Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

40+ godina kasnije, sve je isto

 

EU referendum: The night Britain stayed in

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36438017

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Moja omiljena knjiga na temu Brita i evropskih integracija je od Hugo Young, This Blessed Plot. 100 godina (minimum) to traje, nijedna vlada, nijedna stranka, nijedan politicar nisu nikad bili 100% nacisto. Antievropski (tj preciznije izolacionisticki u odnosu na kontinent) sentiment u Britaniji je jedna svojevrsna koalicija uticajnih Torijevaca (Komitet 1922), zestokih nacionalista i samog dna (gde prvi i drugi naravno preveslavaju druge). UUP je promenio stav iskljucivo iz razloga sto bi pobeda Leave znacila 99% i odlazak Skotske, a to definitivno ne zele. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Usrecice se sa proglasavanjem svako Faragevog i Trampovog glasaca rasistima.

Prilicno glupav pamflet.

 

I do jaja motivisuce: try to fix EU faults.  :lolol:

 

Realno, samo Project Fear i novcanik u motivaciji za Remain mogu da pobede da bi strpnuli nesto starijih glasaca od odluke da glasaju za Leave.

Link to comment

Moja omiljena knjiga na temu Brita i evropskih integracija je od Hugo Young, This Blessed Plot. 100 godina (minimum) to traje, nijedna vlada, nijedna stranka, nijedan politicar nisu nikad bili 100% nacisto. Antievropski (tj preciznije izolacionisticki u odnosu na kontinent) sentiment u Britaniji je jedna svojevrsna koalicija uticajnih Torijevaca (Komitet 1922), zestokih nacionalista i samog dna (gde prvi i drugi naravno preveslavaju druge). UUP je promenio stav iskljucivo iz razloga sto bi pobeda Leave znacila 99% i odlazak Skotske, a to definitivno ne zele. 

 

Ja to povezujem sa njihovom viševekovnom spoljnom politikom da se uvek bore protiv hegemona na kontinentu. E sad, oni koji žele da odu su poistovetili EU sa Napoleonom, Kajzerom Viljemom II, ili čak Hitlerom i Staljinom (EUSSR) što jeste za posmatranje i proučavanje. Svaka zemlja ima neke svoje bubice. 

Link to comment

Ladno Irci i Komonvelcani nastanjeni u UK mogu da glasaju na referendumu. Glasaju li oni i na redovnim izborima?

 

British, Irish and Commonwealth citizens over 18 who are resident in the UK can vote, as can UK nationals living abroad who have been on the UK electoral register in the last 15 years. 

Link to comment

Ladno Irci i Komonvelcani nastanjeni u UK mogu da glasaju na referendumu. Glasaju li oni i na redovnim izborima?

 

British, Irish and Commonwealth citizens over 18 who are resident in the UK can vote, as can UK nationals living abroad who have been on the UK electoral register in the last 15 years. 

mislim da rezidentsi iz ovih krajeva glasaju na lokalnim izborima (placaju porez, je li) ali ne glasaju na parlamentarnim. na tim glasaju samo uk gradjani. 

Link to comment

Bio pre neku nedelju clanak na BBC o tome

 

Komonvelcani nisu neki uniformni blok, neki su za, neki su protiv, ne verujem da ce bas oni presuditi

 

btw: Komonvelcani su i Maltezani i Kiprani, tako da bi i oni trebalo da budu prilicno sigurno za remain

Link to comment

mislim da rezidentsi iz ovih krajeva glasaju na lokalnim izborima (placaju porez, je li) ali ne glasaju na parlamentarnim. na tim glasaju samo uk gradjani. 

 

ne, pomesao si sa gradjanima drugih EU zemalja (koje nisu Irska i Komonvelt)

 

Britanski, irski, i komonvelt gradjani imaju pravo glasa na svim izborima.

 

Svi gradjani drugih zemalja EU koji zive u UK imaju pravo glasa na lokalnim izborima, a neki imaju pravo glasa i na evropskim izborima.

Link to comment

komonvelt nije bas najbolja vest. bilo je vec u medijima da dosta njih sa potkontinenta kuka kako istocni evropljani zahvaljujuci clanstvu dolaze kad i kako hoce a njihovi rodjaci i prijatljei moraju da rode mecku da bi se nasli u uk. nema toga mnogo al jebiga, svaki glas je vazan, bar sad tako izgleda. 

Link to comment

ne, pomesao si sa gradjanima drugih EU zemalja (koje nisu Irska i Komonvelt)

 

Britanski, irski, i komonvelt gradjani imaju pravo glasa na svim izborima.

 

Svi gradjani drugih zemalja EU koji zive u UK imaju pravo glasa na lokalnim izborima, a neki imaju pravo glasa i na evropskim izborima.

da, zajebao sam se. moj bed. uk irska i komonvelt sa stalnim boravkom, logicno. 

Link to comment

Ne kapiram dva razlicita pola od istog izvora i sa istim grafikom.

 

Jedino ako je 1% za Remain prosek poslednjih par istrazivanja, a 4% za Leave poslednji presek.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...