Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ja ne znam osobu na forumu koja ga više brani i navija za njega, primer od samo pre par dana, a imaš ti ovakvih bisera ohoho...

On 7.10.2019. at 18:21, mustang said:

koliko je ovo bolesno sto rade trampu...kako ce im se obiti o glavu.....ccccc

 

Link to comment
2 hours ago, braca said:

ja ne znam osobu na forumu koja ga više brani i navija za njega, primer od samo pre par dana, a imaš ti ovakvih bisera ohoho...

 

 

 

da malo popricamo o svemu

 

okej sto me konstantno pogresno pojedinci ovde razumeju iako sam jedina koja je otvoreno rekla za koga sam glasala. 

 

imam protiv trampa mnogo stosta ali moralno nisam mogla da podrzim "demokratsku stranku" koja je ilegalno isforsirala onu kalasturu odvratnu. posle nje mi se i "slobodni djoka" sanders smucio, koji je od mene dobijao priloge dok bio u trci. iako mi je i on bio odvratan zbog mrznje prema milosevicu, jebo ga milosevic. da jedna evropska zemlja strada i bude bombardovana od strane natoa a danas na kolenima ih zadovoljavamo...i onda dodje tramp. posle 20+ godina iste ekipe (bush-clinton-obama), ilegalnih ratova, miliona civila i kolateralne stete nestalo sa lica zemlje, gde je glavni cilj konstantan haos kako bi se zemlje zaduzivale, menjala demografija (nasilnicki, nezdravo, i to ce se isto olupati o glavu), gde 1% moze celu galaksiiju da kupi a ostatak nema vise ni za mortgage da priusti; gde oruzje i pharma beskrupulozno i imalo stida jashu do poslednje kapi krvi...dodje tramp, antiestablishment, jedan egomanijak i narcis koji ne moze da sakrije tu ljubav prema sebi pa samim tim ni konstatno dokazivanje ovim jahacima apokalipse da je bolji od njih. 

 

ono sto je svakako dobro jeste da se covek napokon polarizuje. nije vise uspavana ovca u limbu, bilo da je alt right ili neoliberal histerican. ta dva sveta su zamutila dovoljno vodu da teraju ljude da se zapitaju sta se stvarno desava? pored trampa, sminka celog politickog sistema se razmazala. svako svakog napada, optuzuje, otvoreno laze i manipulise. do juce se to radilo iza zavese gde prosecan covek nije imao uvid u sistem.

 

 

zasto je bitan tramp? 

njegova arogancija dovodi ljude na politickim, vojnim, farma, wall street polozajima, a koji su do sada uspevali da vode iz senke, da izadju iz anonimnosti. ovakva vlada nikada pre nije vidjena i moze da dovede ili u jos veci haos ili da se narod pobuni protiv totalne tiranizacije ljudske vrste. tramp je resenje decenijske manipulacije. makar unistio sve nas. bitno je da se i jasno vidi da je jedan legitimno izabran predsednik amerike od prvog dana zajahan za razne traceve i pizdarije. mimo ovoga, da mi  bivsi predsednik klinton nije odrazao bukvicu da je pusenje kurca nije seks, eto umrla bih neobrazovana. jedan matori odvratni predator....sa druge strane imamo zenskarosa gde postoji mogucnost da te opali po guzici al si barem svestan sa kim imas posla. opali i ti njega po guzici. tramp je za ekipu pre njega totalno beningan. ovi stvarno napravise ravnu plocu od zemlje. tramp sam po sebi nije opasan, vec reakcija okoline na njega. tako da...ili ce biti rasprad sistema ili nas vise nece biti. ali taj vakum vise ne postoji.

 

 

za tulsiku sam od pocetka bez obzira kojoj stranci pripadala...sve je to isto sranje. ako ona ne prodje, ne idem na glasanje.

