista u my documents.nikada.a u tempu imam 0.jedino ako ne gledam dobro.i ne daje mi swap space poruku.doduse, stvarno mi je mali C, jedva 8 giga.skinuh ovaj tvoj programcic i instalirah ali ne radi.da li treba da restartujem komp prvo ?
Da li ti je uključeno 'Show Hidden Files and Folders'?Zaređaj redom po svim folderima na C, pa kad ti se neki učini prevelik, vidi šta se u njemu dešava.
Link to comment

Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi isključuju restore pointe, odnosno system restore. OK u negdašnja vremena, ali danas kada se ni ne prave čvrsnici manji od 500 GB to mi je totalno suludo, imajući u vidu korisnost system restore-a. Pomoću toga se može srediti 98% realnih problema Windows-a koji bi inače zahtevali reinstalaciju ili makar neko grdno prčkanje. A lepo se podesi da ne zauzima mnogo, recimo da mu se maksimalno ~3 GB i doviđenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...