Jump to content
IGNORED

Crvena zvezda - Partizan, 155. put, nedelja 19h (TV Arenasport 1)


Milosh76

  

40 members have voted

  1. 1. Ko ce pobediti u Derbiju?



Recommended Posts

Uzgred, vidim da niko ne komentarise seljacko ponasanje igraca Partizana koje je svakako trebalo da ostavi jaci utisak od izjave Milojevica, tim pre sto se ne desava prvi put. Dva puta ukupno su usli u 16 i oba puta su pokusali da iznude penal, kod bukvalno svake sudijske odluke su okruzivali Grujica, hvatali se za glavu i iscudjavali, trudili su se da ucine sve sto su mogli da upropaste utakmicu i fokus od samog pocetka prebace na sudjenje. Bas ozbiljno seljacka ekipa.

 

To su potpuno razliciti utisci. Dziberizam je nesporan, ali nije bas da nije vidjen i na ranijim derbijima. Cokot™ je morao da kazni Savica zutim za povlacenje Sume sa obe ruke i najvise je kriv za nervozu na terenu. Penal nad Tavambom se svira u najvecem broju situacija. Dobio je loptu od Sume, poceo da oslobadja Donalda koji ga je faulirao. Mozda je Tawa pao malo isforsirano, ali to je lik od skoro 100kg, takvi su uglavnom trapavi prilikom padanja. 

 

Sto se tice seljacke ekipe, odgledao sam gomilu derbija koje ste dobijali ili igrali nereseno na isti ovakav nacin. Poslednji slican ovome je 0:0 na Marakani u prolece 2015. godine, niko ovde Zvezdu zbog toga nije zvao seljackom ekipom. A i ne bi imao nista protiv da vas u sledecem dobijemo jos gorom igrom od ove.

Link to comment
  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Toni Sumaher

    66

  • kud u maglu Simoviću

    59

  • levi

    48

  • gervasius twinkleminkleson

    44

Saviću je ono za žuti, ne preteruj. Penal nad Tavambom čist. Ostalo je kurac na biciklu.

 

Edit: @Toni A.

Edited by dragance
Link to comment

Saviću je ono za žuti, ne preteruj. Penal nad Tavambom čist. Ostalo je kurac na biciklu.

ok, slazem se.

slazem se i da su svi koji se teatralno bacaju dziberi, sto ne mora penal da cini nepenalom. onaj drugi pokusaj iznude je stvarno bio skandalozan.

takve stvari bih bez grize savesti castio crvenim.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Jedan utisak kod one Srnićeve šanse 1 na 1 - prvo što sam pomislio u tom trenutku je da ne treba da šutira po zemlji, zna se kako Stojke reaguje u tim situacijama, u sekundi izleće u noge uz mlatararanje rukama. Čudi me da se takve stvari ne studiraju preko kaseta™ pa da se proba sa nekim potkopavanjem ili lobom.

Link to comment

Вујадин је требало да добије жути. Ако узмемо суђење против Краснодара као репер, и онај пенал, онда је ово над Тавамбом пенал ко врата. Међутим, ако ћемо бити реални, не може се озбиљно ту говорити о пеналу.

Link to comment

Ljakse, to je zato što imaš instinkt (kao golman), a sve ono što kao napadač vežbaš i uvek daš gol na zagrevanju ode u kurac kad te uhvati trema da li će lob da bude overcooked. Tako je kad nemaš puno samopouzdanja.

Link to comment

Ljakse, to je zato što imaš instinkt (kao golman), a sve ono što kao napadač vežbaš i uvek daš gol na zagrevanju ode u kurac kad te uhvati trema da li će lob da bude overcooked. Tako je kad nemaš puno samopouzdanja.

 

Jebiga, to sam gledao po sebi :D imao sam kolegu iz firme na malom fudbalu koji je branio na taj način, i posle tipa 3 skidanja zicera sam ga tako zajebo četvrti put. A ja nisam profesionalni fudbaler, čisto zdrav rezon.

Link to comment

Pa Stojke je tu 100 godina i dobro se zna kako brani. Primer je isto ono iz prvog poluvremena kad je izleteo na stranu Boaćiju, pazi kad sam ja tačno znao šta će da uradi.

Link to comment

Jebiga, to sam gledao po sebi :D imao sam kolegu iz firme na malom fudbalu koji je branio na taj način, i posle tipa 3 skidanja zicera sam ga tako zajebo četvrti put. A ja nisam profesionalni fudbaler, čisto zdrav rezon.

