Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Nova pravila su donela samo B verzije automobila iz predhodnih godina pa ne treba očekivati neko ozbiljnije mešanje poretka. 

 

Sauber je evolucijom u jeftini Ferrari verovatno najviše profitirao u odnosu na prethodnu godinu. 

Edited by alpiner
Link to comment

U MOTO GP Markez, ovde Hamilton, nista novo. Mirise na ostavljanje po 20+ sekundi, Ako ne bude nekog kontakta izmedju Maxa i Vettela, bice dobro. Vredi li ustajati za trku? :D

Edited by Nesh
Link to comment

Da, to svakako, bice dobrih trka u MOTO GP (a i u ostalim kategorijama), to ne treba propustati, ali tesko da neko moze da ugrozi Markeza.

Navicu ipak sat za trku sutra, a za dremanje, bojim se da bi mogao da budes u pravu. :D

Edited by Nesh
Link to comment

Pa bice interesantno videti da li ce Vettel stici dalje od prve krivine...

Salu na stranu, nije Merdza kriv (ili jeste :D) sto ima bolji bolid, bolji tim, bolju taktiku, ajd da ne kazem i boljeg vozaca (ups, reko sam)...ali dosadno je gledati to...Sta da se radi kad je Rosberg otisao, a ova uvreda za finski vozacki svet sedi u Merdzi..to nam je sto nam je...Podesimo satove. :D

 

Link to comment

Meh, vise sam ocekivao od ovog gigantskog prednjeg krila, osim sto otpada kad dune vetar, nije nesto bilo prestizanja, cak mi se subjektivno cini da je u prljavom vazduhu jos teze voziti nego prosle godine. U sredini je bio vozic pola trke, skoro niko nije ni pokusao da prestigne.

 

Ferari, e dabogda se zadavili sa tih par bodova sto je Vettel sacuvao ispred Leclerca.

Link to comment

Moram da pojedem svoj prethodni post sa sve interpunkcijom. Botas ga izgleda procitao, naljutio se i resio da mi pokaze koliko nemam pojma. :D

I ako je. :)

Edited by Nesh
Link to comment

Pa nisi mnogo pogresio, ako gledas kako je vozio prosle sezone. Toto Wolf kaze da je Botas posle zimske pauze dosao zabradjen i napaljen. Bice interesantno ako pocne redovnije da delje Hamiltona, kako ce on i tim reagovati. Takodje ce biti zanimljivo ako Leclerc pocne da vozi ravnopravno sa Vettelom, dokle ce slusati kao danas.

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

Takodje ce biti zanimljivo ako Leclerc pocne da vozi ravnopravno sa Vettelom, dokle ce slusati kao danas.

 

Nema od toga ništa. Videli smo danas kako ga je Leclerc proždirao za po 0.5s - 0.9s po krugu, i čim se približio, odmah je usporio sekundu po krugu. To je Ferari. Što u mom slučaju i nije tako loše, dobro mi dođe tu i tamo ovakva validacija da uvek treba da navijam protiv njih no matter what. Znači uzmu mladog hotshota, gomila hajpa, na prvoj trci ovaj proždire Vetelovu prednost, i na prvoj trci sezone, ej, prvoj trci sezone, sve karte još otvorene, narede mu da odstupi. Kakve bede jbt.

 

Botas ovo odradio znalački. Fakat bi bilo zanimljivo videti kako bi se sve odigralo da Merdža nije odlučila da Luis prati Vetelovu strategiju koja je očito bila pogrešna, ali u trenutku logična. Prilično sam siguran da bi Luis bio na auspuhu Botasa do prvog pit stopa. Ali ako se budu šaketali 1 na 1, pa čak do pola sezone dajem ubedljivu prednost Luisu.

 

Ne treba mnogo zaključivati o Ferariju nakon Melburna, polizaće oni rane do Bahreina.

Link to comment

Leclercu su od potpisa jasno stavili do znanja da je, barem ove sezone, pomocno osoblje, tako da nije realno ocekivati da on od starta krene da prkosi. I to je jeste jedan od razloga sto sam i ja, poput Marvina, uvek protiv crvenih. A onda mi jos sladje bude kada vidim da fulaju sa taktikom..      ps. Ne znam sta se desava, nesto mi ne radi enter kada kucam, pa ne mogu u novi red, uglavnom sasvim solidna trka za standarde Melburna, vozaci kazu da se lakse prati onaj ispred, to je dobro, bice vise preticanja na stazama koje to omogucavaju..

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...