Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Tea Party se samo prelio u MAGA, a oba pokreta nemaju nikakve veze sa " tradicionalnim republikancima" tipa McCain, Romney, Ryan, da ne idem dalje u proslosti i spominjem likove poput Dolea ili Jesse Helmsa.

Link to comment
17 hours ago, ObiW said:

Sve si to lepo napisao, a da li si se zapitao kada je poslednji put Tea Party frakcija glasal protiv Trumpa? Kada je  neko od tih delegata u Kongresu rekao nesto protiv Trampa? Pričamo o delegatima a ne o finansijerima.

Ne znam kakve veze to ima sa mojom orignalnom poentom, a to je da je W (a I Obamino) predsjednikovanje™ utrlo put I omogucilo Trampari da dodje na vlast. Tip je ustao protiv GOP establishmenta I glatko dobio primaries odbacujuci W naslijedje.

Link to comment

Ovo kao da je iz Oniona:

 

On Saturday, White House press secretary Stephanie Grisham lashed out at Kelly.

“I worked with John Kelly, and he was totally unequipped to handle the genius of our great President,” Grisham said in a written statement.

https://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-defends-hitting-back-at-former-chief-of-staff-kelly-over-impeachment-comment/ar-AAJsUHI?ocid=spartanntp

Link to comment

Čitam ovu temu zadnjih mesec dana pa ko velim da vam odgovorim.

Demokratska stranka je izgubila vezu sa realnošću. Čak pak mislim nema velike razlike u lažima i manipulacijama koje se vode u poslednje 2-3 godine, izmedju Vučićevog SNS-a i progresivnih Demokrata. Možda rade za istog gazdu, ali rade da ovaj svet, ovu prelepu zemlju Ameriku podele i rasparčaju. Što se tiče gospodina Trampa, on je koliko god vam smešno to zvučalo jako inteligentan i ljudi ga precenjuju. On je ovo planirao skoro 30 godina, i kad se pogledaju intervjui od pre 20k godina veliki broj ovih što ga napadaju bili uz njega, i voleli su njegov keš. Ima sve na internetu dokumentovano. Mislim da je pobedio zato što je ljudima više dosta korumpiranih političara, ali on nije politićar on je showmen i biznismen. I pre je bio Demokrata. 
Dakle, Trampa nema šanse da skinu, sem ako ga ne ubiju. Ono što cenim kod njega kao neko ko je iz Srbije to što ne seje demokratiju bombama, a da mogao bi malo da se smiri. Mada koliko ga napadaju, i normalan čovek bi poludeo. 
sigurno dobija sledeće izbore.

 

mi nikako da naucimo lekcije iz prošlosti da KOMUNIZAM ne funkcioniše.

Edited by Los Angeles
Link to comment
2 hours ago, Los Angeles said:

Čitam ovu temu zadnjih mesec dana pa ko velim da vam odgovorim.

Demokratska stranka je izgubila vezu sa realnošću. Čak pak mislim nema velike razlike u lažima i manipulacijama koje se vode u poslednje 2-3 godine, izmedju Vučićevog SNS-a i progresivnih Demokrata. Možda rade za istog gazdu, ali rade da ovaj svet, ovu prelepu zemlju Ameriku podele i rasparčaju. Što se tiče gospodina Trampa, on je koliko god vam smešno to zvučalo jako inteligentan i ljudi ga precenjuju. On je ovo planirao skoro 30 godina, i kad se pogledaju intervjui od pre 20k godina veliki broj ovih što ga napadaju bili uz njega, i voleli su njegov keš. Ima sve na internetu dokumentovano. Mislim da je pobedio zato što je ljudima više dosta korumpiranih političara, ali on nije politićar on je showmen i biznismen. I pre je bio Demokrata. 
Dakle, Trampa nema šanse da skinu, sem ako ga ne ubiju. Ono što cenim kod njega kao neko ko je iz Srbije to što ne seje demokratiju bombama, a da mogao bi malo da se smiri. Mada koliko ga napadaju, i normalan čovek bi poludeo. 
sigurno dobija sledeće izbore.

 

mi nikako da naucimo lekcije iz prošlosti da KOMUNIZAM ne funkcioniše.

Aàaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaààaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

Link to comment
On 28.10.2019. at 13:30, Peter Fan said:

Ne znam kakve veze to ima sa mojom orignalnom poentom, a to je da je W (a I Obamino) predsjednikovanje™ utrlo put I omogucilo Trampari da dodje na vlast. Tip je ustao protiv GOP establishmenta I glatko dobio primaries odbacujuci W naslijedje.