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

 

ono sto je svakako dobro jeste da se covek napokon polarizuje. nije vise uspavana ovca u limbu, bilo da je alt right ili neoliberal histerican. ta dva sveta su zamutila dovoljno vodu da teraju ljude da se zapitaju sta se stvarno desava? pored trampa, sminka celog politickog sistema se razmazala. svako svakog napada, optuzuje, otvoreno laze i manipulise. do juce se to radilo iza zavese gde prosecan covek nije imao uvid u sistem.

 

 

zasto je bitan tramp? 

njegova arogancija dovodi ljude na politickim, vojnim, farma, wall street polozajima, a koji su do sada uspevali da vode iz senke, da izadju iz anonimnosti. ovakva vlada nikada pre nije vidjena i moze da dovede ili u jos veci haos ili da se narod pobuni protiv totalne tiranizacije ljudske vrste. tramp je resenje decenijske manipulacije. makar unistio sve nas. bitno je da se i jasno vidi da je jedan legitimno izabran predsednik amerike od prvog dana zajahan za razne traceve i pizdarije. mimo ovoga, da mi  bivsi predsednik klinton nije odrazao bukvicu da je pusenje kurca nije seks, eto umrla bih neobrazovana. jedan matori odvratni predator....sa druge strane imamo zenskarosa gde postoji mogucnost da te opali po guzici al si barem svestan sa kim imas posla. opali i ti njega po guzici. tramp je za ekipu pre njega totalno beningan. ovi stvarno napravise ravnu plocu od zemlje. tramp sam po sebi nije opasan, vec reakcija okoline na njega. tako da...ili ce biti rasprad sistema ili nas vise nece biti. ali taj vakum vise ne postoji

 

 

+1

Link to comment
8 hours ago, mustang said:

 

 

da malo popricamo o svemu

 

okej sto me konstantno pogresno pojedinci ovde razumeju iako sam jedina koja je otvoreno rekla za koga sam glasala. 

 

imam protiv trampa mnogo stosta ali moralno nisam mogla da podrzim "demokratsku stranku" koja je ilegalno isforsirala onu kalasturu odvratnu. posle nje mi se i "slobodni djoka" sanders smucio, koji je od mene dobijao priloge dok bio u trci. iako mi je i on bio odvratan zbog mrznje prema milosevicu, jebo ga milosevic. da jedna evropska zemlja strada i bude bombardovana od strane natoa a danas na kolenima ih zadovoljavamo...i onda dodje tramp. posle 20+ godina iste ekipe (bush-clinton-obama), ilegalnih ratova, miliona civila i kolateralne stete nestalo sa lica zemlje, gde je glavni cilj konstantan haos kako bi se zemlje zaduzivale, menjala demografija (nasilnicki, nezdravo, i to ce se isto olupati o glavu), gde 1% moze celu galaksiiju da kupi a ostatak nema vise ni za mortgage da priusti; gde oruzje i pharma beskrupulozno i imalo stida jashu do poslednje kapi krvi...dodje tramp, antiestablishment, jedan egomanijak i narcis koji ne moze da sakrije tu ljubav prema sebi pa samim tim ni konstatno dokazivanje ovim jahacima apokalipse da je bolji od njih. 

 

ono sto je svakako dobro jeste da se covek napokon polarizuje. nije vise uspavana ovca u limbu, bilo da je alt right ili neoliberal histerican. ta dva sveta su zamutila dovoljno vodu da teraju ljude da se zapitaju sta se stvarno desava? pored trampa, sminka celog politickog sistema se razmazala. svako svakog napada, optuzuje, otvoreno laze i manipulise. do juce se to radilo iza zavese gde prosecan covek nije imao uvid u sistem.

