Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

8 minutes ago, Frank Pembleton said:

A znaš da su S&B trebalo da završe u 4. sezoni pa ipak nagovorili Suranne na one 3 epizode da zatvore priču.

.... Shiit has hit the fan!


 

 

Da, da, gledao sam te epizode kako su izlazile. Lepo zavrsena serija. Ona je igrala i u dobroj mini seriji Unforgiven i u prilicno blesavoj komediji A Touch of cloth (poceo da gledam zbog nje, nisu te komedije my cup of tea, ali bilo prilicno gledljivo na kraju).

Link to comment
On 9.1.2021. at 0:36, chandra said:

Doctor Foster je vise drama. Suranne je odlicna i tamo. Scott and Bailey je bas dobra od pocetka do kraja. Meni posebno ona sezona gde Nicola Walker igra negativku.

O jbte Doctor Foster....

Odgledao onako smanjenom paznjom pogotovo S02.

S druge strane zena hipnotisana , najebo sam...

Link to comment

Volim engleske krimi serije, nekako mi bas leze, ta mistika, njihovi pejzazi i eksterijeri, sporo cesto, no nikako da pogledam Mladog inspektora Morsa, a cula sam da je ok. I pre par dana natelim na onom cudnom kanalu Epic drama pocetak sam od prve sezone (a po sezoni oko 5 epizoda, doduse po sat i po traju), te sam do sada odgledala prve ceriri epizode. Svidja mi se, moj fazon skroz.

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Jumanji said:

Volim engleske krimi serije, nekako mi bas leze, ta mistika, njihovi pejzazi i eksterijeri, sporo cesto, no nikako da pogledam Mladog inspektora Morsa, a cula sam da je ok. I pre par dana natelim na onom cudnom kanalu Epic drama pocetak sam od prve sezone (a po sezoni oko 5 epizoda, doduse po sat i po traju), te sam do sada odgledala prve ceriri epizode. Svidja mi se, moj fazon skroz.
 

 

Pogledaj Inspektora George Gentlyja - isti period, isti fazon, ali meni definitivno bolja serija od mladog Morsea (koji, je li, uopste nije los, ali mi je uvek isla na zivce beskrajna lakoca umiranja u Oxfordu koi po broju ubistava po glavi stanovnika visestruko sije Medellin).

  • +1 2
Link to comment
 
Pogledaj Inspektora George Gentlyja - isti period, isti fazon, ali meni definitivno bolja serija od mladog Morsea (koji, je li, uopste nije los, ali mi je uvek isla na zivce beskrajna lakoca umiranja u Oxfordu koi po broju ubistava po glavi stanovnika visestruko sije Medellin).
Jel jači od Midsomera?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Eh, nista nije jace jace od Midsomera. Ali Gently je bas lepo uradjen, sezdesete u Britaniji, smesna moda i frizure, standardno dobra produkcija, uglavnom fini zapleti, zacinjeno osobenoscu glavnog lika i bandoglavog mu pomocnika, bombonica.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jel jači od Midsomera?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Meni jeste i to mnogo. Mracniji je i tvrdji krimic. Midsomer mi vise tradicija Agate Christie - padaju mrtvi ko snoplje, ali su svi fini i pristojni i teske drustvene teme se ne doticu.

 

Gently > mladi Morse > stari Morse > Midsomer

 

Gently je najblizi Foyle's War, s tim da je Foyle nesto meksi, ali su price potpuno genijalne.

Link to comment
 
Meni jeste i to mnogo. Mracniji je i tvrdji krimic. Midsomer mi vise tradicija Agate Christie - padaju mrtvi ko snoplje, ali su svi fini i pristojni i teske drustvene teme se ne doticu.
 
Gently > mladi Morse > stari Morse > Midsomer
 
Gently je najblizi Foyle's War, s tim da je Foyle nesto meksi, ali su price potpuno genijalne.
Jači po broju mrtvih.
Oxford vs. Midsomer ( Badgers drift)

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jači po broju mrtvih.
Oxford vs. Midsomer ( Badgers drift)

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa tu su negde. :D U prvim sezonama mladog Morsea ima par prica gde ne mozes da pohvatas ko je sve mrtav koliko brzo se rokaju. Te akademske sredine su zlo i naopako, uvek sam tvrdio. I jos ako slusaju operu, ima ozbiljnog potencijala za krv do kolena.

 

 

Nego, spremio sam se da odgledam ponovo Above Suspicion ovih dana. Na prvo gledanje pre 10ak godina utisak mi je bio "malo iznad proseka", ali zavredjuje drugu sansu. Odlicni glumci. Pisala je Lydia la Plante koja je pisala i Prime Suspect.