(a i Obamino)? Sad je Obama kriv sto su republikanci odbacili nasledje W-ja? 

Link to comment
45 minutes ago, ObiW said:

(a i Obamino)? Sad je Obama kriv sto su republikanci odbacili nasledje W-ja? 

Obama nije kriv za republikance, vec swing votes u kljucnim drzavam (WI, OH, IA, PA). 

 

Edit: nije samo do iznevjerenih ocekivanja koji su glasaci imali od Obame, ima dosta i do toga da je HRC bila los kandidat. 

Edited by Peter Fan
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Obama nije kriv za republikance, vec swing votes u kljucnim drzavam (WI, OH, IA, PA). 

 

Edit: nije samo do iznevjerenih ocekivanja koji su glasaci imali od Obame, ima dosta i do toga da je HRC bila los kandidat. 

Ti si sada uzeo virtuelni mitraljez sarac M53 pa kosis po ovoj temi levo desno ko Bata Zivojinovic po Nemcima. Bog stobom prijatelju, sto bi rekli seljaci u Srbiji. 

 

Link to comment
On 23.10.2019. at 21:39, ObiW said:

Za sve vas koji ste u dilemi da li je gori Buš ili Tramp, 

 

On 23.10.2019. at 22:04, Peter Fan said:

pa to je lazna dilema. Trampara je strvinar koji se pojavio na razvalinama koje je W napravio.

 

On 23.10.2019. at 22:10, ObiW said:

Pa problem u takvom načinu razmišljanja je onih 8 godina pauze izmedju... kao što je postojala i pauza izmedju Miloševića i Vučića. Ovo su prosto populisti koji za ličnu korist razvaljuju društvo, niko njima nije “utro put”, pa sad oni kao tabanaju uprtom stazom.

 

On 23.10.2019. at 22:48, Peter Fan said:

Kako nije? Pa MAGA je upravo posljedica razjebanog drustva, uljucujuci I nepotrebne dvodecenijske ratove.

 

On 24.10.2019. at 22:17, ObiW said:

MAGA je nastavak Tea Party pokreta koji je nastao za vreme Obame. Gde je sada Tea Party? Gde je zgražavanje nad deficitom u budžetu? Gde je insistiranje na states rights kada Tramp preti da uskrati priliv saveznog budzeta Kaliforniji ako ne ukinu sanctuary city policy? Sve će se to vratiti na scenu kada Demokrata dodje ponovo na vlast.

 

On 25.10.2019. at 14:41, Peter Fan said:

Nidje veze.

Tea Party nema nikakve veze sa MAGA, osim sto u presjeku ta dva skupa (koji je relativno mali) imas iste ljude. 

 

Tea Party (ako nije osniven) onda je barem kidnapovan I zlupotrebljen od Bill Kristola I ostale GOP sive eminencija, finansiran od brace Koch, a svi redom tzv. Never Trumpers  a to je potpuni suprtoni pol od MAGA.

 

MAGA je:

- drain the swamp

- China is stealing our jobs

-  it's OK to go bankrupt

- dog whistle / The Wall

- never ending wars are stupid (mislim da je bas to bio termin koji je koristio za rat u Iraku).

 

Ako ne sve, onda su 4 od 5 tacki W nasljedje (a bogami 3 od 5 I Obamino). 

 

 

On 27.10.2019. at 19:31, ObiW said:

Sve si to lepo napisao, a da li si se zapitao kada je poslednji put Tea Party frakcija glasal protiv Trumpa? Kada je  neko od tih delegata u Kongresu rekao nesto protiv Trampa? Pričamo o delegatima a ne o finansijerima.

 

On 28.10.2019. at 13:30, Peter Fan said:

Ne znam kakve veze to ima sa mojom orignalnom poentom, a to je da je W (a I Obamino) predsjednikovanje™ utrlo put I omogucilo Trampari da dodje na vlast. Tip je ustao protiv GOP establishmenta I glatko dobio primaries odbacujuci W naslijedje.

 

5 hours ago, ObiW said:

(a i Obamino)? Sad je Obama kriv sto su republikanci odbacili nasledje W-ja? 

 

5 hours ago, Peter Fan said:

Obama nije kriv za republikance, vec swing votes u kljucnim drzavam (WI, OH, IA, PA). 

