Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

od 79-te do 85-te sam bila student u agramu

bila na dosta azrinih živih nastupa, što u kulušiću, sc, nekim nonejm klubovima

eh, vremena 

  • +1 1
Link to comment

Mozda uskoro i cujemo nesto novo.
Peca Popovic pricao ovde, na sajmu knjiga nesto novo o Dzoniju. Sretali se tama u Holandiji, Dzoni radi i snima u kucnom studiju. Vise o tome od Papovca, kad bude ovo procitao... nadam se.

Link to comment

Joj, ovo što izbacuje povremeno na YT, to što drlja po gitari u kućnoj radinosti, bolje da ne izbacuje, kurcu ne vrijedi i neslušljivo je. Zanatski, prevashodno, te obrade, niti su dobro snimljene, a bogami i tanko su i odsvirane, o pjevanju da ne pričam. 

Link to comment

Ok, pretpostavljam da nije to, ali to jeste solidan uvid u trenutno muzičko stanje B. Štulića, koje, sudeći po onome što emituje, nije na nekom zadovoljavajućem nivou. 

Link to comment

Narode, i ovo izgovara čovek koji je izlizao koznakoliko nosača zvuka slušajući sve od prvog albuma do Rapsodije, možda ipak treba pogledati istini u oči i pomiriti se da je Džoni, jebi ga, malo prso? Čak i pre 15-tak godina bar 50% intervjua su mu bili, pa... onako, kao rentovanja Deke Simpsona, i danas kad pročitam bilo šta o njemu gde on govori o sebi i svom radu, zapitam se da li on tera na svih 8 cilindara. Ranih dvehiljaditih i ja i moja braća u Azri smo gajili lude nade da će i Džoni kao i Bijelo Dugme, ako išta, iz čiste pohlepe i cinizma, da ugovori s nekim turneju i da se vrati i odsvira tuce kambek koncerata, dok god svira stari materijal, a ne njegove prepeve Tukidida. Međutim, jes da je i zbog toga što sam mator konj već, ali dajte, možemo li misliti na šta bi to verovatno ličilo danas? Što kaže Džejms, ovo hobističko sobno sviranje na gitari, sve i da nije to u pitanju, to je svakako neki pokazatelj u kakvom je on trenutno štimungu. Teško mi je očekivati bilo šta iole razumno, ne što sam prirodno zakeralo, nego jednostavno uzimajući poslednjih 15 godina u obzir, što muzičkog što izrečenog materijala.

Link to comment

+1 NAravno da je tako. Pa pazi.. kazu Dzoni vrati se!, pa kome da se vraca? Pjesme koje je pravio bile su namijenjene nekome i svojevrstan dokument vremena, ne mogu ni da zamislim njega da sad svira kurcu u nekoj dvorani. A da je prso naravno da je, vec poodavno se pogubio malo a i mator je vec. 

Link to comment
4 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Narode, i ovo izgovara čovek koji je izlizao koznakoliko nosača zvuka slušajući sve od prvog albuma do Rapsodije, možda ipak treba pogledati istini u oči i pomiriti se da je Džoni, jebi ga, malo prso? Čak i pre 15-tak godina bar 50% intervjua su mu bili, pa... onako, kao rentovanja Deke Simpsona, i danas kad pročitam bilo šta o njemu gde on govori o sebi i svom radu, zapitam se da li on tera na svih 8 cilindara. Ranih dvehiljaditih i ja i moja braća u Azri smo gajili lude nade da će i Džoni kao i Bijelo Dugme, ako išta, iz čiste pohlepe i cinizma, da ugovori s nekim turneju i da se vrati i odsvira tuce kambek koncerata, dok god svira stari materijal, a ne njegove prepeve Tukidida. Međutim, jes da je i zbog toga što sam mator konj već, ali dajte, možemo li misliti na šta bi to verovatno ličilo danas? Što kaže Džejms, ovo hobističko sobno sviranje na gitari, sve i da nije to u pitanju, to je svakako neki pokazatelj u kakvom je on trenutno štimungu. Teško mi je očekivati bilo šta iole razumno, ne što sam prirodno zakeralo, nego jednostavno uzimajući poslednjih 15 godina u obzir, što muzičkog što izrečenog materijala.

 

15 godina? Ja bih rekao da sam gledao neke intervjue iz ranih devedesetih, koji zvuce, pa... bas tako kako si opisao, kao da je prso. 

Link to comment

Pa znali smo uvek da je, ehm, ekscentričan, videlo se to i tada. U sećanju mi je ostao neki intervju tokom devedesetih, rat u Hrvatskoj, njega Janjatović intervjuiše telefonom, a Štulić priča kao... uh, da nije imao druge lucidne delove intervjua, pomislio bih da je bio pijan. Uvek je imao čudne načine pričanja, ali nekad se bar činilo da želi da zvuči mističan i da se jako trudi a da mu baš i ne ide. Ali iz tog vremena su ostali i brojni video zapisi gde mu postavljaju fina pitanja, a on ljudski odgovara, i nekoliko njih gde se čak sasvim dobro zajebava, a imao je i par tako oštrih izjava koji su mu bili u rangu stvari koje je pevao. Zaključi čovek, možda kad zna da priča za novine, možda se namerno trudi da kiti i nakićava.