 

 

zasto je bitan tramp? 

njegova arogancija dovodi ljude na politickim, vojnim, farma, wall street polozajima, a koji su do sada uspevali da vode iz senke, da izadju iz anonimnosti. ovakva vlada nikada pre nije vidjena i moze da dovede ili u jos veci haos ili da se narod pobuni protiv totalne tiranizacije ljudske vrste. tramp je resenje decenijske manipulacije. makar unistio sve nas. bitno je da se i jasno vidi da je jedan legitimno izabran predsednik amerike od prvog dana zajahan za razne traceve i pizdarije. mimo ovoga, da mi  bivsi predsednik klinton nije odrazao bukvicu da je pusenje kurca nije seks, eto umrla bih neobrazovana. jedan matori odvratni predator....sa druge strane imamo zenskarosa gde postoji mogucnost da te opali po guzici al si barem svestan sa kim imas posla. opali i ti njega po guzici. tramp je za ekipu pre njega totalno beningan. ovi stvarno napravise ravnu plocu od zemlje. tramp sam po sebi nije opasan, vec reakcija okoline na njega. tako da...ili ce biti rasprad sistema ili nas vise nece biti. ali taj vakum vise ne postoji.

 

 

za tulsiku sam od pocetka bez obzira kojoj stranci pripadala...sve je to isto sranje. ako ona ne prodje, ne idem na glasanje.

 

 

oh fuck... 

 

pa ti si jos ludja nego sto sam mislio... Trump antiestablishment ?? stvarno??? "antiestablishment" puni dzepove najbogatijem sloju koji se vec davi u parama.... "antiestablishment" sjebo i onaj kilavi pokusaj socijalnog osiguranja za racun big pharma, "antiestablishment" najveci prijatelj NRA koji hoce da naoruza i uciteljice po skolama, "antiestablishment" dao zeleno svetlo i kamaru dolara najvecim zagadjivacima... nema americkog predsednika koji je bio vise establishment nego on, samo se budale pecaju na njegovu "antiestablishment" pricu

 

polupismeni egomanijak koji, kad ne igra golf, zdere hamburgere gledajuci fox i tvituje... nije u stanju da procita i razume dve stranice kucanog teksta bez slika i ilustracija... njegov bilans na planetarnom nivou je toliko katastrofalan da nemam reci... jedna zelja ce ti se ispuniti (bold 1), unistice on sve nas, posledice cemo tek gledati...

 

bold 2 i 3 : bezopasan ??  pa otvori bilo koje novine danas i videces koliko je "bezopasan"

 

- povlacenje iz Pariskog dogovora => ekoloske posledice vec vidimo, a tek cemo videti za koju godinu...

- povlacenje iz dogovora sa Iranom => Iran ubrzano radi na razvijanju bombe, videcemo kad je sklope sta ces da kazes (mada znam vec unapred da ces naci neki izgovor za narandzastog majmuna)

- komercijalni rat sa Kinom => preporucujem dokumentarac na netflixu o Bill Gates-u, samo taj aspekt je unazadio Ameriku i svet za najmanje desetak godina 

- Severna Koreja => mali debeljko ga izvozao ko budalu, i dalje testira i razvija rakete, poslednji put lansirana pre neki dan

- Rusija => ne znam da li sam ikad video nesto sto mi je izazvalo veci transfer neprijatnosti na politickom planu od one sramotne konferencije za stampu kad je popusio kurac Putinu u direktnom prenosu pred celim svetom

- Sirija => izdaja Kurda i pusenje kurca Erdoganu tek pocinje, ali ce da nam se obije o glavu zestoko

 

sta dalje da ti kazem... idealna si za ministricu u Camacho vladi 

 

 

Link to comment

Pa, dobro, to je ta stara prica kako su populisti anti-establisment a na kraju se redovno pokazu kao jos mnogo gore resenje. Nije prvi put, eno ceo 20. vek.

 

No, populizam iako gori od establismentske demokratije jeste znak da nesto nije u redu. A po meni glavni krivac tu su neregulisani mediji kao kljucna institucija demokratije.

 

Twitter, Google itd. bi svi trebali da se pridrzavaju nekog strogog novinarskog kodeksa za prenosenje vesti. Kao sto kodeks imaju sudije ili lekari nezavisno od vlasti. Sadasnji mediji nisu institucije nego uglavnom biznisi za profit i razonodu. Slicna katastrofa bi bila kada bi i sudovi bili tako nesto.

