Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Pa to kapiram, ali razika izmedju deala i no-deala je tolika da mu ove fishing kvote dodju kao zapeta na sve ostalo. I ja bih se pridruzio novogodisnjim zeljama za no-deal kao najbolji put da u sto skorijem roku dobijemo nazad smislenu i jaku UK. Ja sam totalni anglofil - dusa me boli sto su se srozali ovako.

Link to comment

Ali koliko im je mozak ispran. Sa drugarima govorim da je ovo sada (zbog novog virus straina sve luke i transport robe i ljudi je zatvoren prema EU) samo mala lekcija šta će biti ako ne bude nekog dogovora. 
 

Odgovori: “e da. Baš će nam nedostajati brokoli”. Pitam šta će sa vinima, “imamo mi i engleska vina” (tačno, imaju, neka su i odlična, ali to je sitna produkcija). Nema dovoljno vina, šta će biti bez evropskih vina? Uzecemo iz Australije, Čilea i NZ. 
 

pa jebo te, baš će NZ da zajebe sve ostale klijente samo da bi sve slali u UK, umesto na više razlicitih tržišta, a ovi ih opet zajebu za desetak godina. A nisam se dohvatio ni auto industrije, airbusa, i ostalog :isuse:

 

Tek će dobiti lekciju iz makroekonomije.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Leia said:


Ahhhahhahahah jao hvala ti za ovo, nasmejah se glasno prvi put u poslednjih nekoliko dana :rolf:

 

nemoj tako. ima engleskih vina, nije da nema. i nije sve sirce, ima i lepih, pogotovo u poslednje vreme. pojavilo se nekih ozbiljnih proizvodjaca koji su ulozili ogromnu kintu i napravili nesto malo vrlo lepih vina al toga je toliko malo da se skoro pa ne moze naci u slobodnoj prodaji, uglavnom zavrse u nekoliko tradicionalnijih restorana. cenu bolje da pominjem. moz popiti sanduk pristojnog francuskog vina za par boca engleskog istog kvaliteta. 

 

nego te debile zabole za vino, ionako su na pajntovima.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Ali koliko im je mozak ispran. Sa drugarima govorim da je ovo sada (zbog novog virus straina sve luke i transport robe i ljudi je zatvoren prema EU) samo mala lekcija šta će biti ako ne bude nekog dogovora. 
 

Odgovori: “e da. Baš će nam nedostajati brokoli”. Pitam šta će sa vinima, “imamo mi i engleska vina” (tačno, imaju, neka su i odlična, ali to je sitna produkcija). Nema dovoljno vina, šta će biti bez evropskih vina? Uzecemo iz Australije, Čilea i NZ. 
 

pa jebo te, baš će NZ da zajebe sve ostale klijente samo da bi sve slali u UK, umesto na više razlicitih tržišta, a ovi ih opet zajebu za desetak godina. A nisam se dohvatio ni auto industrije, airbusa, i ostalog :isuse:

 

Tek će dobiti lekciju iz makroekonomije.

 

:cry: tri godine ovakvih razgovora...

 

Ali neverovatno koliko se granice pomeraju. Pri tom, obični ljudi, ne političarske žvake za naslovnice:

 

2016: Sredićemo trgovniski dil za 5 minuta, biće najlakši ikada, neće EU nama stvarati probleme, oni vole kako mi Briti poslujemo

2017: Ma Merkelova se sad malo duri, ali pritegnuće nju Audi, Mercedes i Folksvagen, oće Švabo nama da valja kola, pristaće na sve

2018: Ako neće da pristanu na sve što mi hoćemo, izlazimo bez dogovora, srezaćemo sve propise, bićemo Singapur na Temzi, valhala divljeg kapitalizma, kenjaćemo zlato

2019: Trgovački dil će biti mnogo manji nego što još Kanada ima, ali zabole nas, naša industrija džemova će pokoriti svet

