Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

  • 1 month later...

Imam 20 sati da odlučim da li ću kupiti Samsung 40A450. Poslednji neraspakovani primerak, desetak hiljada jeftiniji nego kod konkurencije.Ako neko ima iskustva ili se razume u tehničke karakteristike molio bi da prokomentariše.Karakteristike su:40" LCD (102CM)РЕЗОЛУЦИЈА 1366X768КОНТРАСТ 10000:1ВРЕМЕ ОДЗИВА 8MSDNLE + ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПОБОЉШАЊЕ СЛИКЕMOVIE PLUSWIDE COLOR ENHANCER 23XHDMIENTERTAIMENT MODESRS TRUSURROUNDNaravno, ako imate neke bolje predloge za iste pare dobro su došli.

Link to comment

To za odziv mi nije baš najjasnije. Samo na Tehnomarketovom sajtu piše da je 8ms, na svim ostalim se navodi 6ms za ovaj model. Mora da je nešto "za srpsko tržište", al kao što reče, neće to mnogo da mi smeta. Inače, čitajući ovaj i druge related topice sam shvatio da su LCD bolji od plazmi, a takođe i da su plazme bolje od LCD-a. FullHD je apsolutno nepotreban u Srbiji u dogledno vreme, ali je bolje kupiti FullHD nego HDready.Samsung rula po pitanju samih panela, ali su Panasonic i Toshiba paneli bolji.LG je klasa ispod, ali su najbolji..... :lol: Za potpunu konfuziju je bilo potrebno samo prošetati po radnjam i konsultovati se sa "stručnim" prodavcima.Tako sluđeni odlučili smo (moja bogatija polovina i ja) prvo da eliminišemo plazmu. Jesu boje na domaćim kanalima "mirnije" nego na LCDu, ali nam se ne sviđa reflektujući ekran na kome u svakom trenutku vidiš sopstveni odraz ili ambijentalnu svetlost. A i na LCDu je slika nekako jasnija.Onda smo odabrali kvantitet na uštrb kvaliteta. Bolje 40" HDraedy nego 32" FullHD, posebno što nismo u fazonu igračkih konzola, Blue Ray diskova i tako tih endemičnih pojava kod kojih FullHD ima smisla. E onda su od kriterijuma ostali cena, dizajn, kvalitet slike i da li primaju American Express. :lol: Tako dođosmo do ovog modela i sva je prilika da ga kupujemo.Jeeee!!!

Link to comment
nadam se samo da nije mala dijagonala za toliku sobu (4 m razdaljine od kauča)? 32 inča (kada se krajca slika sa strane na 4:3 daje prilično malecku sliku ako se gleda iz daljine.
32 incha, to je 80+ cm? kako to moze da bude malo? planiram da kupim plazma ili lcd televizor do 55.000 dinara. jel moze neka preporuka?
Link to comment

Visina tog ekrana ti je kao visina klasicnog 4:3 ekrana od 60-68 cm(u zavisnosti koliko je wide ustvari wide), a posto kod nas imas samo takvu televiziju ti ustvari dobijas to. E sad da li je to malo, je veliko pitanje. Ja imam obican TV od 70cm, a pre toga sam imao od 54cm. Kad sam kupovao novi mislio sam se da li uzmem od 70cm ili da se zadrzim na istoj velicini. Prva dva dana mi bio malo neobicno velik, a posle toga sam se mogao samo pitati kako sam uopste gledao TV na onom malom ekranu ranije. Covek se brzo navikne na bolje. Obicno gledam sa razdaljine od 2.5 do 3m. Da gledam sa 4m sigurno bi hteo veci ekran.

Link to comment

Za razdaljinu do 2 metra je potrebno 40", za 3 metra 50". A računajte i na to da se oko jako brzo privikne na dijagonalu pa će vam kroz par meseci tv izgledati mnogo manji nego što stvarno jeste.

Link to comment

to obicno vazi za full hd tvove. da bi se izvukla maksimalna korist od 1080p tv od, recimo, 50" trebalo bi, kao sto je renne napisao, gledati sa razdaljine od 2,5-3m. ako se gleda sa vece udaljenosti, nema preterane logike davati znatno vise novca za full hd tv kada se svi ti detalji koji krase full hd sliku "gube", tj. vecina ljudi ih nece videti.resolution_chart.png

Link to comment

Ne radi se samo o rezoluciji, nego i generalno o kvalitativnom pomaku, na primer koliko kvalitetan img procesor ima TV, tj. koliko dobro pegla SD sliku prilikom razvlačenja na koju-god-hd rezoluciju. I tu sam video TV-ove koji daju sliku koja izgleda kao da se gleda kroz cvikere sa pogrešnom dioptrijom (bez obzira bio udaljen metar više ili manje). A kvalitetniji procesor opet ima uglavnom noviji tv koji je po pravilu fullhd, bla-bla-bla. Treba gledati proizvod kao celinu, a ne jedan izdvojeni atribut.

Link to comment
Ne radi se samo o rezoluciji, nego i generalno o kvalitativnom pomaku, na primer koliko kvalitetan img procesor ima TV, tj. koliko dobro pegla SD sliku prilikom razvlačenja na koju-god-hd rezoluciju. I tu sam video TV-ove koji daju sliku koja izgleda kao da se gleda kroz cvikere sa pogrešnom dioptrijom (bez obzira bio udaljen metar više ili manje). A kvalitetniji procesor opet ima uglavnom noviji tv koji je po pravilu fullhd, bla-bla-bla. Treba gledati proizvod kao celinu, a ne jedan izdvojeni atribut.
naravno, to se podrazumeva. zato najcesce kazem ljudima kada me pitaju za savet koji tv da kupe, a imaju recimo max 40k din i pri tom bi najveci deo vremena tv sluzio za gledanje kablovske (i svi naravno hoce 32+"), da uzmu kvalitetniji crt tv i jos ce im ostati novca.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...