Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

25 minutes ago, Mil@n said:

 

Do tell? Detalji, konkretne opasnosti? :)

 

Mislim, šta ja rizikujem kao prodavac ako mu samo dam mail da uplati?...

 

PayPal ima kao korisničku protekciju obaveznu refundaciju u roku od 30 dana. Znači on ti prbaci pare, ti mu pošalješ predmet, on ga primi, svi zadovoljni, 28og dana on zatraži refund, kaže nisam ništa primio itd. Posle ti dokazuj Pejpelu da to nije slučaj. 

Tako da - ako šalješ obavezno nekim DHLom, sa povratnicom i da imaš izveštaj da je primljeno.

 

btw, ako si iz Srbije vidi sa svojom bankom kako ide povlačenje novca sa PayPala, čini mi se da nije tako jednostavno i da se razlikuje od banke do banke.

Link to comment

Ma oladio sam ga. Rekao sam mu da nemam pay pall i da neću da pravim. 

Imam devizni račun ali dugo na njemu nema prometa, ako legne uplata, hoće se aktivirati? Pošto mislim da posle dugo vremena kada nema prometa u eurobank računi odu u neki sleep mode tako nešto, tako mi bilo sa dinarskim.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

Ne mogu da kažem da mi nije čudno sve to...

 

Skoro sam na benchmarku čitao kako neka Portugalka hoće da kupi neku biciklu od čoveka na KP. Muljaža neka 100% i to najverovatnije lokalni prevaranti. Prvo kao paypal pa onda daj bolje bankovni račun, pa doći će kurirska služba da pokupi proizvod. :D Kako da ne...  

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Ma oladio sam ga. Rekao sam mu da nemam pay pall i da neću da pravim. 

Imam devizni račun ali dugo na njemu nema prometa, ako legne uplata, hoće se aktivirati? Pošto mislim da posle dugo vremena kada nema prometa u eurobank računi odu u neki sleep mode tako nešto, tako mi bilo sa dinarskim.

 

Ja ne bih ni to radio, morao bi da daš broj računa tako nekome. To je ko onaj fazon sa e-mailovima od nigerijakog princa. Traži Western Union transfer.

 

Mada mi cela priča jako smrdi, plus što portal kupujemprodajem ne nudi nikakvu zaštitu ni prodavaca ni kupaca. Tja, šta znam.

Link to comment

Čovek ne odustaje :D

 

Okay let me have your details below so that i can proceed with the payment from my paypal account to your bank account immediately : 

Account Name: 
Account Number:
Bank Name: 
Iban: 
Swift Code:
Merchandise Amount:
Country Telephone:
Address for pickup:
Link to comment
8 minutes ago, Mil@n said:

Čovek ne odustaje :D

 

Okay let me have your details below so that i can proceed with the payment from my paypal account to your bank account immediately : 

Account Name: 
Account Number:
Bank Name: 
Iban: 
Swift Code:
Merchandise Amount:
Country Telephone:
Address for pickup:

 

Definitivno nesto muva, posto ne vidim kako moze iz Paypal naloga da se posalje kintu na neciji bankovni racun.

Link to comment
  • 3 months later...

jel ima nekih promena za fee pri primanju para? stigla mi uplata od koje je ranije redovno odbijan neki mali procenat, sad mi stigla okrugla cifra, kao da paypal nista nije chardzovao za transfer s tudjeg na moj nalog. 

mozda ima veze sto je ranije stizalo s firminog naloga a sad sa naloga privatnog lica?

Link to comment
8 hours ago, InvisibleLight said:

jel ima nekih promena za fee pri primanju para? stigla mi uplata od koje je ranije redovno odbijan neki mali procenat, sad mi stigla okrugla cifra, kao da paypal nista nije chardzovao za transfer s tudjeg na moj nalog. 

mozda ima veze sto je ranije stizalo s firminog naloga a sad sa naloga privatnog lica?

 

Da, sa privatnog na privatni i u istoj valuti bi trebalo da je fee free.

Link to comment
21 hours ago, Weenie Pooh said:

Od kada je to besplatno? PayPal je koliko prošle nedelje skidao 2% od privatnog transfera novca.

 

Ovde zavisi i sta je 'izvor' novca pre slanja. Ako je PP balance ili bankovni racun, onda nema provizije - ako su kartice u pitanju onda skidaju nesto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...