Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

apropo preletačevića i ove fertutne sa listama, zar notari nisu ti koji su nadležni da sve bude po zakonu?

šta su oni ovde konkretno zajebali? da li će i kako odgovarati

Link to comment

apropo preletačevića i ove fertutne sa listama, zar notari nisu ti koji su nadležni da sve bude po zakonu?

šta su oni ovde konkretno zajebali? da li će i kako odgovarati

Nisu, onda bi morali da znaju sve pravilnike za sve živo, od prenosa nekretnina do osnivanja zemljoradničke zadruge (a i oni se stalno menjaju). Oni overavaju da si to stvarno ti što si nešto izjavio na tom papiru.
Link to comment

zar ne garantuju validnost overe, prepisa i generalno svih papira na koji stave pečat

Kod ugovora bi trebalo da garantuju sve što piše u ugovoru...

 

Kod overe potpisa je ovako kako Tihajeza kaže... Ako se dobro sećam...

Link to comment

Ako je tako onda treba da ih ukinu. Svaki salterski radnik koji mi gleda licnu kartu utvrdjuje da sam to stvarno ja. Ovi ljudi su zavrsili pravni fakultet i treba da umeju da pronadju trenutno vazeci propis i da vide da li je ono sto overavaju u skladu sa propisima i da odbiju da overe ono sto nije. Ako samo lupaju pecate onda im ne treba pravni fakultet i to moze da radi svako ko je zavrsio osnovnu skolu.

Link to comment

Ako je tako onda treba da ih ukinu. Svaki salterski radnik koji mi gleda licnu kartu utvrdjuje da sam to stvarno ja. Ovi ljudi su zavrsili pravni fakultet i treba da umeju da pronadju trenutno vazeci propis i da vide da li je ono sto overavaju u skladu sa propisima i da odbiju da overe ono sto nije. Ako samo lupaju pecate onda im ne treba pravni fakultet i to moze da radi svako ko je zavrsio osnovnu skolu.

 

Nije im to posao kad je overa potpisa u pitanju. Ako je propisana forma overenog potpisa na ispravi, overava se samo identitet onog koji potpisuje. Ako je propisana forma potvrđene isprave, onda notar proverava i sadržinu same isprave tj. i formalnu urednost i materijalno-pravnu ispravnost.

 

Koja će od tih dveju formi biti potrebna određuje zakon, a ne notar.

Link to comment
  • 2 months later...

Sa sajta javnobeležničke komore:

 

 

 

Javni beležnik može građanima da pruža usluge samo dok traje radno vreme. Aktom ministra pravde je propisano da notari rade od 09.00 do 17.00 časova. Subotom i nedeljom javnobeležničke kancelarije ne rade.

 

Sudovi su radili overe do 19-20 h, više se ne sećam. Notari primaju dokumenta samo do 16:30, da bi do 17:00 stigli da overe (sad sam zvao telefonom da proverim).

Izuzetno racionalno i pre svega u korist građana koji treba nešto da overe, a recimo rade od 9:00 do 17:00.

Rešenje je da građanin pokorni nađe advokata koga će ovlastiti da može u njegovo ime da overi npr. fotokopiju diplome?

Link to comment

Па не мора адвоката (али може за ситну цркавицу ;) ), било ко може да овери било који документ. 

Link to comment

Nisam se izjašnjavao o overi potpisa nego o fotokopiji diplome

 

Sa sajta javnobeležničke komore:

 

 

 

 

Sudovi su radili overe do 19-20 h, više se ne sećam. Notari primaju dokumenta samo do 16:30, da bi do 17:00 stigli da overe (sad sam zvao telefonom da proverim).

Izuzetno racionalno i pre svega u korist građana koji treba nešto da overe, a recimo rade od 9:00 do 17:00.

Rešenje je da građanin pokorni nađe advokata koga će ovlastiti da može u njegovo ime da overi npr. fotokopiju diplome?

Link to comment

Па не мора адвоката (али може за ситну цркавицу ;) ), било ко може да овери било који документ. 

 

 

Ok. Kako može da se uradi overa potpisa posle 17:00?

 

 

Nisam se izjašnjavao o overi potpisa nego o fotokopiji diplome

 

I ja sam rekao OK za overu diplome i postavio novo pitanje, ako ćemo tako da komuniciramo.

 

Ti si pravnik, ja sam inženjer, možemo da se podjebavamo logičkim i formalno-pravnim doskočicama do sudnjeg dana, nije problem...

Link to comment

Ok. Kako može da se uradi overa potpisa posle 17:00?

 

Sve može za pare, dakle rezervišeš ekstra termin da ti dođe notar posle pet i eto.

Na žalost, ekstra se i plaća.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

I ja sam rekao OK za overu diplome i postavio novo pitanje, ako ćemo tako da komuniciramo.

 

 

Napisao sam odgovor pre nego što si sam video da si posatavo novo pitanje, tek sada sam video

Link to comment

A suvislo obrazloženje ovoga je...

Edit: Ovoga da rade do 17 h

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...