 

https://www.imdb.com/title/tt1247637/

Link to comment

Sve sam odgledala sem mladog Morsa, i Dzentija i old Morsa i Barnabijeve (ahh izmisljeni Midosmer i ona idila) i Foila, i od Agate puno toga novo-staro (svidjaju mi se nove adaptacije), old school Frosta, a kako nisam odavno nijednu ovog tipa, bas mi mladi fino lego. Plus obozavam klasiku.

E, povremeno na hrtu uhvatim Nemi svedok, neke sam sezone pre gledala sve, iako je radnja "novijeg datuma" jaka je, surova prilicno. Ne znam sto mi je sada pala na pamet.



Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Meni jeste i to mnogo. Mracniji je i tvrdji krimic. Midsomer mi vise tradicija Agate Christie - padaju mrtvi ko snoplje, ali su svi fini i pristojni i teske drustvene teme se ne doticu.

 

Gently > mladi Morse > stari Morse > Midsomer

 

Gently je najblizi Foyle's War, s tim da je Foyle nesto meksi, ali su price potpuno genijalne.

hvala vam na saznanju o novim sezonama S&B. ovde slabo trošim EON. uglavnom za otključani HBO. 

volim engleske krimi serije. kvalitetniji je scenario, gluma, zanimljiva atmosfera.

što se zamašćenog tiče moj redosled bi bio:

broadchurch>gently=frost=S&B>mladi mors=foyle>>midsamer>stari mors

kad pomenuste nicola walker, pitam gospođu gde smo je gledali, dumamo, dumamo i tek nam kliker proradi kada je držala nož u kolima. bože, koliko ti ostrvljani imaju super glumaca/ica a da uopšte nisu superstars.

 

nedavno sam vam predložio "kardinal" (kanada) i "trackers" (južna afrika). nije valjda da niste bacili pogled.

  • +1 1
Link to comment
Just now, djordje geprat said:

hvala vam na saznanju o novim sezonama S&B. ovde slabo trošim EON. uglavnom za otključani HBO. 

volim engleske krimi serije. kvalitetniji je scenario, gluma, zanimljiva atmosfera.

što se zamašćenog tiče moj redosled bi bio:

broadchurch>gently=frost=S&B>mladi mors=foyle>>midsamer>stari mors

kad pomenuste nicola walker, pitam gospođu gde smo je gledali, dumamo, dumamo i tek nam kliker proradi kada je držala nož u kolima. bože, koliko ti ostrvljani imaju super glumaca/ica a da uopšte nisu superstars.

 

nedavno sam vam predložio "kardinal" (kanada) i "trackers" (južna afrika). nije valjda da niste bacili pogled.

 

Cardinal je uglavnom ok. (pisali smo o njemu, str. 39/40)

 

Ujeo si me za srce sa Foyleom! :D Zapleti su tamo liga za sebe, to je vise ozbiljna literatura nego krimic. 

 

Nego fali ti levi kraj nejednakosti: prime suspect > cracker >>>> happy valley = river > hinterland = wire in the blood = touch of darkness > pa sve ostalo :D

 

Ko voli mladog Morsea, Grantchester je slicna atmosfera.

 

Rebus, Messiah, Inspector Lynley Mysteries, DCI Banks i Vera su tu negde, recimo slabiji od Frosta, a mnogo bolji od Midsomera. (to me sad podsetilo da sam u nekom trenutku odgledao epizodu Inspectora Lewisa, sequel Midsomera, i da sam bio prijatno iznenadjen - mislim, daleko od toga da je genijalno, ali malo gledljivije od originala).

Link to comment

samo da dodam da me je benks strašno nervirao svojim privatnim stvarima. stalno je imao neki, mogu li reći, plačljiv izraz vezano za plavušu. koja mi je isto tako bila neprijatna. linlija sam zaboravio. davno gledano. ona njegova pomoćnica (sharon small) mi je bila baš legla kao lik.

Link to comment
20 minutes ago, djordje geprat said:

samo da dodam da me je benks strašno nervirao svojim privatnim stvarima. stalno je imao neki, mogu li reći, plačljiv izraz vezano za plavušu. koja mi je isto tako bila neprijatna. linlija sam zaboravio. davno gledano. ona njegova pomoćnica (sharon small) mi je bila baš legla kao lik.

 

Jest Banks umeo da nervira. Isto i Vera.

 

Lynley - ta price izmedju njega i sergeant Barbare Havers (i njihov "klasni" sukob) je i meni ostala u secanju. Nije bila velika serija, ali imala je neki twist i rado sam je gledao - sto kazes, pre zbog likova, nego zbog price. Sharon Small igra u tekucoj London KIlls (nijesam gledao)

https://www.imdb.com/title/tt8571906

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...