Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

od maja ili juna, tako nesto

 

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac, sto je, po meni, logicnije. po novom troskove advokata, overe i poreza snosi kupac ali se agencijska provizija deli pa svaka strana placa po 2%. do sada je provizija bila 3% a snosio ju je kupac. ovako je agencijama opet dobro.

 

Meni malo smesna ta diskusija oko toga ko placa...pa sve placa kupac, uvek. Mislim, kada prodavac "placa" troskove, od cega ih placa? Pa od para koje je upravo dobio od kupca za nekretninu. Dakle ako kao prodavac znas da ces imati troskove, lupam, 2000 evra, a hoces za stan da uzmes 35000 evra, stavices pocetnu cenu 37000 evra. Okreni-obrni sve ide iz kupcevog dzepa na kraju.

Link to comment

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac

 

Paaa... nije. Isto je i van Beograda, bar to koliko ja znam.

 

Država porezom uvek duži prodavca, na njegovo ime ide poreska prijava za porez na prenos apsolutnih prava, a kupac je solidarni jemac za poreske obaveze. S tim da se u praksi svi troškovi (overa ugovora, porez) ugovorom obično prevaljuju na kupca.

 

P.S. To o čemu su poslanici danas raspravljali tiče se samo overe potpisa, rukopisa i prepisa (fotokopija), ne potvrđivanja ugovora. To će po predlogu i dalje moći da rade sudovi (do 01.01.2017.), pošto su i taj posao od opština i sudova trebali da preuzmu notari sad od 01.03; a nedovoljno ih je.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment
  • 4 weeks later...

Sklonio sam čitulju, ko je video, video... Mislim da joj nije mesto ovde... Iako ima jedna užasno tačna stvar u njoj... I to znam iz prve ruke, da ne može biti prvija...

Link to comment

Ukucaj u tviter search "citulja" i dobices sliku u rezultatima, znaces koja je  cim je vidis.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A brate... Onomad (septembra) su to samo bile glasine, al' kad su do mene, što sam na repu ove zemlje, doprle i ispostavile se tačnim... Što je mnogo, mnogo je.

Dokaz više da nikakvo imenovanje na bilo kakvu funkciju u pravosudnom sistemu ne treba da obavlja ministarstvo pravde.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...