Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

7 minutes ago, Budja said:

imagen.thumb.png.af575fae82673f34b5d18fb8a50e4a11.png

 

Hoce li Melenson stici malu Marinu?

Kako se objasnjava njegov rast poslednjih nedelja?

 

@borris_

Napisacu malo poduzi post o fr izborima ali tek za vikend. Imam previse posla.

  • +1 3
Link to comment

Hvala na zanimljivoj analizi. Moji Francuzi komada 4 iako potpuno razlicitih backgroudna i socijalnih staleza svi redom za Macrona i sigurni u pobedu.

 

43 minutes ago, borris_ said:

- N. Artaud pripada jednoj sekti (ne znam kako drugacije oznaci tu njenu partiju koja se pojavljuje samo na predsjednickim izborima). Njeni clanovi ne smiju da se zene i da imaju djecu (previse burzujski) i imaju jos neka luda pravila. A partija posjeduje dvorac.

 

Stara dobra Francuska. :)

 

Link to comment

Meni zanimljivo da je u pocetku ruske invazije Macron skocio (pocetak marta), ali da je od tada izgubio po anketama nekih 5pp.

Tj. strah od inflacije i stagnacije nekako preteze u odnosu zrtvu zarad vrednosti. Ili, moguce, nije Ukrajina prva na listi prioriteta glasaca.

Pre marta, pretilo je da ovo budu najdosadniji izbori na svetu, sada se Marina opasno priblizila po anketama za hipoteticki drugi krug.

 

Quote

Instead of focusing on migration and security issues, Le Pen has fine-tuned her economic platform and campaigned on reducing the cost of living.

“She really broke with the style of her previous campaigns and her father’s campaigns. She did a campaign focused on purchasing power and not on migration and security,” said Gallard.

Economic problems are by far French voters’ main concern, far more important than the environment or migration, polls say. This week’s Harris Interactive poll shows that, according to French voters, Le Pen is more credible than Macron when it comes to guaranteeing their purchasing power. 

 

Link to comment

Prvi zvanicni rezultati, Martinique, Guadeloupe: Mélenchon 50%, druga MLP oko 20%

 

La libre Belgique je izbacila prve procjene rezultata: Macron, MLP 24% Mélenchon 19% 

  • Hvala 1
Link to comment

Macron 28, Le Pen 24, Melenchon 20. 

 

Katastrofa tradicionalnih velikih stranaka. Socijalista Anne Hidalgo, aktuelna gradonacelnica Pariza, 1.90%. Valerie Pecresse, predstavnica tradicionalne desnice, malo vise od 5%.

 

Po jednoj anketi, Melenchonovi glasaci ce cak malo vise glasati za Le Pen nego za Macrona. Ali se nadam da ce ipak Macron da dobije.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...