Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Skontao sam kakav je račun..ovo boldovano...ako sam dobro razumeo nije u pitanju pokušaj prevare nego je neko došao iz agencije sa hrpom naloga za svoje klijente i među njima i ova isplata, gde se odnekud našao vaš broj računa? Ako je tako lakše mi je da razumem blagajnika koji isplaćuje poznatom licu iz agencije i ne udubljuje se mnogo u pečat i potpis...realno najviše se gleda desna strana naloga i cifre a šta piše levo, nema se vremena...naravno to ne umanjuje grešku blagajnika.  

 

Link to comment
8 minutes ago, čekmeže said:

Skontao sam kakav je račun..ovo boldovano...ako sam dobro razumeo nije u pitanju pokušaj prevare nego je neko došao iz agencije sa hrpom naloga za svoje klijente i među njima i ova isplata, gde se odnekud našao vaš broj računa? Ako je tako lakše mi je da razumem blagajnika koji isplaćuje poznatom licu iz agencije i ne udubljuje se mnogo u pečat i potpis...realno najviše se gleda desna strana naloga i cifre a šta piše levo, nema se vremena...naravno to ne umanjuje grešku blagajnika.  

 

Da, i ja mislim da je to, ni ja ne verujem da je bila namera... Ostaje pitanje odakle taj račun na nalogu, ali i to se da objaniti...

 

Pokušavam ženu da ubeduim da ne diže buku, bilo bi mi žao da neko najebe zbog toga što je verovatno preopterećen, i nije proverio desnu stranu računa... Sa druge strane, čudno mi da nije izletelo neko upozorenje da se sa tog računa ne mogu dizati pare...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pokušavam ženu da ubeduim da ne diže buku, bilo bi mi žao da neko najebe zbog toga što je verovatno preopterećen, i nije proverio desnu stranu računa... Sa druge strane, čudno mi da nije izletelo neko upozorenje da se sa tog računa ne mogu dizati pare...

Treba da digne buku i da trazi da se utvrdi odgovornost radnika banke.

Pretpostavljam o kakvom se racunu radi i tu bi banka morala da bude izuzetno obazriva.

Mada vidjao sam i gore stvari, kada je banka greskom duplo proknjizila uplatu na takav namenski racun. Posto je bilo ocigledno da je uplaceno vise nego sto je trebalo, zvali ovog nazovi klijenta da dostavi racun da mu se vrate pare i pare mu isti dan bile vracene. Posle par meseci banka uvidi da su dva puta proknjizili nalog i bez ikakvog obavestenja sami povuku pare sa namenskog racuna. Bukvalno su tudje pare skinuli i ostavili namenski racun u minusu.

Link to comment

Radiša, moj prijatelj je zbog takve greške banke u manipulaciji sa računom imao ozbiljne probleme sa državnim organima.
Ni kriv ni dužan.
Ne znam koju delatnost obavlja tvoja žena, ali gledaj da se obezbedi sa nekom izjavom banke ili nečim.
Ovajmoj je naleteo na nekog cepidlaku u državnoj službi i tri četiri meseca se ganjao sa njima...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 3 months later...

Jel neko zna o prodaji CA nešto? Drugar koji tamo radi o tome priča 2-3 meseca, a ja nigde ništa nisam čuo niotkoga drugog...

 

Navodno treba da bude gotovo za mesec dana i obelodanjeno...

 

To mi baš čudno...

Link to comment

Ja znam za Sberbanku da je na prodaju sigurno, a i Direktna vrlo verovatno. Za CA nisam ništa čuo, ali me ne čudi uopšte, obzirom da je ovaj nivo operacija u Srbiji za njih trivijalan.

Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

Za CA nisam ništa čuo, ali me ne čudi uopšte, obzirom da je ovaj nivo operacija u Srbiji za njih trivijalan.

Čitao sam izveštaj sa godišnje skupštine akcionara, Srbija je spomenuta u 1 rečenici, bez cifara, fusnota. Ono što me nervira u kapitalizmu je što ako donosi neki trivijalan profit, zašto je prodaješ? 

Link to comment
10 minutes ago, čekmeže said:

Čitao sam izveštaj sa godišnje skupštine akcionara, Srbija je spomenuta u 1 rečenici, bez cifara, fusnota. Ono što me nervira u kapitalizmu je što ako donosi neki trivijalan profit, zašto je prodaješ? 

Zato što traži operativne resurse, smanjuje ukupnu efikasnost, ne donosi neku veliku dobit, a može da donese probleme (npr. da lokalna filijala bude umešana u neki skandal sa pranjem novca ili kršenjem sankcija), plus dobijeni novac možeš da plasiraš na način da ti da veći profit. Iz ovog razloga je npr. AXA pre par godina prodala svoj biznis u Srbiji, iako je globalno veća od svih austrijskih i slovenačkih osiguranja na domaćem tržištu.

Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

Zato što traži operativne resurse, smanjuje ukupnu efikasnost, ne donosi neku veliku dobit, a može da donese probleme (npr. da lokalna filijala bude umešana u neki skandal sa pranjem novca ili kršenjem sankcija), plus dobijeni novac možeš da plasiraš na način da ti da veći profit. Iz ovog razloga je npr. AXA pre par godina prodala svoj biznis u Srbiji, iako je globalno veća od svih austrijskih i slovenačkih osiguranja na domaćem tržištu.

Ti operativni resursi su uglavnom bili ljudi pred penzijom, njima je u Srbiji bio odmor. Nijedan nije ostao duže od godinu dana, nikakva dugoročna strategija.

Za skandale ne verujem, compliance je jak, odgovaraju direktno Parizu. Sankcionišemo Ruse najjače u Srbiji garantovano. Ne vidim gde bi ostvarili veći profit. Oni su ovde vrlo dobro zarađivali od same banke, zato su i iskazivali manji profit u Srbiji.

Al dobro, jasno mi je da nekom milijarderu pada profit za jotu pa se čovek potresao i doneo odluku.

AXA je između ostalog prodala svoj biznis jer je kupila CA Life koji je pokrenut u banci koja drži par procenata tržišta. Zašto nisu samostalno nastupili?

14 minutes ago, Ayatollah said:

https://www.sberbank.cz/cs-cz/ 

 

Ima i u Mađarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj... 

Pobrkao sam sa CA, izvini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...