Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
5 hours ago, ZeeGerman said:

Mozda je i bilo al je hrana u drugom planu...

 

 

 

 

Dobra je Katy...

 

 

 

'Ajde sad kad sam već na temi da postavim nešto što mi je Youtube juče preporučio:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

U Stambolu je gostovala Sara La Fonten. Sa svedenom šminkom u pastelnim tonovima, bez jarkih boja izgledala mi je zrelije, povremeno i privlačno. Sinoć sam pogledao deo emisije.

Na Bosforu, na jahti ispod mosta dočekao je Gabrijel Sponca, turski kuvar talijanskog porekla (moš' misliti!), koji je Sari uz meso poslužio prilog od pečenog patlidžana, jednostavno začinjenog, u koji je umešan beli sir i pavlaka (? - po prevodiocu).

 

Ispekao sam ceo patlidžan, oljuštio ga i grubo naseckao nožem. Začinio sa malo soli, bibera, maslinovog ulja, sitno seckanim belim lukom i bosiljkom. U masu sam dodao prstima grubo usitnjeni beli sir (zreo, punog ukusa) i umešao grčki jogurt.

Poslužio uz paradajz i prepečeni hleb.

Za malo truda nagrađen vrlo ukusnim obrokom.

Edited by Ras
Link to comment
On 24.5.2018. at 20:44, Ras said:

ma nema greške sa patlidžanom

 

ima - gratinirani patlidžan u little bay-u

 

odmrznut pa nedopečen (prošli vikend)

 

Link to comment
On 24.5.2018. at 18:03, Ras said:

U Stambolu je gostovala Sara La Fonten. Sa svedenom šminkom u pastelnim tonovima, bez jarkih boja izgledala mi je zrelije, povremeno i privlačno.

 

ta riba veze s kuvanjem nema, mislim dobra je da kuva po kuci. kad bi se u kuci kuvalo sa sesirom na glavi :D i taj sponza je njen nivo, i primoz dolnicar, i ostale gluposti na 24 kicen. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...