 

Hoces da prenosis vesti, uzmi licencu i drzi se pravila a ne da prenosis svaku laz i glupost koju izrece neki tamo Tramp da bi maksimizirao klikove i gledanost. Informisanje i ozbiljno novinarstvo je nesto drugo i da news mediji imaju drugaciji opis biznisa, 90% stvari ne bi uopste prenosili, a time bi likovi poput Trampa izgubili publiku posto zapravo nemaju sta da kazu ili informisu nego uglavnom lazu. Vest bi bila onda: danas je predsednik SAD ponovo slagao 5 puta a mi necemo da prenosimo lazi posto i ponovljena laz postaje istina. Slicno vazi i za establismetske muljatore koji su bili tu pre Trampa - to najbolje razbijaju ozbiljni mediji koji nemaju ideoloske afilijacije i koji se fokusiraju na korupciju umesto na PR i Dzastin Trudo razonodu.

 

 

Edited by Anduril
Link to comment
1 hour ago, braca said:

- povlacenje iz Pariskog dogovora => ekoloske posledice vec vidimo, a tek cemo videti za koju godinu...

- povlacenje iz dogovora sa Iranom => Iran ubrzano radi na razvijanju bombe, videcemo kad je sklope sta ces da kazes (mada znam vec unapred da ces naci neki izgovor za narandzastog majmuna)

- komercijalni rat sa Kinom => preporucujem dokumentarac na netflixu o Bill Gates-u, samo taj aspekt je unazadio Ameriku i svet za najmanje desetak godina 

- Severna Koreja => mali debeljko ga izvozao ko budalu, i dalje testira i razvija rakete, poslednji put lansirana pre neki dan

- Rusija => ne znam da li sam ikad video nesto sto mi je izazvalo veci transfer neprijatnosti na politickom planu od one sramotne konferencije za stampu kad je popusio kurac Putinu u direktnom prenosu pred celim svetom

- Sirija => izdaja Kurda i pusenje kurca Erdoganu tek pocinje, ali ce da nam se obije o glavu zestoko

 

Sramota me da white-knightujem mustangaginici, ali ovo što si izlistao su mahom gluposti.

 

- Ekološke posledice koje danas vidimo nisu ni u kakvoj vezi za povlačenjem iz (neobavezujućeg!) pariskog sporazuma, već posledica višedecenijskog zatvaranja očiju pred realnošću.

- Povlačenje iz dogovora sa Iranom je debilni posturing sasvim u skladu sa standardnim republikanskim policies. Realna posledica nije iranska bomba, nego sankcije + rastuća mogućnost vojne intervencije.

- Dokumentarac o Bill Gatesu koji nas uči da čovek voli pse i jede hamburgere je samo poslednja u nizu hagiografskih splačina koje godinama unazad naručuju bezbrojne fondacije filantropa-milijardera. 

- Opsesiju pušenjem kurca kao ritualnim činom poniženja bolje da ne komentarišem.

 

 

Link to comment
32 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Sramota me da white-knightujem mustangaginici, ali ovo što si izlistao su mahom gluposti.

 

- Ekološke posledice koje danas vidimo nisu ni u kakvoj vezi za povlačenjem iz (neobavezujućeg!) pariskog sporazuma, već posledica višedecenijskog zatvaranja očiju pred realnošću.

- Povlačenje iz dogovora sa Iranom je debilni posturing sasvim u skladu sa standardnim republikanskim policies. Realna posledica nije iranska bomba, nego sankcije + rastuća mogućnost vojne intervencije.

- Dokumentarac o Bill Gatesu koji nas uči da čovek voli pse i jede hamburgere je samo poslednja u nizu hagiografskih splačina koje godinama unazad naručuju bezbrojne fondacije filantropa-milijardera. 

