Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

То је и мени било чудно али сам видео да су им женска чељад нижа од наших, али женска чељад односе превагу. А и та прича о висини Црногораца је више мит, у Херцеговини су највисочи људи.

И она када спојиш, сербски народ највисочији у овом делу света и у топ 5 у читавом свијету.

http://www.ncdrisc.org/height-ranking-mean.html

 

У неким државама људи престали да расту и поред одличних услова, пример су САД. Очекујем да Азијати највише напредују у наредном периоду а морам да признам да са изненађен нискоћом Африканаца.

Edited by Korki
Link to comment

Сигурно и нажалост тешко видим да ће се то у догледној будућности поправити, за разлику од Азије. Али су САД чудне, они су пре 100 година били међу топ 5, сада су негде око 50-ог места. Тамо исхрана није проблем или јесте?

Edited by Korki
Link to comment

Сигурно и нажалост тешко видим да ће се то у догледној будућности поправити, за разлику до Азије. Али су САД чудне, они су пре 100 година били међу топ 5, сада су негд еоко 50-ог места. Тамо исхрана није проблем или јесте?

latino, azijati...

Link to comment

Doduse, i dalje mi nista nije jasno, Italijani i Francuzi visi od Britanaca...(ne za puno ali opet...)

 

U stvari, jasno mi je, kad razimislim malo

Edited by MancMellow
Link to comment

Ма не могу они да "ухвате" комплет популацију, али може да се види одређени тренд, што би се рекло. Примера ради, Холандези и овај простор важе за височије, и то се показује у гомили истраживања.

Link to comment

ma jasno je, svuda gde je doslo do "mešanja" dinaraca i...nosilaca indoevropskih jezika (dakle Balkan, Skandinavija i oni koji su negde otišli iz Skandinavije) su najviši. 

 

pardon, zapadni deo Balkana

Edited by MancMellow
Link to comment

Да, динарски масив је епицентар тог изџигљавања. У Хрватској је то вероватно најекстремније, где су северни крајеви у расту доста нижи од Далмације.

Link to comment

Ту су они. Кажем, није могуће то тачно "ухватити" на целу популацију, да га убодеш у милиметар разлике.

Edited by Korki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...