Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

na vracaru to funkcionise besprekorno. zapravo, ti sad izmisljas da ljudi svugde razbacuju smece i valjaju se po njemu samo da bi dokazao kako su svi ljudi i svugde u dlaku isti.

 

Ovo je na Savskom Vencu, ugao Nemanjine i Kralja Milutina, gde ugledni advokati i ostala stoka prave neverovatan svinjac oko kontejnera.

 

kod tebe na Vracaru je druga prica, vi ste nekakvi vilovnjaci, a ne ljudi, tamo nikad ni pikavac na ulici nisam video!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

Hajde, daj neki argument protiv toga sto "sekundarci" setaju gradom...

 

argumenti, pored onoga da smeta OCD oku, moze da bude realna opasnost od zaraze.

 

sakupljanje ss je rizicno po zdravlje, kao na primer, rad u gradskoj cistoci ili lekarski posao.

 

sto nas dovodi do drugog problema, radnici koji sakupljaju sekundarne sirovine nisu prijavljeni i ne ide im radni staz i nemaju zdravstveno osiguranje (sto je kod nas endemska bolest u svim nivoima privrede i drustva) a ni pravnu zastitu od mogucih prevara, zakidanja kod naplate i sta ga znam (sto je opet, kod nas endemska bolest u svim nivoima privrede i drustva)

 

i to je upravo problem koji treba resavati, po nekima amputacijom, po drugima hvatanjem u kostac sa problemom, i na kraju po onima kojima je to posao, okretanjem glave na drugu stranu.

Link to comment

sto nas dovodi do drugog problema, radnici koji sakupljaju sekundarne sirovine nisu prijavljeni i ne ide im radni staz i nemaju zdravstveno osiguranje (sto je kod nas endemska bolest u svim nivoima privrede i drustva) a ni pravnu zastitu od mogucih prevara, zakidanja kod naplate i sta ga znam (sto je opet, kod nas endemska bolest u svim nivoima privrede i drustva)

 

i to je upravo problem koji treba resavati, po nekima amputacijom, po drugima hvatanjem u kostac sa problemom, i na kraju po onima kojima je to posao, okretanjem glave na drugu stranu.

 

e tako.

Link to comment

imaju i reone. ne može baš svako da vršlja gde poželi.

Itekako. 

U Sarajavskoj, pre neku godinu, naletim pored kontejnera na slozenu gomilu starih knjiga, kao svaki pravi kontejnerdzija sednem da pregledam, odvojim nekoliko komada, kad me zaskocise dvojica vicuci na mene da to ne moze tako, da je to njihovo, bezecovano.

OK, kazem, koliko, nadjemo se na 200, ja imam 500, sta cemo sad, dam im novcanicu da odu do obliznjeg kioska da razmene.

Odu i zamaknu za kiosk kao da ih nikad nije ni bilo. 

Sve im je oprosteno kad sam video da se zamicuci upisavaju od smeha.  :0.6:

Link to comment

 

 

 

jedan od izvesnih problema kod "sekundaraca" je to što im malo-malo pa zapadne neki "slučajno bačeni" poklopac šahta, slivnička rešetka, saobraćajni znak, tel. bakarni kabl...itd

           

rispekt na sposobnosti da se uoci praaaavi problem.

 

kako sad da ti najpazljivije odgovorim, bez opasnosti da te nehotice uvredim...hm, kradu i belci, nisi to znao?

Link to comment

ovdena gde zalazim poslovno imamo i stare nadzemne, kao i nove podzemne kontejnere (nbg, kod arhiva)

 

podzemni su instalirani navrat nanos, kada je vlast počela da se ljulja

 

i što se tiče mene to dovoljno demaskira primarne razloge za ugradnju pomenutih

 

sitan ćar

 

sekundarni su proterivanje neregistrovanih vozila za sakupljanje smeća i ljudi koji smetaju, nije to željeno lice beograda

 

e sad, broj onih koji preturaju po kontejnerima je u porastu, a to ne verujem da je ostvarenje bilo čijeg životnog sna, nemaština je dobrano udarila

Link to comment

rispekt na sposobnosti da se uoci praaaavi problem.

 

kako sad da ti najpazljivije odgovorim, bez opasnosti da te nehotice uvredim...hm, kradu i belci, nisi to znao?

 

 

Ne samo znao, nego video svojim očima bleđe iznijansiranog od sebe kako tovari saobraćajni znak sa sve stubom.

 

Na neke druge, meni ostadoše nepoznati, sam bacio iskrene kletve kad sam se jedva zadržao na rubu otvora u šahtu kojem je nedostao poklopac i to u kraju gde živim, a za koji sam verovao da svaki kvadrat dobro poznajem po kome se peške krećem.

Link to comment

Ne samo znao, nego video svojim očima bleđe iznijansiranog od sebe kako tovari saobraćajni znak sa sve stubom.

 

Na neke druge, meni ostadoše nepoznati, sam bacio iskrene kletve kad sam se jedva zadržao na rubu otvora u šahtu kojem je nedostao poklopac i to u kraju gde živim, a za koji sam verovao da svaki kvadrat dobro poznajem po kome se peške krećem.

vidider, slazemo se da svako ko ukrade znak ili skine poklopac sa sahta treba debelo da odgovara, bio on profesionalni sakupljac sekundarnih sirovina, profesionalni fudbaler ili kontrolor leta.

ali reci za jednu grupaciju da je problematicna posto ume da ukrade poklopac od sahta je blago receno neprecizno i diskriminisuce.

Link to comment

Ej, ljudi, ako pročitate pažljivo naslov, videćete da su tema ovog topika oni koji prevrću kontejnere - naopačke, postrance itd. Ja sam videla samo mlade huligane da to rade. Al verujem da ima i drugih bića koja prevrću kontejnere, pogotovo u svetu. Na pamet mi padaju slonovi. Treba o njima da pričamo, zeznuli ste se.

Link to comment

Bila hrana razlog prevrtanja kontejnera do pre ~12 godina, kod nekih original siromaha je i sada.

Onda se pojaviše (dijana romobili) kolekcionari sekundarnog koji izvisili za deponiju u Vinči, pa nađoše zgodan način da iz kontejnera izvuku baš ono što im kolege prebiru u Vinči. Pre ~5 godina pojaviše se profesionalni kantoprevrtači koji iz kontejnera vade sve što misle da mogu prodati po trotoarima u okolini zemunskog i nbg buvljaka. Toliko ih ima da u zadnjih par godina se ne sećam kad sam bacao đubre, a da ih nisam sreo. Uglavnom obilaze peške, neki mlađi na biciklu sa korpicom, a vidoh i dvoje motorizovanih - opel kadet i stara lada.

Ne samo da si ih proglasio prostacima, primitivcima, lopovima i vandalima, već dovodiš u pitanje i njihovo siromaštvo. Rade to zato što je odlična lova, zdrav život? Grade kuće od toga? Mogu da nađu posao ali im je ovo gotivnije?

 

Ne samo da ne shvatam malograđanske porive zbog kojih ti smetaju već mi nije jasno kako bi ti to rešio. Ok, oni ne treba ni da postoje, nek idu na deponiju u Vinču, i kada Građani (što je pojam koji njih ne obuhvata pretpostavljam) nešto bace van kante, oni ne bi smeli to da pokupe. Ali ko ih tera i ganja i kako? Policija i komunalci?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...