Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Mislim da se tridesetih tako tecno i masno psovalo, da je Bjelajt verzija...

Mnogima taj period zvuci na Sotrinu mirjam, sa glupim dijalozima, treptanjem i gomilom infinitiva. Mozda nije bilo odjebi, ali jebi, kurac, picka, govno jeste.

Link to comment
2 hours ago, hefaca said:

Inace, kidaju Senke... Al to sada vise nije bitno, kada ih vise niko ne osporava...

 

- ovaj sačekaj da wini odgleda 2 sezonu, napisaće doktorsku disertaciju o greškama i nelogičnostima u seriji :D

3 hours ago, gagilija said:

Ma jasno, ima i onaj što kod teš' tešanovića objašnjava zašto kurac i pička, ali niko ni ne spori da se oduvek psovalo.
Što se tiče odjebi, sigurna sam da je to psovka relativno novijeg datuma. Odbij, kuš, čibe, čibu, marš, teraj se...mi nekako karakterističnije, ali dobro.

U šta pretvorismo temu emoji3.png

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

- evo ko hoće da se obrazuje, žena objasnila :lolol:

 

 

Link to comment

   Nakon odgledane druge sezone čini mi se, IMHO™, da je Bjela veoma solidno odradio posao. Reference pršte na sve strane, naravno, ali meni se to ne čini nekim nedostatkom, jer se one u umetnosti, kao što znamo, dobronamerno zovu omažima (za razliku od naučnog rada, jelte, gde bismo mirne duše mogli govoriti o plagiranju). Uostalom, zašto bismo, npr, otvorenih usta (i sasvim opravdano, ako se mene pita!) hvalili neprebrojive Tarantinove reference u svakom filmu, a Bjelu pljuvali zato što "krade"...Ili se, sa razlogom, divili Šijanovom omažu Žiki Pavloviću kroz lik šlager pevača u "Ko to tamo peva", recimo. Kad smo kod referenci, meni je naročito upečatljiva bila ona kada Ludog Rajka puštaju iz Glavnjače, a ispred ga čeka crni automobil. U tih nekoliko kadrova vidimo samo njegove noge i pločnik ispod njih. Primećuje se i  kako Rajko upadljivo vuče jednu nogu. Očekivao sam da će, svakog trenutka, početi da hoda normalno, čvrstim i sigurnim koracima, toliko mi je referenca na "The Usual Suspects" bila ubedljiva. Mene takva vrsta intertekstualnosti, bilo u literaturi ili filmu, uvek iskreno obraduje.

Link to comment
Budi karakter Toni, kakve sise kakvi bakraci..
 
Inace, nisam znao da je Mustafa bio takav bacje. Zajebo i Koju iz Andjela..
Milomir Marić izgradio karijeru u Dugi na Mustafi & Co...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...