Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Neće se to osetno smanjiti. Sve i da bude najgoreg scenarija, da se apsolutno ništa ne dogovore do kraja marta 2019, da avioni prestanu da lete, da Dover kolabira zbog kilometarskih redova kamiona, da bude nestašica u supermarketima, da bude manjak goriva i lekova, vrlo dobar deo ljudi će se samoobmanjivati da je sa njihovim izborom sve u redu, da su bili u pravu što su tako glasali nehajući za sva Project Fear upozorenja, i da je apsolutno sve loše što se desi zavera Remonera, liberalne metropolitske elite i Evropske Unije koja želi da ih kazni i baci na kolena. U najgorem slučaju, popelo bi se negde na 60%-40%, predosećam. Nakon toga, ništa. Kameron je dozvolio referendum koje je rascepilo celo stanovništvo i osakatilo javni diskurs za narednih nekoliko godina, ako ne decenija.

Link to comment

UK je jos uvek deo EU tako da vecih posledica osim ovog politickog teatra nema. To ce se promeniti sledecih godina, a nisam bas siguran da ce argument izdaja ili blame the EU da pali svaki put. Ja bih rekao da jos uvek nekih 20 posto ljudi posmatra sta ce biti, a ako bude lose - nece imati dileme. Vecina Britanaca je pragmaticna a i Daily Mail je promenio glavnog urednika. 

Link to comment

britanci oko mene su u fazonu da bi vece posledice po drustvo ostavilo ako sada ponove referendum i otkazu brexit, nego da izadju iz eu bez dogovora, pa da se prikljuce u nekoj formi za 10-15 godina.

Link to comment
11 minutes ago, braca said:

Kad bih se ja pitao, cak i da izvedu drugi referendum na kojem bi odlucili da ostanu, ja ih ne bih primio nazad.  

pravi si Francuz, nema sta :D

 

+1 narafski.

Link to comment

ja se slazem s marvinom. sta god da se desi, bice druga strana kriva. 

 

in other news - gove ne razocarava - https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-46230281 Brexit: Michael Gove 'absolutely' confident in Theresa May 

 

 

mislio sam da je u politickoj ljigavosti, odvratnosti i alavosti nemoguce dostici bracni par hamilton ali izgleda sam pojeo gove(no). ovo je ljigavost nivoa vulin a od toga dalje nema.

 

14 minutes ago, braca said:

Kad bih se ja pitao, cak i da izvedu drugi referendum na kojem bi odlucili da ostanu, ja ih ne bih primio nazad.  

eh sad, kao da bi bio prvi referendum koji glasa za eu iz dvaput. 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

ja se slazem s marvinom. sta god da se desi, bice druga strana kriva. 

 

in other news - gove ne razocarava - https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-46230281 Brexit: Michael Gove 'absolutely' confident in Theresa May 

 

 

mislio sam da je u politickoj ljigavosti, odvratnosti i alavosti nemoguce dostici bracni par hamilton ali izgleda sam pojeo gove(no). ovo je ljigavost nivoa vulin a od toga dalje nema.

 

eh sad, kao da bi bio prvi referendum koji glasa za eu iz dvaput. 

 

Koji je to bracni par Hamilton?

Link to comment

Borba za narativ u punom jeku, to jest borba da se vidi ko zasrao.

 

"Umerenjaci" idu sa ovom zvakom

 

Quote

Lord Heseltine believes Theresa May can survive and criticises the Brexiteers who were “in charge”.

He told BBC Radio 4’s World At One: “If I was Theresa May [the thing] that would make me absolutely speechless is that she put the Brexiteers – Boris, David Davis and Liam Fox – in charge for two years, they completely screwed it all up so she had to put in a civil servant to do the job.

“Now that they are on the backbenches, they are festering the discontent, which is of course a direct product of their own incompetence."

 

Problem u tom narativu je sto je malo busan, jer od Lancaster House kriterijuma, stalno su se pomerale stative a sa njima su odlazili ministri. 

I Davies i BoJo imaju argument da su oni bili za Canada-style dogovor, ali da je Chequers nesto drugo. To jest, nije da je Davies imao bas potpunu autonomiju.

 

Link to comment
52 minutes ago, Budja said:

 

Koji je to bracni par Hamilton?

 

ovi govnari. cisto zlo. tori mp, umesan u gomilu afera, par puta se izmigoljio ali je bio previse alav i potkupljiv, potrosio kredit kod ljudi pa ga pustili nizvodu. pa izgubio one cuvene izbore 97 od martina bela koji je bio nezavisni kandidat. pa kao batalio politiku pa se on i zena blamirali po nekim tv programima, pa i tu postali nezanimljivi. pa resio da se vrati u politiku, otisao u ukip pa pukao na izborimanevidjeno, dal je bio zadnji na listi, tako nesto. pa se posvadjao s farazom i otud ga oterali. inace, veliki branitelj i obozavalac rivers of blood govora i raznih evropskih neonacista. smrad neopevani. zena isto govno, samo jos antipaticnija ako je to ikako moguce. ne znam kako si ga propustio, redak ljigavac.  

 

Image result for neil hamilton

Link to comment

U međuvremenu, em dobar rezime sadašnjeg stanja, em doza realnosti za sve koji još sanjaju jednoroge:

 

 

 

 

eidt: ceo thread, dabome

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...