Jump to content
IGNORED

Svet je u šoku, evo zasto su naslovi postali imbecilni


Miralem

Recommended Posts

dakle, ja vise nisam u stanju da procitam 3 naslova, a da se ne iznerviram. "svi joj zavide, pogledajte zasto", "evo kako se drka kurac", "5 razloga zbog koga on uradi nesto", "ovo niko nije ocekivao", "ceo svet bruji o tome, dogadjaj koji ce vas razneziti", i ostale varijacije koje se bukvalno guraju pod nos. postoji curiosity gap teorija, po kojoj ovakvi naslovi zaintrigiraju ljude vise od dosadasnjih (http://www.fastcodesign.com/3028193/evidence/upworthys-headlines-are-insufferable-heres-why-you-click-anyway )

licno ne verujem u tu teoriju, jerbo su svi dosadasnji naslovi pokusavali da privuku paznju i maksimalno zaintrigiraju. po meni, fora je u "demokratizaciji", ovi novi su toliko imbecilni da valjda gadjaju 60% populacije il nesto. plus umeju da koriste i ulicni jezik, cime valjda privlace dzeparose, dilere droge, jeftine kurve i trinaestogodisnjake. kako god, zelim im smrt. sta vi mislite o tome?*

 

 

*u stvari bas me briga sta mislite, ovo je hate topik tako da je tovarenje i sprdanje sa tom tendencijom najpozeljnije.

Link to comment

dakle, ja vise nisam u stanju da procitam 3 naslova, a da se ne iznerviram. "svi joj zavide, pogledajte zasto", "evo kako se drka kurac", "5 razloga zbog koga on uradi nesto", "ovo niko nije ocekivao", "ceo svet bruji o tome, dogadjaj koji ce vas razneziti", i ostale varijacije koje se bukvalno guraju pod nos. postoji curiosity gap teorija, po kojoj ovakvi naslovi zaintrigiraju ljude vise od dosadasnjih.

 

licno ne verujem u tu teoriju, jerbo su svi dosadasnji naslovi pokusavali da privuku paznju i maksimalno zaintrigiraju. po meni, fora je u "demokratizaciji", ovi novi su toliko imbecilni da valjda gadjaju 60% populacije il nesto. plus umeju da koriste i ulicni jezik, cime valjda privlace dzeparose, dilere droge, jeftine kurve i trinaestogodisnjake. kako god, zelim im smrt. sta vi mislite o tome?

 

mora da je extra filing kad ovo pročitaš intonacijom iz donjeg spota :fantom:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TI8vOLudAvk

Link to comment

dakle, ja vise nisam u stanju da procitam 3 naslova, a da se ne iznerviram.

Što ne probaš da odjebeš novine koje postavljaju takve naslove?

Link to comment

Проблем је што се ради о сајтовима који одреда преузимају бесплатан садржај, доступан свуда по нету. Пошто исте ствари нуди х сајтова код нас, онда морају да се издвоје нечим, и не остаје им пуно осим идиотског наслова. Медији функционишу по принципу ”пробе и грешке”, односно докле год се већина корисника нета (данас нажалост лепо описаних у уводном посту) прима на такве наслове, њих ће бити и све више. А кад се раја засити, смислиће неки други идиотски фазон.

Link to comment

mora da je extra filing kad ovo pročitaš intonacijom iz donjeg spota :fantom:

 

 

hihi. jel ovo iz pescanika? mora da jeste! danas svako ima za baget, ali srbi nece to, nego cevape za rucak!

 

 

Što ne probaš da odjebeš novine koje postavljaju takve naslove?

 

odjebao sam ja vec sve novine, kao i tv prethodno. govorim ovde o web portalima. moram i ja negde da se poluinformisem, uskoro cu da spadnem na ovo sranje od foruma i fejs u rijetkim trenutcima kad ga otvaram.

 

 

Проблем је што се ради о сајтовима који одреда преузимају бесплатан садржај, доступан свуда по нету. Пошто исте ствари нуди х сајтова код нас, онда морају да се издвоје нечим, и не остаје им пуно осим идиотског наслова. Медији функционишу по принципу ”пробе и грешке”, односно докле год се већина корисника нета (данас нажалост лепо описаних у уводном посту) прима на такве наслове, њих ће бити и све више. А кад се раја засити, смислиће неки други идиотски фазон.

dobro, to razumem, ali pitam se da li bas svi moraju da jure klikove. npr tv kuce, ne verujem da im reklame sa sajta donose znacajne profite.
Link to comment

prva:

 

Vučić: Srbiju da zgazite nećete, otpor prema rezoluciji politički miran

 

vuci prica ko indijanac!

Edited by Miralem
Link to comment

meni je ipak najveće otkriće na ovom topiku da ti miraleme čitaš fast company. 

 

to je medij koji se bavi dizajnom, advertajzingom, umetnošću, novim tehnologijama, popularnom psihologijom, modom, zezanjem i generalno lepim stvarima. tu i tamo se pomene i craft pivo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...