Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

 
I ubrzano raste.
 
KOFHVK9.png
https://studylib.net/coronavirus#country-de
 
Broj umrlih u odnosu na zatvorene slučajeve je 5%.
 
Nemačka je nažalost na apsolutno istoj putanji kao Italija, kako su već zaključili ovi iz FT-a, po smrtima kasni oko 3 nedelje, jedino što daleko više testiraju pa je broj umrlih u odnosu na registrovane zaražene manji.
 
Približno 20 mrtvih:
Nemačka 19.3.
Italija 28.2.
Kašnjenje: 20 dana
 
Približno 200 mrtvih:
Nemačka 26.3.
Italija 6.3.
Kašnjenje: 20 dana
 
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Germany
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Italy
Prodjose skoro 20 dana od ovog tvog posta. Prestao da pratim situaciju ali me Mutti podseti malopre da zapratim.

Kako stojimo u odnosu na ovu racunaljku koji si postovao?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

@Zlurad

 

Dosta bolje.

 

Evo krive sedmodnevnog proseka broja umrlih, Nemačka je dosta ranije počela da ravna krivu od ostalih velikih zapadnih zemalja.

 

NXURzzH.png

 

S tim da se stopa smrtnosti među registrovanima u međuvremenu popela na 2,7%, a među zatvorenim slučajevima se vrlo malo smanjila na 4,7%.

Edited by vememah
Link to comment

Obecavajuce. Videcemo.

 

Videh i da je bas porastao broj izlecenih. U jednom trenutku je na dnevnoj bazi preskocio broj obolelih. mada ko zna koja je to racunica.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li je nekom iz Nemačke dete pošlo u školu a da je od prvog do četvrtog razreda? Ako jeste da li su deca podeljenja po grupama ili celo odeljenje ide zajedno?

Zašto pitam:

dete prvi razred, podelili joj odeljenje na dve grupe. Prva grupa samo deca Nemaca. Druga grupa sve stranci (njih 5 plus par random nemaca, ciji roditelji nisu u nekom savetu skole). "Kao" učiteljica podelila po uspehu (ajd što je bila bolesna i nije dolazila u skolu uopšte nego mi je statistički nemoguce da su bas svi stranci toliko tupavi, moje dete included)

Pa ako ima nekog sa nekim iskustvom, čisto pre nego što im pomenem 100 majki, da prostite.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Pomeni im 100 majki.

 

//Kod nas u skolu idu samo ovi pred maturu, otkud vama sad i prvi razred? Prva tri planiraju u sledecim koracima koje ce doneti 2. juna, citam sad

//Nasa vaspitacica dobila pismo od Grada u fazonu "ne znamo sta da radimo, strpite se" :laugh::isuse:

Link to comment
4 hours ago, Zlurad said:

Da li je nekom iz Nemačke dete pošlo u školu a da je od prvog do četvrtog razreda? Ako jeste da li su deca podeljenja po grupama ili celo odeljenje ide zajedno?

Zašto pitam:

dete prvi razred, podelili joj odeljenje na dve grupe. Prva grupa samo deca Nemaca. Druga grupa sve stranci (njih 5 plus par random nemaca, ciji roditelji nisu u nekom savetu skole). "Kao" učiteljica podelila po uspehu (ajd što je bila bolesna i nije dolazila u skolu uopšte nego mi je statistički nemoguce da su bas svi stranci toliko tupavi, moje dete included)

Pa ako ima nekog sa nekim iskustvom, čisto pre nego što im pomenem 100 majki, da prostite.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Odmah pominji majke, tužbe, prijave i advokate! I to odmah kod direktora!


Isto sam imao davno, kad mi je sin krenuo u prvi razred, pre 14 godina. Dve Förderungsgruppe, u jednoj nemci i dve male amerikanke, u drugoj sve turci, jedna mala iz vijetnama i moj sin. Meni je učiteljica rekla da ih je podelila "metodom slučajnog izbora". Kad joj nisam glavu otkinuo...

Link to comment
Odmah pominji majke, tužbe, prijave i advokate! I to odmah kod direktora!

Isto sam imao davno, kad mi je sin krenuo u prvi razred, pre 14 godina. Dve Förderungsgruppe, u jednoj nemci i dve male amerikanke, u drugoj sve turci, jedna mala iz vijetnama i moj sin. Meni je učiteljica rekla da ih je podelila "metodom slučajnog izbora". Kad joj nisam glavu otkinuo...
Ja to i jesam hteo, ne znam samo koji je najbolji način za to. Jebemliga, treba da bude sa njima jos barem par godina a škola je jebeno poznata po tome sto su zajebani oko davanja one potvrde da dete predje u gimnaziju jer im fale ucenici. Pa kapiram da ako im se najebem majke ima dete da ostane tu i da ponavlja razrede (jer im i to rade) a ako ne ima da popizdim sto im se nisam najebao majke.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Pomeni im 100 majki.
 
//Kod nas u skolu idu samo ovi pred maturu, otkud vama sad i prvi razred? Prva tri planiraju u sledecim koracima koje ce doneti 2. juna, citam sad
//Nasa vaspitacica dobila pismo od Grada u fazonu "ne znamo sta da radimo, strpite se" [emoji23]:isuse:
U petak krece prvi razred. Podeljeni u dve grupe po 7-8 i imaju dva sata u petak, pa jos tri casa isto toliko u naredne 4 nedelje

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, aram said:

brte, a jel to baš ono, jedina škola u gradu?
i svakako im se odmah najebi majke, tako će da te više poštuju...

 

Ma nije jedina, nego jebeni Berlin pa jos Prenzlauer berg. Dece koliko oces, skola ima al mi nit pricamo nemacki a sad u koroni jebemliga dal da je jebavam il da pustim da zavrsi pa tek onda da vidimo sta cemo.

 

Nisam pametan za najebavanje. Zena me ko ucutkuje, a ja cim sam video spisak izbilo me na cist rasizam i to jebeno otvoren. NIsam siguran sa Nemcima koliko otoren da budem, ko sto rekoh...Ima dete da sikaniraju opasno, znas kakve su slihtare i roditelji i nastavnici.

Link to comment
14 hours ago, Zlurad said:

Nisam pametan za najebavanje. Zena me ko ucutkuje, a ja cim sam video spisak izbilo me na cist rasizam i to jebeno otvoren. NIsam siguran sa Nemcima koliko otoren da budem, ko sto rekoh...Ima dete da sikaniraju opasno, znas kakve su slihtare i roditelji i nastavnici.

 

Moje vise puta potvrdjeno iskustvo: buni se, ocekuje se od tebe da se bunis.

Link to comment

Ma znam da treba da se bunim, samo moram nekako da izbalansiram da se ne slome kola na detetu. Imaju 4 časa do kraja godine, nije mi prirodno sa trpim al ću sa pokušam. Al zato sledeći roditeljski. Sinoć sam rastrubio po mreži prijatelja, da čujem iskustva u savete i generalno je da "okolina" Berlina manje više nema problema. Al zato F-hain, P-berg, Mitte, uglavnom (ne svi) dele decu na nemce i ostale. Neki imaju obrazloženje da je to zbog toga da bi se strancima posvetilo više pažnje oko jezika blabla. Lično mislim da je prilično glup izgovor. Od 9 od 10 koji su se bunili su im deca imala lošiji odnos od strane nastavnika. Svih 10 su mi rekli da zovem medije i dam anonimni tip da odu i urade intervju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...