 

Edit: nije samo do iznevjerenih ocekivanja koji su glasaci imali od Obame, ima dosta i do toga da je HRC bila los kandidat. 

 

3 hours ago, ObiW said:

Ti si sada uzeo virtuelni mitraljez sarac M53 pa kosis po ovoj temi levo desno ko Bata Zivojinovic po Nemcima. Bog stobom prijatelju, sto bi rekli seljaci u Srbiji. 

 

Dok ti meandrirash kao Rio Grande*, moje je poenta prava, a argumentacija jasna i britka. :fantom:   Inace, Bata je sa M53 mogao samo po statistima, docim su Nijemci bili sharani ( I po dubini I po pravcu, sa MG42).

 

* nevazano za temu, a ni za bilo sto osim sto mi je to sad palo na pamet, ali najbolji produkt iz Teksasa, jos od kako se pojavio Tito's Handmade,  je Cody Jinks, prvi pjevac u ovom stoljecu koji je upravo ovaj mjesec sa dva razlicita albuma uzeo #1 dve nedjelje zaredom I to kao indie bez izdavacke kuce iza sebe. Ujedno i potvrda da  postena inteligencija i radnicka klasa   hippies and cowboys and mogu naci zajednicku tacku otpora against The Previleged:

 

 

 

Link to comment
On 28.10.2019. at 19:30, Peter Fan said:

Ne znam kakve veze to ima sa mojom orignalnom poentom, a to je da je W (a I Obamino) predsjednikovanje™ utrlo put I omogucilo Trampari da dodje na vlast. Tip je ustao protiv GOP establishmenta I glatko dobio primaries odbacujuci W naslijedje.

 

Da su ljudi hteli glasati protiv establismenta i hteli nekakve reforme - jos masovnije bi podrzali Bernija ili slicne. Ali, nisu.

Ti glasaci su pre svega nacionalisti, ksenofobi i rasisti koji po ceo dan gledaju Fox ili nesto gore. 

Njih je zaludela cela jedna propagandna masinerija koja radi vec decenijama, koja kosta milijarde i koju finansiraju uglavnom milijarderi - kao u fasizmu.

Da je W bio katastrofa, to stoji, da je Obama razocarao, jeste, ali, to svakako ne abolira ove milijardere i njihove glasace.

Kao sto kriza tridesetih ne abolira glasace fasista. Zakljucak je da njih treba pocistiti svim merama, od Foxa i NRA na dalje, a ne da treba konstnatno traziti nekakve izgovore zasto su jadni glasali za Trampa ili neko drugo smece. 

Oni su odavno presli point of no return i treba ih tretirati kao neprijatelje demokratije. 

 

Edited by Anduril
Link to comment

Jbt, ovo je identicno kao neki isprdak woke twittera (nacoshi, rasisti, jos samo misogyny i anti LGBTQ+ fali,) plus faux news blebetanja, Koch brothers i slicno, sto vise lici onoj pro Hillary kvazi liberalnoj klici, recimo Paul Krugman. Na kraju sprinkle zakljucak a la najgori alt right majmuni ili komunjarska stoka. Sve to ovako, napisano na Srpskom - izgleda nadrealno. 

Link to comment
1 minute ago, mandingo said:

Jbt, ovo je identicno kao neki isprdak woke twittera (nacoshi, rasisti, jos samo misogyny i anti LGBTQ+ fali,) plus faux news blebetanja, Koch brothers i slicno, sto vise lici onoj pro Hillary kvazi liberalnoj klici, recimo Paul Krugman. Na kraju sprinkle zakljucak a la najgori alt right majmuni ili komunjarska stoka. Sve to ovako, napisano na Srpskom - izgleda nadrealno. 

 

Imas neki argument ili samo pljuckas onako bezveze? Da to nisu ksefonobi ili rasisti? Da Fox nije fokusiran na desnicarsku propagandu kao niko pre njih? Da desnicarski milijarderi ne finansiraju mrezu organizacija koje su prakticno preuzele GOP, razne "ïnformativne" kampanje, lobiranje itd.? Ovo nisu neki Krugman talking points nego zakljucak gomile istrazivanja. A, kako je istorija isla tridesetih i pre toga je takodje poznato - fasizam bi tesko bilo gde uspeo bez izdasne pomoci i finansija magnata. Sa tzv. komunjarskom stokom imam slican problem kao i sa kvazi libertarijancima koji podrzavaju fasiste.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...