Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima kodova za sitne pare na sajtovima kao što su Gamivo, Instant-Gaming itd. Na nekom od njih sam uzeo dva koda za Windows 10, rade bez greške.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
3 hours ago, renne said:

Ja kupio office 2019 enterprise za 8$, win 10 pro 5$ na ebayu

 

Moze link (pp mozda) za taj ofis? Ili ako ima za office 365 nesto pouzdano?

 

Gledam npr 

 

Microsoft Office 365 Pro 5 PC/MAC - Microsoft Office 2016/2019 Lifetime - 5TB One Drive

- LIFETIME LICENSE FOR 5 USERS
 
Medjutim, lik je nov seller a pored ovoga prodaje 400 premium wp tema za 9$  :dry:
 
I u cemu je fora tu. Kupio uredjaj/ nesto a ne treba mu licenca?
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Šta je ovde neregularno?

 

 

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o-nama/softver/legalnost.html

 

"Dalje, poreski inspektor proverava legalnost softvera u zavisnosti od vrste softvera i proizvođača softvera. Dakle, inspektor u postupku kontrole se pridržava pravila koje je propisao proizvođač softvera, te na primer proverava pravilnost instaliranog Windows operativnog sistema, office, aplikacija, razvojnih alata, pravilnosti instaliranog softvera kroz nabavku licenci putem ugovora o količinskom licenciranju, zatim softvera kroz nabavku serverskih i pristupnih licenci, proverava originalnu ambalažu za instaliran softver, CD medije, sertifikate, upoređuje i proverava serijske brojeve, postojanje hardlock-ova (na primer: hardverski ključ- USB) i druga pravila nabavke softvera i na kraju proverava račune - fakture o kupljenom softveru".

 

 

Jefitni ključevi koji se kupuju preko interneta nisu namenjeni za prodaju i uglavnom se radi o ključevima iz partnerskog MS programa ili MS imagine, ključevima za developere itd, pa su takve kupovine i korišćenje tako pribavljenog softvera nelegalni.

 

 

U suštini, nelegalno je i kada fizičko lice na taj način kupi softver, ali Poreska uprava ne ide po kućama da kontroliše naše računare, tako da možemo da koristimo takve licence bez ikakvog straha, dok kod pravnih lica i preduzetnika nije tako.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Naši traže račun o kupovini softvera, jer je on osnovno sredstvo rada. Ako si ga nabavio a nisi platio PDV imaš prekršaj.

U ovoj priči čak nije ni bitno da li je legalan ili nije. Bitan je način nabavke.

Link to comment
5 hours ago, Hamlet Strašni said:

А јел то легална куповина? Питам јер хоћу да у канцу имам легалан софтвер.

 

Mislim da nije. Ali, sumnjam da je iko bilo kad imao problema zbog toga (mislim na kupce softvera, ne na prodavce.) S druge strane, postoji šansa da ta licenca (tj. product key) prosto prestane da funkcioniše (Microsoft je povuče.)

Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

 

Mislim da nije. Ali, sumnjam da je iko bilo kad imao problema zbog toga (mislim na kupce softvera, ne na prodavce.) S druge strane, postoji šansa da ta licenca (tj. product key) prosto prestane da funkcioniše (Microsoft je povuče.)

Da im je u interesu, povlačili bi je odavno. I KMS ne bi radio nakon tolikih apgrejdova (ne znam da li još radi, jedini Win koji imam mi je legalan).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...