2020: Boris je došo na vlast sad će svim stranjcima jebati mater

kraj 2020: ne garantujemo da neće biti nestašica hrane i ne garantujemo da ljudi neće umirati u slučaju No Deala

  • +1 2
Link to comment

E da, inače, poslednja šuškanja su da je Boris (naravno) progutao dva ogromna govna, jedno o "Level playing fieldu" gde je pristao na sve što je EU zahtevala, sad biju poslednji front, prava o ribarenju, koji je minijaturan, ali većma simbolički za Britaniju, stižu ovih dana aberi da dva pregovarača Frost i Barnije, preko dana dođu do zida jer nema dogovora, a da tokom večeri Boris nazove Von Der Lejenovu i bude "Ajde, okej".

 

Koliko god da je imbecil, on zna da je sjeban bez dila. Jedino je pitanje, jer je reč o čoveku bez ikakvih skrupula spremnom na sve, da li je zarad kurčenja pred državom spreman da bude sjeban i da sjebe državu, ili će u poslednji čas ipak pristati na sve, kako se za sada izgleda primiče.

 

Lično, očekujem dogovor do četvrtka ujutru.

Link to comment

i ja ocekujem dogovor. ustvari neki privid dogovora gde cemo izesti septicku jamu u slast a boris i ekipa ce pokusati narodu da uvale 'nevr nevr nevr shel bi slejvs' mantru. koju ce bregzitasi, bar vecina, ppusiti s ponosom. a kad posledice krenu da nas obogaljuju, naci ce se vec neki izgovor jer pokusali sve i uradili sve i nije do nas/njih.

 

meni samo nisu jasni bolidi (naizgled cak normalni) koji i danas (ne zajebavam) ponavljaju da ce eu da poklekne i da cemo dobiti dil do jaja jer, ipak, kad se sve sabere, mi njima vise trebamo nego oni nama.

 

pa, jebote - daj sve sto trosis da i meni bude lakse!

Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Ahhhahhahahah jao hvala ti za ovo, nasmejah se glasno prvi put u poslednjih nekoliko dana :rolf:


i ja isto mislio, a onda sam probao par veoma dobrih. Gusborne Chardonnay je odličan. Ima lepih Bacchus iz Kenta, i par bubbles. Ostatak je sirće.

  • +1 1
Link to comment



i ja ocekujem dogovor. ustvari neki privid dogovora gde cemo izesti septicku jamu u slast a boris i ekipa ce pokusati narodu da uvale 'nevr nevr nevr shel bi slejvs' mantru. koju ce bregzitasi, bar vecina, ppusiti s ponosom. a kad posledice krenu da nas obogaljuju, naci ce se vec neki izgovor jer pokusali sve i uradili sve i nije do nas/njih.
 
meni samo nisu jasni bolidi (naizgled cak normalni) koji i danas (ne zajebavam) ponavljaju da ce eu da poklekne i da cemo dobiti dil do jaja jer, ipak, kad se sve sabere, mi njima vise trebamo nego oni nama.
 
pa, jebote - daj sve sto trosis da i meni bude lakse!


Kod idiotskih premijera/predsednika je uvek neko drugi kriv. Mene čudi što još uvek po britanskim medijima nije krenula kampanja oko "EU je kriva što nema dogovora" "Eu postavlja nemoguće uslove" "Mi smo na sve pristali ali EU uslovljava" "Rumunija i Bugarska koče pregovore jer ćemo da proteramo njihove radnike".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:


 

 


Kod idiotskih premijera/predsednika je uvek neko drugi kriv. Mene čudi što još uvek po britanskim medijima nije krenula kampanja oko "EU je kriva što nema dogovora" "Eu postavlja nemoguće uslove" "Mi smo na sve pristali ali EU uslovljava" "Rumunija i Bugarska koče pregovore jer ćemo da proteramo njihove radnike".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

razni mediji trube bas to vec dosta dugo, ne sumnjaj. al nije bas da se prima osim kod najokorelijih bregzitasa. pa prolazi ispod radara.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...