Jump to content
IGNORED

During the war....


bigvlada

Recommended Posts

Ja sam prosao kroz 'praksu' preko MVS (? ako nisam zaboravio) OSa na nekom IBM cudovistu da bi posle zaseo na DEC/VAX VMS... Kod ortaka fakultativno na '81/ZX/QL (i to me mrzi da trazim kako se ustvari zvalo)... Stiglo vreme za diplomski ja kao nesto programiram na Fortranu pa kao komplajiram a neki  Ryan-McFarlandrz kompajler - pa nikako da "prodje"... Meni se smuci pa odem do VAXa i tamo samo klizne™... Mis'im - je@enti i PC i Fortran kompajlere za isti kasnih osamdesetih... Sve vreme sam terao PC-1500A Sharp-ov, da se ne zlopatim sa ispitima... 

 

Posle opet VAX na poslu, malo PC - Quattro Pro i Lotus, dok nije dosao Excel.  dBase/Clipper dok nije dosao Paradox a potom FoxPro i Access... 

Ko nije video SuperBASE a bio je u prilici taj ne zna sta je Access mogao odavno da bude... :)

Ondak uzmem privatno & kolateralno jedan 386 DX (srpski pravoslavni)...

 

Jedino sto je vredelo tih godina a sto je izgleda bas zbog te vrednosti propalo™ je Alpha https://en.wikipedia.org/wiki/DEC_Alpha

Mislim da je RHMZ imao jednu ili dve.

 

 

Prosvetljenje dana #onokad sam pitao autora programa zasto nije predvideo da ce program da se tera u mikro-razmerama - pa nema dovoljno mesta iza decimalne tacke - kao - cujem neki se pate pa rade nesto oko 'teorije slicnosti' i taj rad... A on 'ladno - pa je l' imas ti source™ - ja - kao imam - on - ono pa sta cekash?? I tako... 

Link to comment

Pa i pod PC-jem se gurao GEM da bi se poterao Ventura Publisher tada. Šta smo imali na Amigama, samo Page Setter (prelamao maturski u njemu) i Page Stream tad.

Care. 

Moja (sadashnja) gospodja imala srece da odradi diplomski na gornjem IBMu (sa sve krshtenom latinicom) - pod mojim strucnim nadzorom - fino ispalo™ a ekipa iz Arhitektonske skole pita "je l' to letraset?"... wtf... 50-60 krshtenih strana - cenim da bi i ekipa iz Arhitektonske skole od toga odustala posle 7-8 (strana).

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Preturao sam po nekim mojim kutijama gde kao držim u rezervi ventilatore svih veličina, kabliće i sl. i onda tu našao razne stvari koje spadaju pod "During the war...":  PCI grafičku nvidia TNT sa 16MB od Creativa, PCI 100Mbit mrežnu 3Com 3C905TX, PCI Promise UltraTX2 kontroler sa jednim IDE WD-om od 80GB i još gomile sitnica. Sve sam ja to spakovao ko zna kad "za slučaj da nešto crkne", da bi sad skontao da više nemam nijedan PCI slot u kući :)

 

Još koju godinu i mogao bi da odvalim pare na eBay od kolekcionara....

Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...