Drugo je kad imaš pritisak profesionalnog fudbala i kritike (razapeća) ako nešto usereš.

Link to comment

Jedan utisak kod one Srnićeve šanse 1 na 1 - prvo što sam pomislio u tom trenutku je da ne treba da šutira po zemlji, zna se kako Stojke reaguje u tim situacijama, u sekundi izleće u noge uz mlatararanje rukama. Čudi me da se takve stvari ne studiraju preko kaseta™ pa da se proba sa nekim potkopavanjem ili lobom.

 

ma ono je bio toliko dobar pas da bi svaki kršten fudbaler pucao is prve. prijemom je samo dao vremena ovom da izleti.

generalni utisak štos zvezde tiče je da su svi stranci jedno 3-4 puta bolji od ovih naših srpskih domaćina. 

Link to comment

Stvarno mislite ovo iz poslednjeg pasusa? Cijenim vaše opservacije, pogotovo jer vidim iz vašeg pisanja da pratite fudbal odavno, mislim da ste negdje na drugom topicu rekli da Partizanu fali nekoliko (4-5 ako se sjećam) igrača da parira Zvezdi, ako vas ne mrzi da malo elaborirate. Ok, odlazak Đurđevića je svakako udarac, ali Partizan se pojačava a Zvezdu izgleda čekaju odlasci do kraja prelaznog roka.

Doduše, poslije dugo vremena izgleda da će i Zvezda i Partizan moći da računaju na više od startnih 11 (mada i u jednom i u drugom početnom sastavu ima škarta) jer, ono, Evropa ne trpi zajebanciju, i da Zvezda možda ima malčice jaču klupu, ali mislim da ste preoštri prema Partizanu. Ok, igraće se za naše prilike ubitačan tempo četvrtak-nedjelja, ali 11 na 11 vidjeli smo da to nije tolika razlika, iako su Zvezdi falila 2-3 igrača (što govori da te rezerve na klupi nisu neka prednost).

 

Na netu smo svi na "ti", hvala na lepim recima. :) Odrastao sam  kao klinac na Zvezdinim velikim utakmicama, zato valjda i nemam tu navijacku ostrascenost, sta li...

 

Najslabija mesta u Partizanovoj igri su levi bek, stoper (kojeg igra celavi Miletic), jedan polivalentni srednjak koji slicno ovom vasem Krsticicu moze da igra u oba smera i sada, spic. Djukic hoce da igra visoki presing, i gra ofanzivno uz posed, ali on jednostavno nema igrace za to. Mora da veze tog polivalentnog sa tri igraca (dva krila i Suma, recimo) koji imaju sposobnost transformacije i koju su u stanju da razvuku protivnicku odbranu i iz pozicionog napada. To je recimo izgledalo protiv Olimpijakosa u Atini (Kosovic, levo Djurdjevic, Suma do njega, desno Jankovic), ali Oly je igrao sa pola gasa to prvo poluvreme, nije merilo. Takodje, Partizan mora da dobije potpuno novu levu stranu, posto je Miletic sasvim operisan od taktickog fudbala i sem striktne markacije ne zna nista drugo.

 

Meni je Partizan u nastavku sezone potpuna nepoznanica, Zvezda ce dodatno da se uigra, ali ne vidim da moze znacajnije da podigne igru. Milojevic juce nije mogao da pravi sanse Partizanu iz napada na postavljenu odbranu, a nisam siguran i da bi sa svezim Radonjom to islo mnogo bolje. Takodje, nije bilo nikakvih suteva sa distance (sem suta Kange nakon sviranog slobodnog udarca kada je Vule igrao rukom), Zvezda nije igrom pravila visak za tako nesto. Ali, zato nas je potpuno procitao da smo nesposbni u organizaciji igre koju je lako kvario i fino postavio polukontre. Najvise sam se pribojavao Milica, jer on moze fizicki da odnese Miletica i napravi nam problem po nasoj levoj strani. 

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Meni je penal sporan zato sto je od pocetka ocigledno na sta Tawamba ide, loptu je potpuno pustio, isao je na kontakt. Moze da se sudi, jebiga, ali nije u 100% slucajeva penal. Mada je tacno da bi Zvezdi to sudili protiv  nekog manjeg domaceg tima...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...