Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

sad sam malo čitao zašto je propala genijalna "pick for britain" inicijativa:

 

“...from Poskitt’s /farmer/ experience of hiring British workers in the past 10 years, they often lacked the gritty drive to meet the needs of the business.

Abysmal” and “horrendous” are words he uses to describe former British employees who, he found, were prone to disappearing, especially around evenings and weekends."

Link to comment

Aahahaa, tacno mogu da zamislim. Prijateljica radila u apoteci u letovalistu poznatom po masovnom turizmu za britance iz najnizih slojeva. Jebote, cega se nagledala tamo i kakve price je donosila, 3/4 prometa bile su kreme za opekotine, vijagre i pilule za dan posle. 

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Ovde je već počela kuknjava kako će voće propasti jer im treba radne snage, koje više biti neće. 

Zar nisu kukali da im stranci otimaju radna mesta... :fantom:

 

Uželeće se Jorkšir poljskih vodoinstalatera, ali njih više biti neće...

Link to comment

...poljskih, bugarskih i rumunskih nadljudi...

 

Quote

...for the same reason that the 30 other British workers on the farm at the beginning of lockdown dwindled to just five, for Russell /engleski berač u pokušaju/, the gruelling work was not worth the pay.
Russell and his colleagues were paid “piece rate” by the farm, meaning if they picked below Agricultural Minimum Wage, their employer must make up the rest of their earnings.

In the summer this was approximately 8.20 pounds ($10.89) an hour but, new to picking, Russell says he rarely brought in more than 6.20 pounds ($8.24)-worth of strawberries for each hour he worked.

“They’ll make a big song and dance about it and note it on your paycheque. The speed they expect you to go at is almost superhuman,” Russell says.

... /svašta nešto o lošim uslovima tipa nema sapuna/

“It was the Eastern Europeans that were treated the worst,” he says. “It was rare they’d pick below minimum wage :happy:, but if they ever did they’d get nailed to the wall. That could mean getting sent home for the day so they couldn’t earn any more money, which is quite serious if you’re sending it home. Or threats of firing them or sending them home.”

 

 

Link to comment

Meni će večno ostati u sećanju reportaža, mislim, Channel 4 newsa, gde intervjuišu nekoliko bogatih engleskih penzosa u njihovim vilama na južnoj obali Španije (inače, nekoliko delova španske obale praktično mogu da postanu brit. kolonija koliko ih je tamo pokupovalo kuće).

 

Tipa, "Svi smo mi glasali za Brexit, da", prezenter onako gleda i pita da li nisu shvatili da je i njihov status oko penzija / zdr osiguranja / dužeg ostanka u Španiji tj Evropi ugrožen, a svi odreda ladno "Pa ne, mislili smo da se ukidanje slobode kretanja odnosi samo na Evropljane, a ne i na nas"

  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment
11 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Meni će večno ostati u sećanju reportaža, mislim, Channel 4 newsa, gde intervjuišu nekoliko bogatih engleskih penzosa u njihovim vilama na južnoj obali Španije (inače, nekoliko delova španske obale praktično mogu da postanu brit. kolonija koliko ih je tamo pokupovalo kuće).

 

Tipa, "Svi smo mi glasali za Brexit, da", prezenter onako gleda i pita da li nisu shvatili da je i njihov status oko penzija / zdr osiguranja / dužeg ostanka u Španiji tj Evropi ugrožen, a svi odreda ladno "Pa ne, mislili smo da se ukidanje slobode kretanja odnosi samo na Evropljane, a ne i na nas"

 

Eto ti na Kanarskim ostrvima takvih koliko volis. Sta, ne mozemo vise da letimo po povlascenim cenama izmedju ostrva i Spanije? Neeepraaavdaaa........

Link to comment
16 hours ago, Radoye said:

Ma to je samo ono isprazno "jescemo mi i korenje" busanje u grudi. Nije to endemsko samo za Balkan.


Naravno da nije endemsko, to je svakako jos jedan tragikomicni momenat u prici, osim same sadrzine izjave...

“Picemo mi i sirce” is the new “jescemo mi i korenje”, sledece valjda ocekujmo tirade o neprocenjivim posebnostima British cuisine... :ph34r: Prvo Skotima da se objasni, a onda polako i celom svetu...

Link to comment
36 minutes ago, borris_ said:

London je drugi francuski grad po broju francuza, naravno da ce napredovati u kuhinji.


Otprilike... a i druga je prica fancy fine dining u Londonu u odnosu na ono sto jede prosecan Englez, pretpostavljam

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Napredovali su dosta i u kuhinji.

 

Edit: dobro, Škoti nisu.


Mislim da mi je onaj blood pudding nesto najgadnije sto ziv covek moze zamisliti, vec kao koncept, ne daj boze da ga ikad zapravo vidim na tanjiru :puke:

  • Haha 1
Link to comment
27 minutes ago, Leia said:

Otprilike... a i druga je prica fancy fine dining u Londonu u odnosu na ono sto jede prosecan Englez, pretpostavljam

 

Prosečan Englez najviše jede jelo koje je izglasano za tradicionalni britanski dish, tj. chicken tikka masala. Ne mogu reći da ne podržavam :sleep:

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
32 minutes ago, Leia said:


Mislim da mi je onaj blood pudding nesto najgadnije sto ziv covek moze zamisliti, vec kao koncept, ne daj boze da ga ikad zapravo vidim na tanjiru :puke:

Black pudding, u Francuskoj Boudin noir. Ja to volem 😬 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...