Ali da, u doba interneta, teško da se sećam da sam pročitao od njega nešto da je bilo vredno zapamtiti.

 

Link to comment

Delimicno ste u pravu.

Eno ima u decembarskom broju casopisa Moderna vremena njegovo pisanije gde citira Svakidasnju jadikovku i napise posle, tesko da bi se i Homer bolje nosio s time.

Nije tesko poverovati da su se silni NINovci, doktori nauka i nabedjeni ekscentrici iz istog broja casopisa vise puta vracali na te stranice i mislili u sebi, da jebote, to je to, sija, ubija

Link to comment
21 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Narode, i ovo izgovara čovek koji je izlizao koznakoliko nosača zvuka slušajući sve od prvog albuma do Rapsodije, možda ipak treba pogledati istini u oči i pomiriti se da je Džoni, jebi ga, malo prso? Čak i pre 15-tak godina bar 50% intervjua su mu bili, pa... onako, kao rentovanja Deke Simpsona, i danas kad pročitam bilo šta o njemu gde on govori o sebi i svom radu, zapitam se da li on tera na svih 8 cilindara. Ranih dvehiljaditih i ja i moja braća u Azri smo gajili lude nade da će i Džoni kao i Bijelo Dugme, ako išta, iz čiste pohlepe i cinizma, da ugovori s nekim turneju i da se vrati i odsvira tuce kambek koncerata, dok god svira stari materijal, a ne njegove prepeve Tukidida. Međutim, jes da je i zbog toga što sam mator konj već, ali dajte, možemo li misliti na šta bi to verovatno ličilo danas? Što kaže Džejms, ovo hobističko sobno sviranje na gitari, sve i da nije to u pitanju, to je svakako neki pokazatelj u kakvom je on trenutno štimungu. Teško mi je očekivati bilo šta iole razumno, ne što sam prirodno zakeralo, nego jednostavno uzimajući poslednjih 15 godina u obzir, što muzičkog što izrečenog materijala.

Svirka je davno prestala da bude ono sto treba da bude. Srecom, pojavljuju se snimci poput svirke iz DOB rane '81. Tu sam zakasnio par godina ali znam dosta ljudi koji su bili prisutni. Kad se pomene ta svirka, i dan danas  samo zavrte glavom. Ko nije vec preslusao, trazite azra dom omladine na yt. Steta sto taj koncert, zbog nakaradne politike Jugotona, nije zavrsio na Ravno do dna.

 

Sto se tice kratke povratnicke turneje, bila bi pun pogodak. Em bi Johan uzeo kintu em bi fanovi bili zadovoljeni a oni malo realniji bi shvatili da tu odavno nema nista da se cuje. Oni koji su to culi na vreme svakako ne bi ni isli.

 

Skoro sam naleteo na Krivo srastanje na YT i pustim to posto je verovatno nisam cuo jos od tog vremena. Tu je vec svaka pesma narodnjak. Odustao sam posle 5 minuta premotavanja.

Link to comment

Bem li ga, jasno mi je da pričamo o različitim ukusima, ali meni je Krivo Srastanje sasvim okej. Naravno da je to jedna od 3 ili 4 faze Azre/Štulića, i da se gomila ljudi deli prema njima, ubedljivo najveća većina voli samo prva 2 albuma + RDD, već se osipa nakon Pločnika, ali meni su recimo Fazani zver od albuma, a Krivo Srastanje mi dođe samo kao nastavak njega. Između Krajnosti već počinje da biva nešto što ni sam Džoni verovatno nije znao šta je, neki međuprostor gde se već delio na stari period i nešto što je dolazilo, to je baš 50-50, imao je par sjajnih stvari, i nekoliko "gospodebože".

 

Što se tiče post-Azre, kuriozitet koji sam sebi ne mogu da objasnim je da jednostavno ne mogu da zavolim Balkansku Rapsodiju nikako, dok su mi Balegari sjajni. Ali tu se stvarno sve završava, ni za Anale ni Polu Horvat nemam vremena.

 

38 minutes ago, jimi said:

Sto se tice kratke povratnicke turneje, bila bi pun pogodak. Em bi Johan uzeo kintu em bi fanovi bili zadovoljeni a oni malo realniji bi shvatili da tu odavno nema nista da se cuje. Oni koji su to culi na vreme svakako ne bi ni isli.

 

Ovo stoji. Ja na žalost nisam čuo na vreme, klinac bio tada, svakako bih otišao, ali pre 15-tak godina smatrao sam da bi to bilo nešto što bih brojao minute do toga. Sada bih verovatno otišao pred-očekujući da bude samo "all right", ako i toliko.

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Gledajuci intervjue ja sam stekao utisak da je neopisivo sujetan lik. Vise nego sto je normalno.

 

Ti to kažeš kao da je to nešto loše :). Pa da Džoni nije takav kakav je, ne bi iznedrio recimo ovu genijalnost ispod. Posle milion slušanja i dalje me svaki put natera da se glasno nasmejem.

 

Ali avaj, umesto da za par sekundi nađem YT link i potkrepim svoje navode, ja sam skrolovao kroz kretenske obrade i koncerte dok se nisam dovoljno iznervirao da pesmu lično okačim. Sad baš da vidim koliko će Džoniju trebati da me ukeba...

 

 

  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...