- Opsesiju pušenjem kurca kao ritualnim činom poniženja bolje da ne komentarišem.

 

 

- Ako je sporazum neobavezujuci, sto se onda povukao? Ima nesto i u poruci koja se salje kad najmocniji covek sveta kaze "ko jebe ekologiju i planetu"

- Recimo da nije bomba ali je moguci veliki rat sa nepoznatim ali najverovatnije ogromnim posledicama po ceo svet, to je kao dobro ? 

- Dokumentarac (opet) nisi gledao, a seres... Mislio sam na deo o nuklearnoj energiji (ukratko i veoma uprosceno, njegova ekipa je posla od postavke da su sve danasnje elektrane dizajnirane 60-tih i 70-tih godina, tehnologija je danas mnogo odmakla od toga i oni misle da je moguce napraviti sasvim bezbednu modernu elektranu, a povrh svega su je dizajnirali da trosi - danasnji nuklerani otpad (!!) i izracunali da Amerika ima rezerve toga da pokrije kompletnu potrosnju za narednih 125 godina, postigli dogovor sa Kinom - cak iako se zoves Bill Gates i imas milijarde dolara ipak ne mozes da napravis nuklearnu elektranu kako ti se cefne - e taj dil je Trump usrao sa svojim ratom sa Kinom)

- Pusenje kurca je prvo potegla mustang. Da ga Putin drzi u saci je valjda ocigledno.

 

Edited by braca
Link to comment
Just now, braca said:

- Ako je sporazum neobavezujuci, sto se onda povukao? Ima nesto i u poruci koja se salje kad najmocniji covek sveta kaze "ko jebe ekologiju i planetu"

- Recimo da nije bomba ali je moguci veliki rat sa nepoznatim ali najverovatnije ogromnim posledicama po ceo svet, to je kao dobro ? 

- Dokumentarac (opet) nisi gledao, a seres... Mislio sam na deo o nuklearnoj energiji (ukratko i veoma uprosceno, njegova ekipa je posla od postavke da su sve danasnje elektrane dizajnirane 60-tih i 70-tih godina, tehnologija je danas mnogo odmakla od toga i oni misle da je moguce napraviti sasvim bezbednu modernu elekranu, a povrh svega su je dizajnirali da trosi - danasnji nuklerani otpad (!!) i izracunali da Amerika ima rezerve toga da pokrije kompletnu potrosnju za narednih 125 godina, postigli dogovor sa Kinom - cak iako se zoves Bill Gates i imas milijarde dolara ipak ne mozes da napravis nuklearnu elektranu kako ti se cefne - e taj dil je Trump usrao sa svojim ratom sa Kinom)

- Pusenje kurca je prvo potegla mustang. Da ga Putin drzi u saci je valjda ocigledno.

 

meni nije očigledno ovo za putina, može neki dokaz ili pokaz

Link to comment
8 minutes ago, teacher said:

meni nije očigledno ovo za putina, može neki dokaz ili pokaz

 

Donald ne veruje svojim obavestajcima, ali kad se Vladimir zakune da nije, sve mu veruje... pogledaj samo tu snishodljivost

 

Da li je Trump povukao jedan jedini potez otkad je na vlasti koji bi izazvao bar podizanje obrva Putina ? 

Edited by braca
Link to comment

b286e25fe540186e4866eae0bb7af725.jpg

Meni ovi ovde isto izgledaju vrlo ushićeno

18 minutes ago, braca said:

 

Donald ne veruje svojim obavestajcima, ali kad se Vladimir zakune da nije, sve mu veruje... pogledaj samo tu snishodljivost

 

Da li je Trump povukao jedan jedini potez otkad je na vlasti koji bi izazvao bar podizanje obrva Putina ? 

 

GettyImages-151488271.jpg

 

30lavrov-cnd-articleLarge.jpg

 

mali kviz: Samo jedan Putinov drugar sa ovih slika nije uzeo pare za govor od Putinovih posilnih. Koji od ovih ratnih zločinaca nije uzeo pare?

