Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 hours ago, aram said:

Malo smara taj fazon nekakve alternative™, posebno kad sam Divljan uopšte nije to bio, naprotiv.

 

+1000

 

Inače, veza sa Cukićem nije bila komšijska(Cuk je sa Zvezdare, iz Šarplaninske, kao i ceo Tilt, Bulevar, itd), već je išla preko Brančule, Cukićevog basiste koji je svirao na poslednjem albumu Idola(ako se dobro sećam, oni tad nisu nastupali uživo).

Link to comment

Dobar opis MayDay... Dodao bih da je značajnu ulogu imala i Bojana Vunturišević, pojavljivala se u nekoliko pesama u oba dela koncerta.

Na pauzi između Nevladine organizacije i LJetnog kina, emitovana je poruka Gileta iz Amerike i jedna pesma s njihovog koncerta...

 

Na kraju koncerta kada su svi pevali Odnesi me, Max je pozvao i porodicu, pa su se na bini pojavili i sinovi Vlade Divljana... Stariji baš liči na Vladu iz mlađih dana...

 

Ne znam ko je birao goste, ali svakako ne vidim vezu nekih od gostiju sa Vladom...

 

Rambo je svakako zalutao, mogao je bar da nauči par rečenica da otpeva... NIje bilo ni mesto ni prilika za njegovu zajebanciju.

 

Ja se nisam oduševio performansom Vučetića...

 

 

Link to comment

organizator koncerta je long play poznat po tome kako radi koncerte naših mejnstrim izvođača (bajaga, galija...), a tu su pare, tu je i druženje sa političarima, lokalnim kabadahijama (lik radi arsenal festival u kg. počeo dok je tamo žario i palio verko, a kad su verka makli i postavili tominog sina, nastavio i dalje) i ostalim gnomovima koji dele budžetsku kintu.

za ovu prigodu rasprodaje bola samo je od grada dobio skoro milion din, koncert je bio rasprodat, a ne sumnjam da je bilo i brdo nekih sponzora koji su se učipili. dakle, 900k dinara + nek bude da je karta bila samo 10€ x 3k - 30k€ i sa 900k dinara pomoći od države to je 37.5k€. sc zakup je 3 soma, ali moguće da su dobili za dž jer je "poseban povod", no nema veze. dakle, minimum preko 30k evra je ostalo. ovde je nejasno zašto se za koncert visoke komerc orijentacije daju pozamašne budžetske pare? firmi koja na polju zarade šije sve druge koje se bave istom delatnošću? na kraju, ko je zakačio profit?

sumnjam da je iko od muzičara uzeo neki dinar. To bi bilo dno čak i za neke tamo koji dnu pripadaju. bilo bi super da se većina tih para da vladinoj familiji ili da se uloži u nešto što će podsećati na njega. živi bili, pa videli.

http://www.seecult.org/vest/sta-beograd-podrzava-u-kulturi-u-2018

 

Koncertnoj agenciji Long play odobreno je 900.000 za “Koncert za Vladu Divljana” u Sava centru i još 350.000 za koncert grupe Galija,

 

Link to comment
9 minutes ago, bad music for bad people said:

organizator koncerta je long play poznat po tome kako radi koncerte naših mejnstrim izvođača (bajaga, galija...), a tu su pare, tu je i druženje sa političarima, lokalnim kabadahijama (lik radi arsenal festival u kg. počeo dok je tamo žario i palio verko, a kad su verka makli i postavili tominog sina, nastavio i dalje) i ostalim gnomovima koji dele budžetsku kintu.

 

za ovu prigodu rasprodaje bola samo je od grada dobio skoro milion din, koncert je bio rasprodat, a ne sumnjam da je bilo i brdo nekih sponzora koji su se učipili. dakle, 900k dinara + nek bude da je karta bila samo 10€ x 3k - 30k€ i sa 900k dinara pomoći od države to je 37.5k€. sc zakup je 3 soma, ali moguće da su dobili za dž jer je "poseban povod", no nema veze. dakle, minimum preko 30k evra je ostalo. ovde je nejasno zašto se za koncert visoke komerc orijentacije daju pozamašne budžetske pare? firmi koja na polju zarade šije sve druge koje se bave istom delatnošću? na kraju, ko je zakačio profit?

