Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Ajd' u 4 hiljade evra da nisi u pravu :fantom:

:D

 

To što ministarstvo ne radi svoj posao pa ne nadzire vršenje javnih ovlašćenja komore, to je druga stvar.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment
  • 3 weeks later...

Након подношења захтева за укњижбу стана из катастра је стигло писмо у коме се налази решење којим се дозвољава упис непокретности. Јел то крај процедуре за укњижбу? Јел треба то решење прошетати до још неке иснституције, пореског органа?

 

едит: у ком тренутку се укњижени стан појави на сајту катастра? Након што истекне законски рок за жалбу или има нека динамика ажурирања података?

Edited by dekki
Link to comment

jeste. trebalo bi da je stan upisan u katastru i da se moye videti na internetu. isto tako bi trebalo da stoji zabelezba da resenje nije konacno. za zabelezba se brise nakon sto protekne rok za zalbu.

Link to comment

kad smo vec kod toga - ne znam da li je ovo prava tema - trebalo bi da podnesem zahtev za uknjizbu stana, jel' moze pomoc oko toga sta mi je potrebno - formulari, dokumenta, pare i slicno?

(imam KP ugovor, potvrdu da je stan isplacen u celosti, jel mi treba jos nesto?)

Link to comment

Да се надовежем на ово што је већ речено. Документа морају бити оригинал или оверене копије. Сваки купопродајни уговор мора пратити и доказ да је новац исплаћен. Није довољан само уговор. Треба и уверење о структури стана. То се вади у општини. И класика - копија личне карте тј. очитана лична карта.

Edited by dekki
Link to comment

Да се надовежем на ово што је већ речено. Документа морају бити оригинал или оверене копије. Сваки купопродајни уговор мора пратити и доказ да је новац исплаћен. Није довољан само уговор. Треба и уверење о структури стана. То се вади у општини. И класика - копија личне карте тј. очитана лична карта.

 

To se katastra ne tiče, i mislim da je red da im zbog ovoga neko ispravi rogove.

Link to comment

Мене су вратили из катастра јер нисам имао то уверење о стану или како Хамлет каже о физичким деловима зграде. Сад већ нисам сигуран како му иде пун назив. Ал знају то општинари, без бриге, имају спремне таксе за то. Једну плаћаш кад подносиш захтев за то уверење, а другу кад подижеш  уверење. Уз захтев у општини тражили и обичну неоверену копију уговора о купопродаји стана. Та игранка у општини траје 7-10 дана.

Link to comment

Ако је за утеху, није било гужве ни у катастру ни у општини. Једино што мораш отићи 2 пута до општине и у идеалном случају само једном до катастра (под условом да те не врате због неког папира) плус има и овера копија. За оверу ме из катастра упутили на суд  (мислим да ће они то радити до 1. марта). На суду није било могуће оверити све копије. Имају они неки правилник које копије могу оверити а које не. Тако да сам преостале копије оверио у општини по систему - дај било какав печат. Е сад дал тај општински печат има исту тежину као судски у катастру, то не знам. Што се доказа о исплати тиче, приложио сам налог за исплату из банке. Мада је мало фалило да ме врате у банку како би ми издали неку потврду да је новац исплаћен. Претходни власник је имао потврду од пре 30 година коју му је издала грађевинска фирма да им је у потпуности исплатио новац. У суштини 2 реда написана на А4 папиру и ударен неки замрљан печат. Тај папир није могао да се овери на суду, већ у општини.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...