Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

   

Znate li vi štogod o toj "Geert Hofsetede's scale of individualism" pa je osporavate, ili onako usput koristite kartu da kažete reč dve o onome što vam smeta generalno  u svetu?

 

o toj skali ne znam nista, ali onako na prvu loptu mi izgleda da ako indivudualizam i moze da se meri istrazivanjima, onda i nije neki individualizam....

 

no, mozda i gresim, ali ova mapa je svakako budalastina, pa pogledaj samo italiju, kako fini pravilni gradijent ide od severa prema jugu, ili rumunija, u pravilnim intervalima opada individualnost od madjarske prema jugoistoku. mapa je verovatno radjena po nekakvim parametrima u nekoliko gradova, a onda je nekom ekstra-/inter-polacijom obojena cela evropa

Link to comment

o toj skali ne znam nista, ali onako na prvu loptu mi izgleda da ako indivudualizam i moze da se meri istrazivanjima, onda i nije neki individualizam....

 

no, mozda i gresim, ali ova mapa je svakako budalastina, pa pogledaj samo italiju, kako fini pravilni gradijent ide od severa prema jugu, ili rumunija, u pravilnim intervalima opada individualnost od madjarske prema jugoistoku. mapa je verovatno radjena po nekakvim parametrima u nekoliko gradova, a onda je nekom ekstra-/inter-polacijom obojena cela evropa

 

Laiku (meni) su neke stvari naizgled jasne, ali je moje znanje i dalje nedovoljno (tačnije: nikakvo) da bih znao da li su sabirane babe i žabe i da li karta uopšte ima smisla; da li je bilo previše interpolacije ili je gradijent realan i prati promenu nekog meni nepoznatog parametra.

 

edit: U svakom slučaju je zanimljivo, otuda i ova tema, mada ovo nije moj cup of tea (više me zanimaju istorija, migracije, jezici, etimologija, toponimi)

Edited by Frile
Link to comment

francuz ima više od nemca, kao i talijancin... kako to?

 

Ako se ne varam, u Nemackoj relativno mali procenat ljudi ima stan u vlasnistvu. Ne vidim sta bi drugo moglo da bude razlog. Generalno, mislim da posed i cene nekretnina odredjuju ovu mapu vise nego bilo sta drugo. S druge strane, privatni dug (nor kredit za stan) se verovatno ne racuna, tj ne odbija od vrednosti imovine.

Link to comment

Ako se ne varam, u Nemackoj relativno mali procenat ljudi ima stan u vlasnistvu. Ne vidim sta bi drugo moglo da bude razlog. Generalno, mislim da posed i cene nekretnina odredjuju ovu mapu vise nego bilo sta drugo. S druge strane, privatni dug (nor kredit za stan) se verovatno ne racuna, tj ne odbija od vrednosti imovine.

 

Ako staviš kredit, ispašće da je prosečan pogotovo mlađi svet po zapadu veća sirotinja od nekog Moldavca na nuli.

Link to comment

bemliga, meni kredit upravo ne asocira na sirotinju već na solventnost. inače mislim da je Kampokei u pravu.

 

zašto Nemci ne kupuju nekretnine?

Link to comment

bemliga, meni kredit upravo ne asocira na sirotinju već na solventnost. inače mislim da je Kampokei u pravu.

 

zašto Nemci ne kupuju nekretnine?

 

Nemci ne vole dug. Zaduziti se u Nemackoj, takodje, nije lako - mislim za kupovinu stana. Trazi se valjda bar 20% ucesca, a ranije je cini mi se bilo i vise (40%?). Forumasi koji zive tamo ce bolje znati. Mada ne znam da li je to kljucna razlika npr. Nem vs. Fra, Svajcarska je po mapi br. 1 po pitanju bogatstva po glavi stanovnika a opet ima veoma nizak % vlasnistva, ja mislim nizi od Nemacke.

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...