 

 

I u Kragujevcu dobijaju 15-20 miliona dinara od grada za Arsenal Fest (mozda ove godine 10-15, nisam siguran). Plus sponzori. Sa budzetom koji navodno ima arsenal fest mogao bi sasvim pristojan festival da se napravi, a evo ove godine je, sa izuzetkom killsa sto se mene tice, line up katastrofalan https://www.arsenalfest.rs/

Link to comment
1 hour ago, bad music for bad people said:

bilo bi super da se većina tih para da vladinoj familiji ili da se uloži u nešto što će podsećati na njega


pa valjda ce deo para ici za film - nebeska tema, mada na koncertu ni trejler nije pusten, sto je malo cudno s obzirom da je long play naveden kao jedan od "prijatelja" filma.
 

 

Link to comment

Čovek koji vodi Long Plej je Vule, nekad u bendu U Škripcu, autor barem 85 posto njihovih pesama. I svakako jedan od najpoštenijih ljudi u tom poslu. Zato se svi i otimaju da rade s njim. 

Drugim rečima, opet kenjate bezveze :D

Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

 

 

I u Kragujevcu dobijaju 15-20 miliona dinara od grada za Arsenal Fest (mozda ove godine 10-15, nisam siguran). Plus sponzori. Sa budzetom koji navodno ima arsenal fest mogao bi sasvim pristojan festival da se napravi, a evo ove godine je, sa izuzetkom killsa sto se mene tice, line up katastrofalan https://www.arsenalfest.rs/

 

ja apsolutno nemam pojma ko tu kome namešta sredstva iz fondova, ko se gde i koliko ugrađuje, ko je s kim blizak...

ali evo meni je lineup odličan... ono što bih ja gledao Dub Inc, Morcheeba, Texas... za trodnevni festival... u Kragujevcu... prošle godine Thievery Corporation i Dub FX... mis'im jbt, po kojim kriterijumima je to katastrofalno?

Link to comment

Kao sto rekoh "za mene". Posebno kad znam ko je sve u komsiluku bas tih dana. Siguran sam da ce biti mnogo onih koji ce biti presrecni zbog yu grupe, plavog orkestra, kolje, discipline, kbo, delarno benda, cbs, e-play itd. 

 

Nemam ja nista protiv toga u smislu tisucu cvetova™, niti imam protiv sto ce neko da bude srecan i uziva u tome, i kad kazem "katastrofalan" namerno preterujem, a tacno je i da ce tu moci da se nadje nesto sto moze da se poslusa, ali mi sad pricamo o povelikim parama i o tome kako se trose. Pritom su te pare delom (malim, ali delom) i opstinske/gradske/drzavne. 

 

Da je sve skroz privana investicija i organizacija, onda realno ne bismo imali sta da prigovorimo ozbiljno.

Link to comment

Ok, razumemo se. Ono što Arsenal dovodi ovih godina nije "katastrofa". Možda za "te" pare može bolje, stvarno taj deo ne znam. Ali nisu ispušene lule ili potpuni anonimusi. Thievery su dovedeni kao svetski najbolji lounge bend u trenutku kad su upravo izdali album. Dosta toga je do subjektivnog osećaja i preferenci. Arsenal je daleko daleko od lošeg festivala, i karte su sasvim pristupačne, ja planiram da dođem i treću godinu za redom ;)

Link to comment

Razumemo se naravno. Mozda zvucim ozlojedjenije nego sto stvarno jesam, realno me zabole. Slusacu ono sto mi se svidja ili mi je podnosljivo i to je to. Krivo mi malo bude sto znam(o svi) da moze bolje. Uz ogradu subjektivnosti i preferenci. Taj prostor arsenala je zanimljiv, relativno zgodan, u samom centru grada, ima dosta prednosti i cari. 

