Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

  • 1 month later...

Čuo sam negde da se opet pominje moratorijum na otplatu kreditea u trajanju od 2 meseca.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Čuo sam negde da se opet pominje moratorijum na otplatu kreditea u trajanju od 2 meseca.

 

Koji je primjenjen bez obavještenja, u mom slučaju. U martu sam rekao da neću moratorijum a sad me nisu ni pitali, zato pitam da vidim koje su mi sad opcije.

Link to comment
  • 3 months later...

Žena jutros na izvodu vidi da kao da je neko isplatio platu sa namenskog računa njene firme, koji ne bi smeo da se koristi nizašta, jer je to prelazni račun... Samo moja žene ima pravo plaćanja sa svih računa svoje firme... Na izvodu se vidi da je keš isplata...

 

Ode u banku, u banci proevre nalog za isplatu (ja fasciniran, imaju sve skenirano, našli su 20 sekundi :hail:) i ladno se vidi da je potpisana neka deseta osoba i lupljen pečat neke druge firme...

 

Pare vrate u roku od odmah, samo da se ne diže buka... No, ima drugih problema, jer je isplata plate, sad će biti preganjanja sa poreskom i sličnih gluposti... Na starnu što se ovaj račun dostavlja na kontrolu i još jednom ministarstvu i poprilično je sranje...

 

E sad, ono što mi je interesantno, ovo je suštinski krivično delo službenika i ovo je veeeliko sranje... Ženu su uputili da zove neku računovodstvenu agencuju, koja zastupa tog klijenta i da vidi sa njima zašto je došlo do greške... WTF! Kakve veze ima bilokakva agencija sa tim što su oni pogrešili i isplatili pare sa računa bez validnog potpisa i pečata? Da li je moguće da oni dobiju od neke agencije popunjene naloge, i uopšte ne gledaju šta rade? Samo piče brojeve i isplate pare i veruju da je sve ok? Mogao je neko podići i više od 120K dinara, mogao je podićei sa pravog računa gde stoje mnogo veće sume, pa bi moglo proći i neopaženo...

 

Žena se sad smirila, ali je poprilični popizd, generalno... Banka pokušava da pređe preko ovoga bez halabuke ali je greška ogromna....

Link to comment
4 minutes ago, čekmeže said:

Covid račun ili za bolovanje?

Nijedno...

 

Račun bi trebao da je faktički nedostupan za isplatu na šalteru, je služi kao prelazni račun, gde neko (nazovimo ih klijenti :D ) uplaćuje pare, a onda se to rasknjižava na druge račune... Firma moje žene je malo™ specifična...

 

 

1 minute ago, goofs said:

Koja banka je u pitanju? 

 


Ne bih da kažem, za sad... Samo me zanima ovo, boldovano iz prog posta, mislio sam da će baš Čekmeže da se javi, pošto je u šaltersko posloanje upućen, generalno...Nije njegova banka, samo da kažem... :)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...