Link to comment
30 minutes ago, braca said:

- Ako je sporazum neobavezujuci, sto se onda povukao? Ima nesto i u poruci koja se salje kad najmocniji covek sveta kaze "ko jebe ekologiju i planetu"

 

 

Pa ta poruka se šalje decenijama, makar je neko i izgovorio konačno. Naravno ne mislim da mu za to treba dati orden, ali makar svi znaju na čemu su.

Link to comment
12 minutes ago, teacher said:

b286e25fe540186e4866eae0bb7af725.jpg

Meni ovi ovde isto izgledaju vrlo ushićeno

 

GettyImages-151488271.jpg

 

30lavrov-cnd-articleLarge.jpg

 

mali kviz: Samo jedan Putinov drugar sa ovih slika nije uzeo pare za govor od Putinovih posilnih. Koji od ovih ratnih zločinaca nije uzeo pare?

 

Mozda tebi izgledaju ushiceno...  ko je od njih vise verovao Putinu nego svojim sluzbama  ?   I svaki od njih ima dug niz odluka i poteza koje su itekako zabrinule Putina... Donald nema nijedan

 

Link to comment
39 minutes ago, braca said:

- Ako je sporazum neobavezujuci, sto se onda povukao? Ima nesto i u poruci koja se salje kad najmocniji covek sveta kaze "ko jebe ekologiju i planetu"

 

"Unlike its predecessor, the Kyoto Protocol, which sets commitment targets that have legal force, the Paris Agreement allows for voluntary and nationally determined targets. The specific climate goals are thus politically encouraged, rather than legally bound."

 

A povukao se zato što je budaletina koja smatra da je climate change kineska zavera. Ni da je ostao, ne bi bilo ikakvog pozitivnog efekta po planetu.

 

39 minutes ago, braca said:

- Recimo da nije bomba ali je moguci veliki rat sa nepoznatim ali najverovatnije ogromnim posledicama po ceo svet, to je kao dobro ? 

 

Naravno da nije dobro, ali guslanje o pretnji od nuklearne bombe samo služi da se pogura taj rat (koji Trump nije izmislio, nego se na njemu uzaludno radi već decenijama). 

 

39 minutes ago, braca said:

- Dokumentarac (opet) nisi gledao, a seres... Mislio sam na deo o nuklearnoj energiji (ukratko i veoma uprosceno, njegova ekipa je posla od postavke da su sve danasnje elektrane dizajnirane 60-tih i 70-tih godina, tehnologija je danas mnogo odmakla od toga i oni misle da je moguce napraviti sasvim bezbednu modernu elektranu, a povrh svega su je dizajnirali da trosi - danasnji nuklerani otpad (!!) i izracunali da Amerika ima rezerve toga da pokrije kompletnu potrosnju za narednih 125 godina, postigli dogovor sa Kinom - cak iako se zoves Bill Gates i imas milijarde dolara ipak ne mozes da napravis nuklearnu elektranu kako ti se cefne - e taj dil je Trump usrao sa svojim ratom sa Kinom)

 

Mhm, Our Lord and Savior Bill samo što nije rešio energetsku krizu, ali pošto ga je Trampov trade war sprečio da uštedi & izbegne licenciranje gradeći probnu elektranu u Kini, sad iz inata neće :rolleyes: 

 

39 minutes ago, braca said:

- Pusenje kurca je prvo potegla mustang. Da ga Putin drzi u saci je valjda ocigledno.

 

Očigledno je Rachel Maddow publici. Verovatno naoružava Ukrajinu zato što mu je Putin naredio...

 

 

Link to comment
39 minutes ago, braca said:

 I svaki od njih ima dug niz odluka i poteza koje su itekako zabrinule Putina... Donald nema nijedan

Brojis tu i anuliranje Intermediate-Range Nuclear Forces (INF) ugovora iz 1987. ili je to nesto sto Putina cini srecnim onoliko?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...