 

I uz sve mane, svakako da je arsenal daleko iznad neke zajecarske gitarijade recimo ili beer festa u bg (mada ima i gde se dodiruju, da tako kazem). 

 

 

Link to comment

E vako,

 

Najpre hvala Mau za sjajan post, ne bih ni ja bolje nikako, a bio sam preksinoć i kupio kartu među prvima, jer mi je bilo stalo da čujem to što se priprema. I ja sam se isto raspao kao i ona, teško je bilo suze zadržati, za sve kojima je stalo do čoveka.

 

(za postove oko finansija i donacija, shvatam da Bad Music živi od ovoga, pa mi nekako nije merodavan jer postoji neki sukob interesa u teoriji, ali mi nije bilo žao da platim koliko sam platio, i jebe mi se živo ko je od ovoga zaradio - neka mu je na čast. Znam da Zdenko Kolar nije sigurno, a voleo bih da jeste)

 

Dakle, sve vreme na ivici suza, ono je bilo nestvarno... Dva dela koncerta, kontam da su momci iz Magic Bush jako potegli (teško da je bilo prostora za ikakve probe, nego su heroji Damjan i njegov ćelavi drugar, Bunjac i Kolar plus Nafta Jr na bubnjevima rekli - mi sviramo ko na kazeti, a vi uvežbajte kako stvari idu sami od sebe), a ostali su se šlepali kako su znali i umeli. Koja bio prvi, Plastika - osrednje, ali puno energije, onda došao Marko M. za bubnjeve i Magic Bush, Cane razvalio skroz - našem drugu rođendan i to je to, prvo maglenje očiju, a posle redom, pesma za pesmom... Neki se nisu potrudili ni tekstove da nauče (Cuko, Rambo), neki potpuno otkinuli (Vaske Eva Braun velika trema, malo falša na početku a posle odlično, Vuča... reggae Vetar i zastave, ono je bilo zaista jako, jako dobro)... neki standardno dobri, neki manje, ali uvek puno poštovanja, i publika koja zna svaku liniju. Saša Lošić zanatski i rutinski "Samo me gledaj", ali zanimljivo kad znaš ko peva... Predin "Sve laži sveta", preterana pesma i konačno prava interpretacija, kakav gospodin... Žao mi je što je maestro Kovač malo zakinut za aplauz posle "Devojko mala", jer nije bio najbolje ozvučen i nije se čuo klavirski solo, a uleteo je već Rundek i pokupio sve aplauze... Neverovatno dobro odrađen prelaz između Nevladine organizacije i Ljetnog kina, videom Gileta i Magic Bush, "Ruža", sa Vlada Gile Piko Švaba, standardna pesma sa poslednje Giletove turneje sa MB... Jer, Gile je na severnoameričkoj turneji, pa nije bio preksinoć, pa su pustili video dok se Ljetno kino pripremao, i onda su LK samo nastavili - nestvarno je izgledalo, potpuno prirodno, samo je klapnulo i vožnja se nastavila.

 

E Ljetno je kino malo zaribalo na početku, jer objektivno ne sviraju više te pesme, a ne znam ni da li postoje u tom obliku, ali nevermind... Jako su se brzo sabrali. Max je oduvao zaista, a Bojana Vunturišević je otpevala najviše pesama, sve bolja od bolje interpretacije - "Nemo" sa Nevladinom, joooooooooooooj. Na kraju, posle svega, Bajaga i Rusija, pa kraj, pa bis i razlaz, ja ne znam da li je moglo bolje - vidi se da se pesme nažalost zaboravljaju, vidi se da nije lako stihove iz malog mozga izvaditi, ali se na kraju nekako svi sete i svi su srećni što neće nauditi uspomeni na jednog takvog Vladu. 

 

Falio Jahija, jebo mater.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...