Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Kupio i ja, ono što fotografije ne  mogu da dočaraju je da su izuzetno male, možda centimetar, dva u prečniku. Jalopeno piše na računu, inače. 

Edited by Jeremija
Link to comment

Ne prazne zalihe :) Meni je samo neozbiljno sto ih prodaju bez upozorenja o cemu se radi

 

btw ove tvoje crvene imaju oblik habanera al definitivno mislim da je skorpija ili karolina.

Ja sam bas morao da kopam da nadjem pravilniju kad sam uzimao skorpiju za seme.

 

edit: obavezno prijavi kakav je bio pasulj i kolko si stavio

Stavio recimo cetvrtinu bez semenki i osetilo se lepo przilo.Ja inace prozdirem suljpa, ali ovde sem imao onaj poriv da jedem jos i jos i hukcem,

to se meni desava i kod ljutih kineza sto vise jedem vise mi se jede pa posle kuku.

E da napomenem da sam dodao pred kraj kuvanja...

Link to comment

katamaran ima bolje oko: ipak su otrovnice!

 

zalac ne gresi

:cool:

 

Reko ja za zaoku :) Samo sto sad na osnovu slika i onoga sto smo citali o ponudi (Rene) mislim da je ipak karolina

https://en.wikipedia.org/wiki/Carolina_Reaper#/media/File:Carolina_Reaper_pepper_pods.jpg

 

vizuelno vise vuce na skorpiju al mahom nisu nekog perfektnog oblika u Maksiju

Ali po mom laickom utisku jesu u losem stanju nekako su mekane, sto rece neko svele....

 

Kad sam kupovao u Tempu jalapenosi su bili takvi a ostale nisu. Posle u novom Maksiju kod mene ( :wub: ) vidim odlican jalapeno. Pretpostavljam da se ne kupuju previse pa u radnji izgube na svezini.

Kupio i ja, ono što fotografije ne  mogu da dočaraju je da su izuzetno male, možda centimetar, dva u prečniku. Jalopeno piše na računu, inače. 

Da ti nisi kupio bas jalapeno red? :) Bas pomenu Rene pre par dana da su se pojavile

810.png

 

one ti nisu otrovnice (superhot)

 

Stavio recimo cetvrtinu bez semenki i osetilo se lepo przilo.Ja inace prozdirem suljpa, ali ovde sem imao onaj poriv da jedem jos i jos i hukcem,

to se meni desava i kod ljutih kineza sto vise jedem vise mi se jede pa posle kuku.

E da napomenem da sam dodao pred kraj kuvanja...

Hvala. Bas mi trebaju ovakva iskustva jer pojma nemam kako kuvati sa superhots.

 

Habanero i nekako al ove super super hots samo u sos za sada

Edited by katamaran
Link to comment

Mislim da nije, evo sad sam uslikao dok sam pravio palačinke. Inače, da bi se stekao utisak veličine, ono na čemu stoji uopšte nije neki mali tanjir, već bukvalno mali podmetač za šolju.

 

 

 

 

16244090_102118500445lijw8.jpg

Link to comment

Nije ovo jalapeno. Nisam obracao paznju na racune al mozda su im sve na istoj sifri mada me cudi jer su razlicite cene.

 

U svakom slucaju ne potcenjuj ovo zbog velicine :)

 

Ako se do sad nisi susretao sa super ljutim papricicama sledi ti zanimljivo iskustvo.

Link to comment

Ja uglavnom samo ljuto (i slano) i jedem, ali ne mogu reći da sam se sa ovim susretao.

 

 

 

Razmišljao sam, pošto sam nakupovao slaninice i rebarca, da napravim pasulj sa njom, ali se plašim da mi ne naidju roditelji u posetu, i potruju sa ovim.  :lolol:

Link to comment

Superhots su skroz novi nivo ljutog :)

 

Probaj onako ko Frank. Ne vise od cetvrtine i obavezno bez semenki i membrana.

 

 

Ima negde video onog Zike sto uzimam paprike od njega. Sad cu da vidim da iskopam...

Edited by katamaran
Link to comment

Mislim da je ova moja ili ta ili neka verzija habanerosa. U svakom slučaju, vrlo sam oprezna osoba, tako da ću samo komadić da stavim u šerpu. :)

 

 

Ali, čudi me da Maxi to prodaje bez ikakvog upozorenja, k'o da su feferone...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...