Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Laptop marke Lenovo, kupljen pre dve godine. Net je radio bez problema neko vreme. A onda sam počela da ispadam sa neta, nekad i po dva, tri puta dnevno. 

 

Nije do provajdera jer u kući imam i desktop i dva mobilna telefona i na njima ima signala za net.

 

Da li je do same marke laptopa ili...

Link to comment
3 hours ago, Dzudi said:

Laptop marke Lenovo, kupljen pre dve godine. Net je radio bez problema neko vreme. A onda sam počela da ispadam sa neta, nekad i po dva, tri puta dnevno. 

 

Nije do provajdera jer u kući imam i desktop i dva mobilna telefona i na njima ima signala za net.

 

Da li je do same marke laptopa ili...

 

Pa sad, to je otprilike najbolja marka :D

 

Može biti i do Windowsa (hint: "radilo bez problema neko vreme" - a sad ispada: ergo, Windows update/drajveri). Proveri da li ti Windows ima sve najsvežije updates. Ako znaš kako da dođeš u Device Manager, nađi tamo tvoj Wireless adapter (pod Networking, naravno) pa desno-klikni na njega, naravno kada imaš internet vezu, i izaberi opciju Update (to će otići na internet da pogleda da li ima svežijeg drajvera za Wi-Fi adapter.)

 

Pošto je u pitanju Lenovo (dakle, najbolja marka :D , uz Apple) ako si na Windows 10, kao što pretpostavljam, imaš i Lenovo App u Windows Store. Kad to instaliraš (ako već nije instalirano), tamo takođe možeš da uradiš drajver update, uključujući i BIOS update (to ponekad rešava i najmisterioznije probleme.)

Link to comment

Da, znam šta znači taj smajli za najbolju marku. :D  Pogledaću, znam gde su drajveri, hvala puno :)

 

Btw, znam da nije do SBB-a jer desktop i mobilni net rade sasvim ok, i net se tu ne gasi, samo na ovom lapu...a on nije vezan sa SBB ruterom.

 

 

Link to comment

Pa ne mora da znači da je do SBB, možda je komunikacija između rutera i kompa problem, ja sam svoj riješio tako što sam dodao svoj stari ruter, koga komp lagano prepoznaje i kači se na njega. Je li imaš te probleme sa drugim mrežama sa tim kompom? 

Link to comment
39 minutes ago, James Marshall said:

Je li imaš te probleme sa drugim mrežama sa tim kompom

 

Koristim samo SBB kablovskog-net provajdera. 

 

Jednom ili dva puta dnevno se dešava da "izletim" sa neta, i onda se ponovo vratim.

Link to comment
On 1.2.2020. at 7:19, Milosh76 said:

Zakaci mrezni kabl na laptop pa vid da li tsko ima prekida kao na wifi.

 

To još jedino nisam probala. Hvala na savetu.

 

Nije ovo neki veliki problem, ne radim ja ništa specijalno i ozbiljno na netu i mogu ručno da vratim net kad ispadnem jednom dnevno, ali me nervira..Taj problem nisam imala sa prethodna dva laptopa. 

 

Nijedan nije bio marke Lenovo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...