Jump to content
IGNORED

Triatlon


Djuro

Recommended Posts

Sad sam potrazio prvi djurov post na ovoj temi 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0Hjm29CmMfg1984. sam imao 15 godina i video snimak zenskog maratona na OI. Gabriele Andersen-Scheiss je u agoniji zavrsavala svoju trku. Gledajuci tada tu snagu i tu hrabrost, doneo sam odluku da cu i ja, jednom, istrcati maraton.Medjutim, to se nije desilo.Zato sto nisam imao vremena.Mrzelo me je.Bilo mi je glupo i bezveze.Nemoguce je.Imam pametnija posla.Od tada je proslo skoro 30 godina a ja, naravno, nisam potrcao. Mrzeo sam trcanje. Lakse mi je npr da sedim za racunarom, piskaram i gubim vreme.Da trazim izgovore: posao, umor, deca, problemi sa zdravljem.Izgovora milion a vremena malo.A onda sam u januaru 2012. procitao ovaj blog (http://blog.b92.net/...-i-Nove-godine/) i zapitao se sta je zapravo moj problem? Zasto ne mogu da podignem guzicu i uradim nesto sto ce me uciniti sretnim i ponosnim?I tako je sve pocelo. Kao pravi seljak navukao sam dve trenerke, stare kosarkaske patike i debelu jaknu, izasao napolje i potrcao. Obisao sam jednom oko bloka, vise hodao nego trcao i ocajnicki se borio sa disanjem. Po mojoj skromnoj racunici to je bilo negde oko 3km ali mi je google.maps otkrio bolnu istinu: 867m....Prvi polumaraton sam istrcao u septembru 2012, za 1.51.Prvi maraton cu trcati u aprilu 2013, za dve nedelje. Od nula do 42.195 za 15 meseci.Trenirajuci za maraton sam naucio:1. da losi vremenski uslovi ne postoje i da su mi vrata od stana jedini neprijatelj2. da se do velikog cilja dolazi dostizanjem malih ciljeva3. da ce bol proci4. da veliki rad donosi veliki rezultat5. da nema odustajanja6. da je sve moguce i da svako moze sve.

 

Ne znam sta pametno da kazem, jedino to da cu sad da odstampam taj i ovaj poslednji post i zalepim na zid u sobi. Ova prica je nevidjena inspiracija koja svakom moze da koristi. Svaka cast covece!

Link to comment
  • 2 weeks later...

bah, sutra novi polumaraton... al' pre toga laganih 1.9km plivanja i 90km bicikla.

pola ironmana.

ocekuje se do jaja vreme: vetrovito i kisno. znaci talasi na plivanju, patnja na bajku (vetar+1000m uspona) da bi, kao, na trcanju nesto i ucarili.

i sve to u sklopu priprema za ironman koji ce biti tacno za mesec dana (3.8km plivanja, 180km bajka, maraton).

 

dosao sam samo da vam kazem da me evo tu pljunete ako se ikada ponovo budem prijavio za neki ironman.

#jebomijapasmatersvooju

Ql tema. Interesuje me da li treba maksimalna posvecenost tom hobiju ili pripreme mogu da se odrade uz regularno radno vreme i mesto?

Link to comment

naravno da sve ide uz full time job, kako drugacije?

zato je i tesko :)

celo ovo triatlon ludilo (u svetu, ne kod nas) je svesno okrenuto ka age gouperima a ne profesionalcima. Dakle amaterima koji rade i stalno balansiraju unutar tzv bermudskog trougla: trening, porodica, posao. 

 

full posvecenost hobiju je neophodna zato sto je u ovom sportu najvaznija istrajnost.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dosao sam samo da vam kazem da me evo tu pljunete ako se ikada ponovo budem prijavio za neki ironman.

#jebomijapasmatersvooju

 

upravo sam se prijavio za sledeci, u julu 2016.

raspalite slobodno :)

Link to comment
  • 6 months later...

svaka joj cast. srecom, sa lovom nema problema pa joj je sa te strane lakse. skup je to sport.

posle smrti muza (distributer Ray Ban i drugih Luxotica brendova), vidim u filmu da je sad smandrljala Divljanovog druga-vinara Matosevica . :)

al' dobro, neka je, stvarno je u triatlonu napravila cuda.

 

mozda je matosevic smandrljo nju?!  :fantom:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Olimpijski triatlon

 

Koriste se i nazivi "international" ili "standard", a od Sidneja 2000. ga mahom zovu olimpijskim. Triatlon je tada postao olimpijski sport.

Distance su:

 

1.5km plivanje

40km bike

10km trcanje.

 

Olimpijski triatlon je popularan kod amatera zato sto je dobar uvod u svet triatlona. Nije tesko zavrsiti ga a treninzi nisu preteski. Za treninge je potrebno odvojiti 4-8 sati nedeljno.

Pre pocetka priprema i izbora odgovarajuceg trenng plana, obicno se od kandidata traze neke minimalne sposobnosti u sva tri sporta: da se (bez zaustavljanja) ume plivati 30min, ici biciklom 45/60min i trcati 30min. za plivanje je preporucljiv kraul ali nije obavezan. za bike je preporucljiv bike drumas ali nije obavezan (na trkama ima i mount i city bajkova). Pored treninga sva tri sporta, 1-2 puta nedeljno je vazno raditi "core" vezbe (20min max).

 

Kako je prvenstvo Srbije 7.avgusta (Vlasinsko jezero), jos uvek imate vremena da se za njega pripremite. :) Evo nekoliko trening planova za olimpijski triatlon:

12-week beginner training plan, 6-8hrs per week training time available

16-week beginner training plan, 4-6hrs per week training time available

your first tri in 12 weeks

Tri Training Programme 12-week Olympic Beginner

12-Week Olympic Triathlon Training Plan for Beginners

 

+za one koji zele nesto jace/vise:

Your Fastest Olympic Distance Triathlon in 12 weeks

12-week intermediate training plan, 6-8hrs per week training time available

Edited by Djuro
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...